40. Sayfa - Toplam 40 Sayfa var BirinciBirinci ... 30383940
Gösterilen sonuçlar: 391 ile 400 ve 400

Konu: Yurtdışındaki Uçuş Okulları

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Prelude fırsat bulunca yazarsanız cok iyi olur özelden

Üye Array NorthernMariner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Macaristan ile ilgili kapsamlı bir kılavuz hazırlıyorum. Ancak bu ara hem kendi işlerim hemde ATPL sürecinde olduğumdan epey yavaş ilerliyor. Bununla ilgili soru cevap bolumu de olan bir kilavuz olacak.

https://www.pilotblog.net/sifirdan-p...eri-almaliyim/

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba merakla bekliyorum Macaristan okul ile ilgili bilgilendirmelerinizi. 🙋🏻♀

Alıntı NorthernMariner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Macaristan ile ilgili kapsamlı bir kılavuz hazırlıyorum. Ancak bu ara hem kendi işlerim hemde ATPL sürecinde olduğumdan epey yavaş ilerliyor. Bununla ilgili soru cevap bolumu de olan bir kilavuz olacak.

https://www.pilotblog.net/sifirdan-p...eri-almaliyim/

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba Arkadaşlar,

Macaristan ve Polonya da eğitimimi tamamladım, sizlere çok kritik bir kaç hatırlatma yapmak isterim. Her şeyden önce eğitim paranız cebinizde hazır değilse, yani hiç bir borç harç olayına girmeden bu işi bitirebilecek durumdaysanız bu işi 100 kere düşünmeden başlamayın. Eğitim paranız hazır değil ve kredi çekecekseniz sakın bu işe bulaşmayın mevcut hayatınıza devam edin. Eğitime başlamadan önce tüm hava yolu şirketlerinin akademi süreçlerine katılın, çünkü lisansınızı alsanız dahi akademideki süreçlerin hepsini geçmek zorundasınız. Lisanslı bir pilotun süreçte girdiği sınavlar ile pilot adayı bir kişinin gireceği sınavlar aynı. Bu durum 2018 de böyle değildi ama şu an neredeyse her şey aynı; Pesta, Molly, dil sınavları, mülakat, süreçleri aynı fakat sim konusunda tam olarak emin değilim. Bu arada şunu da söylemek isterim, bu eğitime başlamak için maalesef çok kötü bir dönemdeyiz. Çünkü neredeyse tüm hava yolları kendi akademilerini açtı ve ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Unutmayın ki yaklaşık 14 aydır Türkiye' nin en büyük hava yolu şirketi tecrübesiz hiç bir pilot alımı yapmadı.

İyi düşünüp öyle karar verin, aracıların sizlere hayal satmasına izin vermeyin.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı F-4 Phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Macaristan ve Polonya da eğitimimi tamamladım, sizlere çok kritik bir kaç hatırlatma yapmak isterim. Her şeyden önce eğitim paranız cebinizde hazır değilse, yani hiç bir borç harç olayına girmeden bu işi bitirebilecek durumdaysanız bu işi 100 kere düşünmeden başlamayın. Eğitim paranız hazır değil ve kredi çekecekseniz sakın bu işe bulaşmayın mevcut hayatınıza devam edin. Eğitime başlamadan önce tüm hava yolu şirketlerinin akademi süreçlerine katılın, çünkü lisansınızı alsanız dahi akademideki süreçlerin hepsini geçmek zorundasınız. Lisanslı bir pilotun süreçte girdiği sınavlar ile pilot adayı bir kişinin gireceği sınavlar aynı. Bu durum 2018 de böyle değildi ama şu an neredeyse her şey aynı; Pesta, Molly, dil sınavları, mülakat, süreçleri aynı fakat sim konusunda tam olarak emin değilim. Bu arada şunu da söylemek isterim, bu eğitime başlamak için maalesef çok kötü bir dönemdeyiz. Çünkü neredeyse tüm hava yolları kendi akademilerini açtı ve ihtiyaçlarını buradan karşılıyor. Unutmayın ki yaklaşık 14 aydır Türkiye' nin en büyük hava yolu şirketi tecrübesiz hiç bir pilot alımı yapmadı.

İyi düşünüp öyle karar verin, aracıların sizlere hayal satmasına izin vermeyin.
    Türkiyenin en büyük hava yolunun pilot alımı açmamasının sebebi cadet programlarından tüm ihtiyacı karşıladığı için değil yaşanan max problemleri vs gibi durumlar yüzünden açmadı. Tek başına cadet programları pilot ihtiyacını tek başına karşılayacak durumda olamaz ayrıca eğitim alıp kendini yetiştirmiş biri ile giriş mülakatlarını başarılı bir şekilde geçebileceğini inanıyorum. THY en son aldığı tecrübesiz pilot alımında dlr kaldırmıştı yeni alımda ne olur bilemeyiz ama cadet programıyla lisansını almış kişilere yapılan testlerde farklılıklar var.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Evet farklılıklar var. Lisansı olanlara son 2 ayda yapılan mülakatları görseniz dudağınız uçuklar, öyle zor çünkü... Daha kolay değil yani. İnanmak ile realite arasında fark var. Bu platformdaki arkadaşlar işe alımlar ya da alım sırasındaki şartlar olsun sanki sürekli 2018 yılı gibi olacakmış gibi yorumlar yapıyorlar ama o dönem tek seferlik bir şeydi. "Aşırı" olumsuz dönem (sıfır iş) olumlu dönemden (yumuşak alım şartları) daha fazla. Bknz. 2013-2015 arası 2019-2020 belki 2021 arası.

F-4 Phantom isimli arkadaşımıza benzer tecbüreleri yaşamış bir insan olarak katılıyorum. Umarım hiç sıkıntı yaşamazlar ama eğitime başladıktan ortalama 1 yıl sonra buradan eğitime başlayan arakadaşlar da durumu anlayacaklar. Ahkam kesmeyi hiç sevmem ama ne yazık ki biz de başta böyleydik

Hesaplarınızı lisansı alırım 2 ay sonra da işe girerim diye yapmayın. Bir bakmışsınız bu süre size bağlı olmayan sebepler yüzünden 2 yıla kadar uzamış. Kredi ile bu işe sakın girmeyin. Çünkü aracıların size başta yaptığı hesapları en az %20-25 aşacaksınız. Ek olarak ingilizceniz iyi değilse de ne Türkiye'de ne de yurtdışında lisans almaya uğraşmayın. Önce ingilizcenizi düzeltin.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bence heveslerini de fazla kırmayalım. Türkiye de açılmayacak kapı yok bunu herkes bilir. Türkiye de çalışmakta şart değil. Yada iyi bir firmada çalışmakta şart değil.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Macaristan'da bulunup okulları gezdiğim8 söylemiştim mesaj kutum dolu ve mesajlar gelmiyor. O sebeple Instadan dan yazarsaniz daha iyi olur "ahmet53gun"
    Yukarda arkadaşların soyledikleri hakkında çok fikrim yok süreç bitmedi benim de.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi çalışmalar. Forumda daha önce başlığı açılmış ise şimdiden özür dilerim. Benim sorum THY Cadet programı ile BAA (Litvanya)'ya giden arkadaşlara olacak. Okul ve oradaki yaşantınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ne kadar yardım edebilirim bilmiyorum ama Macaristan'da birkaç okula gittim, oraya gitmeyi düşünenler özel msj kutum dolu değilse burdan doluysa instadan ahmet53gun kullanıcı adıyla ulaşabilirler

40. Sayfa - Toplam 40 Sayfa var BirinciBirinci ... 30383940

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)