Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 60

Konu: Kabinden Kokpite Geçiş Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Kabin Memuru Array Ralph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Standart Kabinden Kokpite Geçiş Ne Gibi Avantajlar Sunar?

İlk başta kabin deyip gökyüzüne adımımızı attık..Sonra o harika aletleri uçurabilme sevdası sardı zamanla.Sorum ve konumuzun başlangıcı şu ;

Pilotaja ilk adımı atarken dikkat etmemiz gereken hususlar ve izlememiz gereken yol nedir?Kabinde edinilen bilgiler kokpitte yardımcı olur mu?

Aktif Üye Array Crew-Garganto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4973

Yaa .. Aslinda güzel bir konu bence bu... Ve bana kalirsa her bir pilot adayini min. 3 ay da olsa kabin de calişmasi gerekiyor... cunku bir pilot kabinde yasanan her turlu sorunu tam olarak bilmesi lazim.. bazen kısa kısa yolcularla yasadigimiz sorunlardan bahsettigimiz de sasirip kaliyorlar..

Bunun yani sıra Kabin ekiplerine nasi davranmalari gerektigini de gayet iyi ogreneceklerini tahmin ediyorum...

Bir pilot sorumlulugundaki her seyi cok iyi bilmeli.. bilmedigi bir seyin sorumlulugunu tasimak belkide CRM de sorun yasamasiyla bir alakasi vardir..
    Sir Crew-Garganto
    This is a Passion!!!
    ben mesleğimi yaptığım sürece sevenlerden değilim... Sizde olmayın!!!

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

bence yararlı bi durum çünkü ben şu aralar bu yolda ilerleme peşindeyim. bir yıl boyunca kabinde memur olarak çalıştıktan sonra bu işin iyi ve kötü taraflarını gördüm ve kararımı bu tecrübelerime göre vermek üzereyim. ha yarar açısından bakınca pembe hayaller kurmamak konusunda yardımcı olmuş olabilir çünkü çalışma şartları ve disiplinin ne kadar önemli oldugunu ve sektördeki genel insan profilini anlayabiliyorsunuz ve de en önemlisi uçmanın tutku haline gelmesi hadisesini yaşıyorsunuz..

Hızlı üye Array bjk1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5057

Benim bu konu hakkında bilgim olmadığından yorum yapamıyorum. Umarım ilerde bende yorum yapabilirim. Fakat konu çok güzel bence. Konuyu açan arkadaşıma ve yorum yapanlara teşekkürler.
    LOVE IS FLYING...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Kabinde yaşanabilecek sorunlara karşı duyarlılık katabilir, pilotun kabin görevlilerinin yaşadığı sıkıntıları anlamasına da yardımcı olabilir.. Ama benim kişisel düşüncem pilotun uçuş becerilerini geliştirecek hiçbirşey katmayacağına göre; gereksiz.. Her pilot adayının min. 3 ay kabinde çalışması gerekiyor fikrine de kesinlikle katılmıyorum. Sonuçta bir pilot, kabin görevlilerinin yaşayabileceği sıkıntılı durumlar konusunda bilgi sahibi olsa nolur olmasa nolur. Her şartta herkese SAYGILI ve İNSANCIL davranmak zorunda zaten, 'ah canım yazık pek yoruluyorlarmış' diyip mi iyi davranacak? Uçakla ilgili extra birşey de katmaz bence pilota.. Sonuçta tip eğitiminde öğrenmesi gerekeni öğreniyor zaten ek olarak kahve nasıl yapılır ı öğrenmesi gereksiz.. Neyse konuyu uzatmayayım, ben bir pilotun / pilot adayının kabinde geçirdiği her saniyeyi gereksiz buluyorum, kokpitte öğrenmesi gereken çok şey var ..

Kabin Memuru Array gate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Ben de asla bir pilotun kabinde görev almasına katılmıyorum.Herkesin görevi farklıdır.Farklı olduğu içinde farklı maaş alırlar.O zaman kabin ekibi de 3 ay cockpit te görev alsın ve uçmayı öğrensin.Olacak iş mi?Herkesin görevi ve sorumlulukları farklıdır.
    Ancak şunu savunuyorum.Pilotlar kabin ile ilgili komutları,emergency malzemelerin kullanımı ve slideların kullanımı gibi önemli konulara vakıf olmalıdırlar.Bu yüzdende ortak eğitimi savunuyorum.Yani cockpit ve kabin ara ara birlikte eğitim görmeliler.

Kabin Memuru Array Ralph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Sanırım yanlış anlaşıldım arkadaşlar.Ben kabin memurlarının pilot olma yolunda ilerlerken edindiği tecrübelerin pilotaj eğitiminde işe yarayıp yaramayacağı hakkındaki yorumlarınızı rica ettim.

Hızlı üye Array clb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5097

bna göre zamanlamada kabinde bazı sorunlar yaşandığı taktirde kabinde çalışmış olan bir pilot bunun ne gibi hatalr olduğunu kavrayabilir. Tam servis/duty free satışı esnasında kokpitten dışarı "hava" almak için çıkmaz. bizim ne kadar yoğun olduğumuzu anlar. tam kapasite uçulan bir uçuşta birde üstüne yolcularla ilgili problem yaşandığında bize niye yemek getirmedin diye sormaz, ve daha bunun gibi birçok tüm ekibi ilgilendiren sorunlarda bencil davranmazlar.
    Goodbye My Lover

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

mutlaka yardımcı olur. düşünün bir kere. hiç uçuş tecrübesi olmayan birisimi daha iyi analiz yapabilir yoksa sürekli uçan birisi mi ? mantıklı düşününce tabiki uçan birisi birde kokpitle sürekli temas halinde olduğu için avantajlı

Kabin Memuru Array gate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bence bu sadece ve sadece İNSANLIKLA ilgili.Ne kadar iyi Kaptanlar var.Aman siz yoğunsunuz birşey istemiyoruz diyen.Ama diğer tarafta ne komplexli pilot adayları var.Kendim şahit oldum.Çocuk kabinde görevli pilot eğitimi alacak,pilot olduğumda bunun acısını çıkaracağım.Amirlerin canına okuyacağım dedi.İnanilmaz.İnsanlar nerden geldiğini çabuk unutuveriyorlar.

1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş