Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Konu: Uçağı düşürmek istiyorum!

Spotter Array Soony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4055

Standart Uçağı düşürmek istiyorum!

"Uçağı düşürmek istiyorum!"
    Bu sözlerin sahibi, bir terörist ya da hava korsanı değil de, pilot olursa...

Avustralyalı Qantas havayollarının jumbo jetlerinin pilotlarından Bryan Griffin, uçakları düşürmeyi ne kadar çok istediğini söylüyor.
    Ancak Qantas tarafından uçuşa devam ettirilen Griffin'in bu isteği bir uçuş sırasında o kadar baskın hale gelmiş ki, kolunu "hareketsiz"leştirmek zorunda kalmış.
    Singapur'a yolculuğu sırasında eli, "istemsizce kumanda kollarına doğru" yönelmiş.
    Motorları susturma isteği o denli artmış ki, Griffin pilot kabininden çıkıp, sakinleşene kadar içeri dönememiş.
    Tazminat davası sırasında bu isteklerinin yanı sıra, ağlamak, çığlık atmak için nasıl istek duyduğunu, gelen uyarıları dikkate almadığını, telsiz bağlantılarını ve yükseklik uyarılarını boşverdiğini anlattı.
    Griffin, uçakları yoketmeye yönelik bu arzularla tam üç yıldır savaştığını açıkladı.
    Ancak Griffin'in durumu gittikçe kötüleşse de, Qantas havayollarında çalışmaya devam etti.
    Meslektaşlarına ve birden çok doktor ve psikiyatra durumunu anlatsa da, her seferinde uçuşa devam ettirildi.
    En sonunda ciddi davranış bozuklukları yaşayan Griffin işinden istifa etti ve verdiği ifade sayesinde, kendisini bu halde çalıştırmaya devam eden Qantas'ın 225 bin lira tazminatla cezalandırılmasına yolaçtı.
    Şimdi, Griffin'i bilerek bu durumda uçuşa çıkarmakla suçlanan Qantas, karara itiraz etmeyi planlıyor.

KAYNAK:MİLLİYET
    Hayat 500 knot'da başlar...

Üye Array Gokhang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Haberle pek alakası yok ama bende de buna benzer bir hastalık var.

Pilot değilim bilgisayar programcısıyım ama misal veriyorum çok resmi bir kurumun çok üst rütbeli bir şahsına bilgisayar da herhangi bir olayı anlatırken "eğilip hıı nasıl böyle mi dediğinde" ensesine tokat patlasım geliyor.

Neden bilmiyorum ama kendime hakim olmaya çalışıyorum.Zira alacağım ceza büyük olabilir.

Bende de böyle bir durum söz konusu ama neyse ki uçak düşürmek isteyecek kadar değil.

Haber için teşekkürler.

Yeni Üye Array mawin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

şeytan dürtüyor işte

Asil üye Array
    İtibar Gücü
    4495

Çoğu insanın takıntıları vardır mesela bende de düzen takıntısı var herşey düzenli olcak yoksa rahat edemiyorum
    bu adamın da uçak düşürme takıntısı varmış
    belkide tazminattan para almak için böyle bir numara yapmıştır olamaz mı ?

Aktif Üye Array LTBS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5104

Tüyler ürpertici bir durum.
    A/C WTD O/G DUE TO INBD TFC

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Uçuşa her seferinde devam ettirilmesi garip bir durum bence. Kim ben her an uçağı düşürmek istiyorum diyen birini işinden çıkarmaz ki anlamadım. Acaba şirketin ödemesi gereken bir tazminat filan mı var bu şekilde işten çıkarırsa?

Özel Üye Array Strike Eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4271

Pilotun akli denegesinin bozuk olduğunu duymuştum ama bilemiyorum doğrumu...

Forum Bağımlısı Array fatih64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4281

Kendi bindiği uçağı düşürecek insanda vardır bişeyler

Aktif Üye Array TurkishFS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4499

akli dengesi bozukmudur bilemem ama psikolojik bir sorun olduğunu biliyorum şu an adını tam hatırlayamıyorum ancak PDR (psikolojik danışman ve rehber) bir arkadaşım bazı insanların korktukları seyleri aşırı derecede yapmak istedikleri ama sonuçta yapamadıkları ve kendilerini yiyip bitirdikleri bir rahatsızlık durumundan bahsetmişti bu durumun adını öğrenip ekleyeceğim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş