Başarıya Ulaşmış Proje “Uçuşan Renkler Sergisi”

Yaklaşık 6 bin kabin memurunu temsil eden TASSA Havayolları Kabin Memurları Derneği üyelerinin hazırladığı ’Uçuşan Renkler’ adlı sergi, 18 Mart Şehitler Günü’nde, Nişantaşı City’s Alışveriş Merkezi Toprak Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergiden elde edilen gelir, derneğimiz tarafından yaptırılmakta olan TASSA İlköğretim Okulu’na bağışlandı.

Kabin memurlarının amatör ya da profesyonel yeteneklerini tanıtmak amacı ile düzenlediğimiz sergide; yağlı boya resim, fotoğraf, kitap, ebru, ahşap boyama, heykel, tespih, takı tasarımları, şiir tabloları gibi pek çok farklı sanat disiplininden yapıtların yanı sıra geçmişten günümüze kabin memurları kıyafetleri de sergilendi.

Çok sayıda ünlü konuğu da misafir eden Uçuşan Renkler Sergisi, Haldun Dormen ve Müjdat Gezen’in oyunlarının bir gecelik gişe hâsılatını okulumuza bağışlayacaklarını beyan etmeleriyle daha da renklendi Eserlerin satışından elde edilen gelir Tassa İlköğretim Okulu’na bağışlandı.

2010–2011 öğretim yılında, eğitime açılması planlanan Tassa İlköğretim Okulu’nun, her bir dersliğine, uçak kazalarında hayatını kaybetmiş şehit kabin memurlarının isimleri verilirken okulda bir de mini havacılık müzesi olması tasarlanmaktadır.

Havayollarında halen çalışmakta olan ve emekli olmuş memurların eserlerinin beğeniye sunulduğu sergi 1.2.3 Mayıs tarihlerinde Büyük Klüp’te sergilenecektir…
http://www.tassa.org.tr/