Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
54. Sayfa - Toplam 68 Sayfa var BirinciBirinci ... 444525354555664 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 531 ile 540 ve 673

Konu: Biz soralım pilotlar yanıtlasın(Sadece teknik ve uçuşla ilgili sorular)

Pilot Array Spin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4980

Alıntı burakakdik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ground vortex, buyuk motorlu ucaklar yerdeyken ve motor calisirken yerdeki su toz vb. gibi seylerin hava akimina kapilip motorun icine girmesi olayidir
    ground vortex ingestion olmasın o dediğiniz?
    CHECK6

MELEKLERİN OLMADIĞI YERDE SEYTANLAR OLUR

Hızlı üye Array memluk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3825

Bir pilot arkadaş pilot olmayı düşünenler için bir aylık uçuş tablosunu yayınlayabilir mi? Ne zaman uçuyor ne zaman izinli görmek pilot adayları için çok bilgilendirici olurdu. Şimdiden teşekkürler...
    -----------------------
    Diploma: Fizik
    Askerlik: Tecil (Aralık 2014)
    Başvuru: 26 Haziran
    Belge Teslimi: 8 Ağustos
    TOEFL IBT: 7 Eylül (82)
    VTS: 1 Ekim OK
    DLR: 1 Kasım ???

Pilot Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba,
    Boyle bir programı şirket ismi silinse bile yayınlayabilecek bir kişi bulmanız zor. Bu çoğu havayolunda gizliliği ihlal yasası, yada sahsi bilginin yayınlanmaması gibi kurallar vardır. Çoğu firmada uçuş ekipleri kendi şirketindeki arkadaşlarını bile gorme yetkisinde değildir. Ama SHGM nin web sitesinden SHT 6A rev. 5 ti sanırım bakıp bir fikir edinebilirsiniz. ( Uçuş ekibi görev ve dinlenme süreleri )

Üye Array
    İtibar Gücü
    3068

Selamlar,
    (turkcem cok iyi deyil)
    Pilot abiler ve arkadaslar, pilotlar ucagin ondeki sasisini nasil aks cizgileri uzerinde yonlendiryorlar acaba, hic anlamiyorum, taxi veya peron sari cizgileri pistinkine gore daha ince, yinede tam uzerinde gidyorya ucak, cok enteresan.
    tesekkurler

Üye Array C.Captiva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3052

Alıntı Seaplane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Boyle bir programı şirket ismi silinse bile yayınlayabilecek bir kişi bulmanız zor. Bu çoğu havayolunda gizliliği ihlal yasası, yada sahsi bilginin yayınlanmaması gibi kurallar vardır. Çoğu firmada uçuş ekipleri kendi şirketindeki arkadaşlarını bile gorme yetkisinde değildir. Ama SHGM nin web sitesinden SHT 6A rev. 5 ti sanırım bakıp bir fikir edinebilirsiniz. ( Uçuş ekibi görev ve dinlenme süreleri )

peki geçmiştekileri yayınlasanız.Mesala birkaç ay veya bir kaç yıl önceki uçuş takvimini yayınlamakta mı sıkıntıya girer?
    Eskişehir Anadolu Üniversitesi ▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
    TURKISH
    A I R L I N E S
    Hava Trafik Kontrol Bölümü

Üye Array qilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı silda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    (turkcem cok iyi deyil)
    Pilot abiler ve arkadaslar, pilotlar ucagin ondeki sasisini nasil aks cizgileri uzerinde yonlendiryorlar acaba, hic anlamiyorum, taxi veya peron sari cizgileri pistinkine gore daha ince, yinede tam uzerinde gidyorya ucak, cok enteresan.
    tesekkurler
    Silda teoride açılar yükseklik vs. ona hiç girmeye gerek yok pratikte olan şu: Eğer koltuğun düzgün ayarını yapmışsan taksi çizgisini iki bacağının tam arasına alıp sanki kendini çizgi üzerinde götürüyormuşsun gibi taksi yaparsan o teker çizgiden ayrılmıyor. Tabi dönüşler vb. gibi durumlar biraz farklı. Bu durum uçak tipine göre değişir. A-320 için durum bu. Genellikle de uçaklar bu şekilde tasarlanır.

Üye Array dast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Benim merak ettiğim azerbaycan hava yollarında çalışan türk pilotlar var mı forumda ve orda çalışma koşulları nasıl? saygılarımla...
    İnsanlar ikiye ayrılır: Bekleyeni olanlar ve olmayanlar.
    http://flyingbats.blogspot.com.tr/

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4295

Alıntı Seaplane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Hocam, uçacağımız süreyi kendimiz seçebiliyor muyuz? Mesela ben bu ay limitine kadar uçmak istiyorum.. Önceden bunu belirttiğim zaman uçuş planı buna göre hazırlanabilir mi?

Pilot Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı C.Captiva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki geçmiştekileri yayınlasanız.Mesala birkaç ay veya bir kaç yıl önceki uçuş takvimini yayınlamakta mı sıkıntıya girer?
    Kısaca evet sıkıntıya giriyor. Ayrıldığım bir şirket bile olsa kendi kanuni haklarını gorevden feragat etsenizde gizlilik kuralına uymak zorunda olabilirsiniz. Ben sahsen boyle bir programı yayınlamam ama yapabilen arkadaşımız var ise bilemiyorum. Her şirketin kendi kuralları var daha once belirttiğim gibi. )

Pilot Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Anders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam, uçacağımız süreyi kendimiz seçebiliyor muyuz? Mesela ben bu ay limitine kadar uçmak istiyorum.. Önceden bunu belirttiğim zaman uçuş planı buna göre hazırlanabilir mi?
    Eğer ticari bir kurumda uçuş ekibi olarak görev alıyorsanız ancak boyle bir sartı işe alınma sırasında sozleşmenize ekletebilirseniz boyle bir şey olabilir. Bu genelde ancak uçaçağı uçak tipinde çok tecrubeli kaptan veya examiner yetkisi olan kişilere saglanan bir ayrıcalık olabilir. (Tum bu soylediklerim genellemedir) bazı firmalarda ise kisisel sozlesmeler yapılabildigi gibi bu tip farklı maddeler iki taraf acısındanda konabilir. Ama tabi tekrar genelleme yapıyorum. Örnegin Emirates havayolları ucus ekiplerine senelik ucus rota ve zaman lama secenegini bile sunuyor; ama bu ulkemizde olan bir şey değil. En azından su ana kadar )

54. Sayfa - Toplam 68 Sayfa var BirinciBirinci ... 444525354555664 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)