Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
6. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci ... 456
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 60 ve 60

Konu: Kabinden Kokpite Geçiş Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Kendinizi bu kadar güzel yetiştirdiğiniz için sizi takdir ediyorum. Keşke imkan olsa herkes 3 üniversite bitirse 4 dil bilse.. Ama şunu lütfen anlayın, benim sorunum kabinden kokpite geçiş değil, bu durumun hayal ötesi avantajlar getireceğinin sanılması kadar olayın büyütülmesidir. Bu arada uslubumun sert olduğunu kendi kendime belirtmiştim zaten, farkındayım yani..

Pilot Array Montana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5081

Nikinizden anladığım kadarıyla sevgili Yasemin Hanım (yanlışsam lütfen düzeltiniz) , söylediklerinize bizzat katılıyorum ancak kendinizinde kabul ettiği gibi üslubunuz biraz sert olması gereksiz bir gerginliğe yol açabilir. O yüzden daha dikkat edelim dedim. Burda her konuyu uygarca tartışabiliriz yoksa. Yeterki kimseyi üzmeyelim.
    Uçmak.... Bir de sadece uçmak .....

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    5022

Bu durumun hayal ötesi avantajlar getireceğini en azında soruyu soran arkadaş düşünmüyor. kimse kabinden gecerek ATPL eğitimlerini, type taringlerini daha kısa sürede falan bitireceğini de zannetmiyor.
    dısarıdan birisi ATPL almak üzere uçuş okuluna yazıldığında olay olmuyor da steward bir arkadaş uçuş okulun yazılmayı dsüşündüğünde "dur bakalım sen kimsin nesin ne yapıyorsun haddini bil sersem" deniyor onu anlayamadım.merak etmeyin siz de biliyorsunuz ki o kişi de siz de f/o sunuz hiçbir zaman böyle hadddini bilmezlerle uçmayacaksınız aynı kokpitte bu mümkün değil zaten.

bu arada fazla uçuyorsunuz galiba bu aralar. gidin mesayinizi falan hesaplayın.
    saçmalamanızın sebebi bu sanırım.

Kabin Memuru Array Ralph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Hemen hemen hergün uçuşa giden 2 F/O görüyorum THY`deEğer onlardan biriyseniz,hakikaten çok uçuyorsunuz

Yasaklı Array
    İtibar Gücü
    0

Standart kabin sorumluluk ister

walla kabinden kokpite geçmek için önce pilotları mutlu edeceksin ben düşünmüyorum şimdilik gecmeyi ama pilotları mutlu ediyorum özelliklee onurairdeki pilotları

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

nası yani hehe

Pilot Array
    İtibar Gücü
    4823

Arkadaşlar,
    Yine kokpit kabin kavgasına dönüyoruz farkındamısınız.Bakın gerçeklere dönelim kabinden kokpite geçiş avantaj olmaz.Bir arkadaşım emergency ekipmanları bilmek falan demiş,eee 2 saatlik dersle zaten bunlar anlatılıyor bunu bilmenin benim veya senin için extra bir faydası yok.Bu bir iştir,nasılki herkes her işi yapmaz yada yapamaz,tercih meselesidir.Ben kabine gönül verdim pilotluğa gönül verdim denilen olay binde bir kişinin gerçekten diyeceği laftır.Anlatayım,varsa 100 milyarın gider okuluna lisans alırsın,becerebilirsen bir şirkete girer çalışırsın,yoksa paran susar oturursun,3 üniversite bitirdim 4 dil bilyorum diyen arkadaşımada başka bir sorum var;madem bu kadar özelliğin var arkadaşım niye bu işte bu kadar az maaşa çalışıyorsun,ben olsam çalışmam açık söyleyeyim,bence gerçek değerini bulacağın yere gitmelisin.Hepimiz yada en azından yüzde 99umuz bu işi para için yada başka hiçbiryerde bize iş vermedikleri için yapıyoruz,üzücü ama doğrusu bu.Hangimiz şikayetçi değiliz vasıfsız insanların bu camiada artık cirit attığından?E o zaman nasıl oluyorda hepimiz hep süperiz ama hem de şikayetçiyiz,ben anlamıyorum.Artık lamı cimi bırakalım bir kenara,kabin kabinliğini,teknik teknikliğini,kokpit kokpitliğini bilsin herkes mesul olduğu işi yapsın,başka tarafa bulaşmasın ve en önemlisi ünvanı ve eğitimi ne kadar imkan veriyorsa alt kademedekilerini eğitsin.Bu yapmayanlarda bassın gitsin..

Saygılarımla..

Kabin Memuru Array Ralph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4968

Hani sizin beğenmediğiniz ve inanmadığınız hizmet ve gökyüzü sevdası var ya ; işte bunun için bir holdingteki kariyerimi bırakıp bu işe gönül verdim.Çok uğraştım ve sonunda oldu.Ben K/M olucam diye öğrenmedim dilleri,okulları vs..Tabiki kariyer ve iyi bir iş için çabaladım.Ama içimdeki özgürlük sevdasını dizginleyemedim arkadaş..Bugun K/M olurum yarın yaşım dolar birikimimi yerde ya da gen müd te değerlendiririm.Ayrıca başka bir iş bulamadığım için bu işi yapıyorum zihniyetine karşıyım.Piyasada çok iş var,yeterki birikim olsun..Saygılar sunarım.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

her konuyu tartışmak çok güzel.çok seslilik,değişik fikirlerin dile getirilmesi çok hoş ancak sonu kişisel kavgalara yol açmamalı.ne güzel başlamış olan tartışma neredeyse kabin memuru safları ve pilot safları olarak 2 ye ayrılma noktasına gelmiş.
    bakın pilot olanların daha önce ne yaptığı veya nerelerden geldiği gibi konular bizde çok büyük merak konusu.bunun da sebebi havacılığın uzun yıllar bazı tekellerin elinde kalmasıdır.şimdi eleman çeşitliliği artınca da kökenlere göre sınıflandırma durumu ortaya çıkıyor.
    ameraika da pilotlar havayolu şirketlerine girmeden önce değişik işler yapıyorlar.saat doldurmak için uğraşırken bir yandan da para kazanabilmek için tezgahtarlık,şoförlük,temizlikçilik gibi bugün bizim pilot adam böyle işler yapmaz diyerek küçümsediğimiz işleri yaparak hayatlarını kazanıyorlar.bir havayolunda işe girdiklerinde de kimse onlara sen zamanında markette çalışmışsın diye yukarıdan bakmıyor.
    şimdi tartışılan konuyla ilgili gibi görünmese de biz de de maalesef pilotluktan önce başka işler yapmış insanlara karşı bir önyargı var.özellikle de kabin memuru olarak çalışmış olanlara karşı.bazı genç arkadaşlarımın da yazdığı gibi kabin memurlarını çay kahve servisi yapan yardımcı unsurlar olarak görmek gibi bir yanlış yargı var ortada.
    hepimizin uçak içinde görev ve sorumlulukları var.biz kokpitte kendi görevlerimizi yaparken kabindeki arkadaşlarımız da kendi görev tanımları doğrultusunda yolcularla ilgilenmektedirler.her zaman briefinglerde de belirttiğimiz gibi kabindeki arkadaşlarımız bizim arkadaki gözlerimiz ve kulaklarımızdır.uçağın güvenliği onlardan sorulur.arka galleyde çıkan yangını kaptan gidip söndürmez,ya da hasta veya yaralı yolcuya müdaheleyi pilot yapmaz.veya uçaktan yolcuları tahliye işlemini organize eden de yine bizim kabin memurlarımızdır.
    bu nedenle işi lütfen çay kahve servisi basitliğinden veya onlar bizim ast ımız biz ne dersek onu yaparlar bize ve yolcuya hizmet etmekten başka işe yaramaz basitliğinden kurtaralım.bu iş bir bütündür ve biz bir bütünün parçalarıyız.
    kabinden kokpite geçmek avantaj sağlar mı tartışması ise bence artık önemini yitirmiş bir konu olarak görünüyor konu çok başka yerlere gitmiş.
    yine de kişisel görüşüm öğrenme azmi olan bu işe azmetmiş normal beceriye sahip herkes pilotlukta da başarılı olabilir.kabinde çalışmış olmak kokpitte zaman geçirmiş olmak bazı kavramlara aşinalık sağlasa da eğitim başladığında diğerleri ile olan bu fark hemen kapanacaktır.başlangıçta faydalı olduğunu düşünseniz de uzun vadedede değişen bir şey olmayacaktır.
    son nokta nereden gelirse gelsin bu işe gönül koymuş olan herkese mesleğinde başarılar diliyorum.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

kabinden kokpite geçen biri olarak aslında söyliyceğim o kadar çok şey war ki. bunu yapmayı düşünen biri warsa içinizde, önelikle kendinize güzel temiz bir kağıda bikaç isim yazıp daha sonra şirkete girince bu isimlerle uçma hayali güdüyorsunuz...

6. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var BirinciBirinci ... 456

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş