1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 19

Konu: İSG 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Süreci..

Özel Üye Array Kmalkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4853

Standart İSG 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Süreci..

Hava-İş, Sabiha Gökçen'de örgütlendi

İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yer Hizmetleri AŞ. işyeri çalışanları Hava-İş'te örgütlendi. 700 çalışanın bulunduğu ISG Yer Hizmetleri AŞ'de çalışanların büyük çoğunluğu Hava-İş Sendikası'na üye oldular.

İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yer Hizmetleri AŞ. işyeri çalışanları Hava-İş'te örgütlendi. 700 çalışanın bulunduğu ISG Yer Hizmetleri AŞ'de çalışanların büyük çoğunluğu Hava-İş Sendikası'na üye oldular. Çoğunluk tespiti için dün Çalışma Ve sosyal Güvenlik Bakanlığı'na başvuruda bulunan Hava-İş aynı saatlerde de sendikaya üye olduğu için 8 gün önce 2 işçinin atılmasını Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaptığı eylemle protesto etti.

'İşte sendika işte Hava-İş', 'Yaşasın toplusözleşme hakkımız', 'Ölmek var dönmek yok' sloganları eşliğinde konuşan Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin, işverene seslenerek, atılan 8 işçinin derhal işe geri alınmasını istedi. Hava-İş Genel Başkanı Ayçin, 'Sizler artık büyük Hava-İş ailesinin birer ferdisiniz, bundan sonra sonuna kadar hep birlikte hareket ederek haklarımızı birer birer alacağız' diye konuştu. Açıklamanın ardından işçiler alkış ve sloganlarla Sabiha Gökçen B kapısı önüne kadar yürüdüler.
    http://www.airnewtimes.com/
    Gelecegin en etkili silahı da, aracı da, hiç kuşkunuz olmasın, uçaklardır. Bir gün insanoğlu uçaksız da göklerde yürüyecek, gezegenlere gidecek, belki de aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizenin gerçeklesmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev ise, Batı'dan bu konuda fazla geri kalmamayı temindir." Mustafa Kemal Atatürk

Eskişehir Tayyare Alayı - 1936

Teknisyen Array apronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4599

Saçmalama Faruk , birlik herzaman işçinin faydasına olur.
    TC-JGE

Onursal üye Array bravecan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    7963

Standart Hava-İş İSG Yer Hizmetleri A.Ş İşkolu İtiraz Davasını Kazandı

Hava-İş Sendikasından Açıklama.
    ISG Yer Hizmetleri A.Ş'de adım adım Toplu İş Sözleşmesine
    Örgütlenme çalışmalarımızın devam ettiği ve çoğunluk tesbiti aşamasında olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında faaliyet gösteren ISG Yer Hizmetleri A.Ş firması işverenince işkoluna yapılan itirazla başlayan süreç 11 Mart 2010 tarihinde yapılan Mahkemedede Hava-İş lehine sonuçlandı. Mahkeme işyerinin 21 Sayılı Hava Taşımacılığı İşkolunda olduğuna karar verdi.

Toplu iş sözlemesi hakkımızı engelelmeye yönelik boşuna çabalara giren ISG işvereni bu girişimlerinden sonuç alamayacaktır. Sendikalı olanlarla olmayanları ayıran ve yıl sonu primlerini sendikalı işçilere vermeyecek kadar çağdışı uygulamalara giren işverenden toplu iş sözleşmesi masasında bunların hesabı mutlaka sorulacaktır.

Bu işyerinde Hava-İş sendikasına inançla üye olarak örgütlenme ve Anayasal haklarını kulllanmak ve kölelik şartlarına son vermek için mücadele veren üyelerimizi kutluyor, halen sendikalı olmayan diğer çalışanları da bu onurlu mücadeleye katılmaya davet ediyoruz
    http://www.havais.org.tr/
    '' İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun. ''
    Marie Curie

'' Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç yenemedim.''
    Gazali

İtibar Gücü
    7963

Standart Anadolu Yakası Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Çoşkuyla Gerçekleşti.

Hava-İş İstanbul Anadolu Yakası Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Çoşkuyla Gerçekleşti.

Hava-İş İstanbul Anadolu Yakası Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu Çoşkuyla Gerçekleşti. Sendikamızın örgütlenme çalışmalarına hız verdiği Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanında hızla gelişen istihdamının sendikal örgütlülüğe kavuşturulması için Hava-İş kurumsallaşma yönünde önemli bir adım attı. Genel Merkeze fiili uzaklığıda dikkate alınarak yeni şube yapılandırılması kararı çerçevesinde 2010 yılı Ocak ayı içinde önce bu bölgede daha önce açılan temsilcilik Şubeye dönüştürüldü ve geçici yönetim atandı.
    Sendikalar yasası gereği 6 ay içinde yapılması gereken Şube 1. Olağan Genel Kurulu 6 Haziran 2010 tarihinde yapıldı. İşçilerin büyük bir memuniyet ve sahiplenme ile karşıladığı Şubemizin Genel Kurulu işçilerin geniş katılımı ile gerçekleşti. Tek liste ile gidilen seçimlerde yönetim aşağıdaki gibi oluştu.Tüm Sabiha Gökçen çalışanlarına açık olan Şubemiz örgütlenmemizin temel taşı olacaktır. Buradaki mücadeleye özveri ile destek veren tüm işçileri ve yeni yönetimi kutluyoruz.

ŞUBE YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:
    ÜNVANI: ADI VE SOYADI:
    Şube Başkanı Sezgin Uzun
    Şube Sekreteri Cem Narsap
    Şube Mali Sekreter Serkan Gökgöz
    Şube Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Veysel Uran
    Şube Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Yılmaz
    Şube Yönetim Kurulu Üyesi Bilgin Sivaz
    Şube Yönetim Kurulu Üyesi Semih Duman
    Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Gül
    Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Şencanlar

Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7963

İSG'de HAVA-İŞ Yetkili Sendika, Bakanlık Çoğunluk Tesbitini Verdi.
    Devamı için .http://www.havais.org.tr/?islem=haber&haber=304
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7963

Sendika ve toplu sözleşme hakkı herkes için...

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanında İSG Yer Hizmetleri A.Ş firmasında HAVA-İŞ üyesi işçilerinin kararlılıkla 2 senedir sürdürdüğü sendikalı ve toplu iş sözleşmeli hak mücadelesi başarıya ulaşmak üzere…

Kartal 4.İş Mahkemesinde işverenin sendikamızın yetki tespitine yaptığı itiraz mahkemece reddedilmişti.

Mahkeme kararı işverence temyiz edilmiş, en son olarak, T.C Yargıtay 9. Hukuk Dairesinin 2011/25465 Esas, 2011/16820 Karar No ile 24.06.2011 tarihinde tarafımıza tebliğ edilen Yargıtay İlamı ile işverenin temyizi de reddedilerek ilgili işyerinde Hava-İş Sendikasının yasanın aradığı çoğunluğu sağladığı yönündeki Mahkeme kararı onanmış ve kesinleşmiştir.
    Sendikamız Bakanlığa bugün itibarı ile YETKİ BELGESİ talebinde bulunmuş olup bu belgenin gelmesinden sonra işveren toplu iş sözleşmesine çağrılacaktır.
    ISG Yer Hizmetleri A.Ş (İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yer Hizmetleri A.Ş) bu ortaklığın uçaklara yolcu hizmet trafik, yükleme boşaltma, kargo, bagaj, temizlik ve ramp hizmetleri veren 900’e yakın işçinin çalıştığı şirketidir.
    8 Ocak 2001'den bu yana işletmesini yapmış olduğu Sabiha Gökçen Havaalanı’nı, Yıllık 47 Bin yolcudan 4 Milyon Yolcunun ağırlandığı bir “havaalanı markası” haline getiren HEAŞ, Yer Hizmetleri, Akaryakıt, Terminal, Antrepo İşletmeciliğini Temmuz 2007’de yapılan bir ihale sonucunda 1 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Limak-GMR-Malaysia Airports 3’lü konsorsiyumu tarafından kurulan İSG (İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yapım Yatırım ve İşletim A.Ş.)’ye devredildi.
    Bilindiği gibi LİMAK Holding Fenerbahçe yöneticisi olan Nihat Özdemir’in sahip olduğu çok farklı alanlarda girişimi olan bir büyük ölçekli bir kuruluştur.

Avrupa’nın sıfırdan inşa edilen en yeni havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen aynı zamanda, 2002 – 2010 yılları arasında Avrupa’da en fazla büyüyen havalimanı oldu.
    İSG Yer Hizmetleri A.Ş işyerinde Hava-İş sendikası Anadolu Yakası Şubesi öncülüğünde tüm engellemelere karşı sabırla ve inançla çalışarak işyerinde üyelik ve sendikalaşma çabalarını eksiksiz sürdürmektedir.
    2 yıldır sürdürlen bu mücadele bugün toplu iş sözleşmesi imzalanması aşamasına gelmiştir. Tüm ISG çalışanlarını bu toplu iş sözleşmesinin başarısı için Hava-İş'in bayrağı altında toplanmaya ve haklarımızı almaya çağırıyoruz. Zafer ISG işçisinin olacaktır.
    Marie Curie

Gazali

İtibar Gücü
    7963

Değerli Basın ve Kamuoyuna;
    Sendikamız Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yer Hizmetleri A.Ş.’de (ISG) 2 yılı aşkın bir süredir verdiği fiili mücadelelerin ve hukuk mücadelesinin ardından toplu iş sözleşmesi yapma yetkisini kazanmıştır.

Sendikamız, yasada öngörülen 15 günlük süre içinde ISG işverenini 1. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlatmak için masaya çağıracaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Limak-GMR-MAHB konsorisyomu tarafından işletilmektedir. Havalimanının yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri ISG tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, Sabiha Gökçen Havalimanı toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır. Şirkette 900’e yakın havacılık işçisi çalışmaktadır.

Başta sabır ve cesaretle aylardır sendikalaşma mücadelesi veren İSG işçilerine ve ailelerine, yaptığımız eylemlere destek veren kardeş sendikalarımıza, emek örgütlerine, konfederasyonumuz Türk-İş’e, siyasi partilere, demokratik kitle örgütlerine ve taraftar gruplarına, direnişimizi haber yapan medya kuruluşlarına; uluslararası dayanışma sağlayan üst örgütlerimiz Avrupa Taşımacılık İşçileri Federasyonu ETF’ye ve Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu ITF’e teşekkür ediyoruz.

Şimdi ISG’de işine geri dönmek isteyen işçilere iş başı yaptırılarak iş barışının sağlanmasının ve toplu iş sözleşmesi düzeninin kurulması zamanıdır.

Sendikamız Anadolu Yakası Şubesi öncülüğünde, tüm engellemelere karşı sabırla ve inançla çalışarak işyerinde üyelik ve sendikalaşma çabalarını eksiksiz sürdürmektedir.

Tüm ISG çalışanlarını bu toplu iş sözleşmesinin başarısı için Hava-İş'in bayrağı altında toplanmaya ve haklarımız için hep birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Zafer ISG işçisinin olacaktır.

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK SENDİKASI YÖNETİM KURULU
    Marie Curie

Gazali

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5147

ISG'de toplu iş sözleşmesi süreci başladı
    2 yılı aşan uzun ve zorlu bir mücadelenin ardından sendikamız İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (ISG) Yer Hizmetleri A.Ş. ile toplu iş sözleşmesi masasına oturdu!

Bugün (27 Temmuz 2011, Çarşamba) saat 10.00'da sendikamızın yetkilileri ile ISG temsilcileri şirketin Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki tesislerinde bir araya geldiler.

Görüşmede taraflar ISG'de 1. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için ilk görüşme tarihini 5 Ağustos 2011 olarak belirlediler. Söz konusu toplantı anılan günde, Sabiha Gökçen Havalimanı Uluslararası Terminal Binası toplantı odasında saat 10.30'da başlayacak.

Bu sürecin ISG işçilerine, genel olarak havacılık çalışanlarına ve bütün Türkiye işçi sınıfına hayırlı olmasını diliyoruz.

Birlikte ve birlikle kazanacağız!
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5147

İSG Yer Hizmetleri A.Ş 1. Dönem Toplu İş Sözleşme 1. Oturumu Yapıldı

İSG işçileri toplu iş sözleşmesinde haklarını almayı başaracaklar..
    devamı: http://www.havais.org.tr/

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5147

İSG Yer Hizmetleri A.Ş 1. Dönem Toplu Sözleşme 2. Oturumu Yapıldı.
    05 Ağustos 2011 tarihinde 60 günlük toplu iş sözleşme görüşmelerinin başladığı 800 işçinin çalıştığı İSG Yer Hizmetleri A.Ş şirketinde görüşmelerin 2. oturumu 17 Ağustos 2011 tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Geliş Konferans salonunda yapıldı.
    Bir çok üyemizinde izlediği 2. oturumda sendikanın taleplerinin 20. Maddesi ile 50. Maddesi arasındaki maddeleri görüşüldü.
    Görüşülen maddelerden
    Madde 24 Yıllık Ücretli İzinlerin Saptanması ve Düzenlenmesi, Madde 26 Yıllık İzinde Ücret Ödenmesi, Madde 42 Yıllık İzinde Ücretin Ödenmesi, Madde 43 Disiplin Cezaları, Madde 47 İşten Çıkarmada Usul, Madde 48 Disiplin Cezalarının Verilmesi ve Cezaya İtiraz Maddeleri kabul edildi.

Madde 21 Ulusal Bayram ve Genel tatiller,Madde 22 Ulusal bayram ve Genel tatil Günü Ücreti,Madde 23 Hafta tatilinde Çalışanların Ücreti,Madde 25 Yıllık Ücretli İzinler,Madde 28 Evlanma İzni,Madde 29 Doğum İzni,Madde 30 Ölüm İzni, Madde 31 Doğal Afetler İzni, Madde 32 Ücretsiz İzinler, Madde 33 Yol İzni Madde, Madde 34 Hastalık İzni, Madde 35 Yemek Verilmesi, Madde 36 Ölüm yardımı, Madde 37 Evlenme Yardımı, Madde 38 İşyerine Getirip Götürme, Madde 39 Birleştirilmiş Sosyal Yardım, Madde 40 Doğum Yardımı, Madde 41 Sağlık Yardımı, Madde 44 Uyarma ve Kınama, Madde 45 Ücret Kesme, Madde 46 İşten Çıkarma
    Madde 49 Disiplin Kurulunun Oluşması ve Çalışması maddeleri ise anlaşma sağlananması üzerine ertelendi.
    3. Oturum 25 Ağustos 2011 Saat 10.30 da Hava-İş Genel Merkezinde yapılacaktır.

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)