16. Sayfa - Toplam 16 Sayfa var BirinciBirinci ... 6141516
Gösterilen sonuçlar: 151 ile 153 ve 153

Konu: Rusya Uzay Çalışmaları - Haberler / Olaylar / Mesajlar

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5317

Rusya, İsrail için iki uzay aracı daha geliştirecek

Rusyalı uzmanlar, İsrail için daha iki uzay aracı geliştirecek. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile gerçekleştirdiği görüşmeden sonra böyle bir açıklamada bulundu.

Rusya ile İsrail’in uzay alanında yaklaşık 20 yıldır işbirliği yürüttükleri hatırlatan Putin, 1 Ekim 2013 tarihinde İsrail’in 1995 yılından bu yana sekizinci uydusunun Rus yapımı taşıyıcı roket yardımıyla yörüngeye fırlatıldığını ifade etti.
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    5317

Adım SAR-401

Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarındaki Yıldız Şehri’nde Rus uzay robotu SAR-401’in tanıtımı yapıldı.

‘Yuri Gagarin Kozmonot Eğitim Merkezi’nde performans sergileyen robot, bir operatöre takılan özel geliştirilmiş eldiven sistemi ile yönetilebiliyor ve hassas el hareketlerini gerçekleştirebiliyor. 144 kilogram ağırlığındaki bu robot, 10 kilogram ağırlığa kadar yük kaldırabiliyor. Rusya, NASA’nın Robonaut’ının kendi versiyonunu yapmak için çalışıyor ve robotu 2014 yılında ‘Uluslararası Uzay İstasyonu’ gemisinde çalıştırmayı amaçlıyor.
    Ucuyorum.com Forum Haber Servisi

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

144 kilogram ama 10 kilo kaldırabiliyor. Ah ah daha çok gelişmesi lazım teknolojinin

16. Sayfa - Toplam 16 Sayfa var BirinciBirinci ... 6141516

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş