DUYURU: Değerli üyelerimiz, şifreli olan konu başlıklarına Forum_Airporthaber yazarak erişim sağlayabilirsiniz
10. Sayfa - Toplam 10 Sayfa var BirinciBirinci ... 8910
Gösterilen sonuçlar: 91 ile 99 ve 99

Konu: Türkiye Devlet Uçakları...

LTAC_RAMP
    Misafir

Alıntı qxN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim a330 a falan ne gerek var.A330 gittiği mesafeyi giden dolu uçak var piyasada business jetler.Gulfstreamin gitti menzildede giden uçak var daha uygun fiyata ayrıca orasına girmeyelimde.A330 meselesini anlamıyorum.250 300 kişilik uçak 10 15 kişi için yazık günah yani devletin parasına verdiğimiz vegilere yazık.
    Alması çok iyi bence a 330 lar her zaman tek başına gitmiyorki çoğu zaman giderken yanında kafile felan götüryor ayrıca siz diğer milletlerin uçaklarını görseniz yorum yapacak kelıme bulmazdınız örneğin vietnam devlet başkanı b 777 200 kullanıyor bunu hemen süistimal etmeyelim bugün alınıyorsa elbet gelecek içindir sevgili büyüklerim iyi bilir daha öncede belirtmiştim TC ANA hariç diğer uçaklar RAHMETLİ TURGUT ÖZAL zamanında alınmış uçaklar kısacası 16 senden aşşağı değil yenileme yapması lazım zamanla.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

a380 daha iyi olmazmıydı? ye kürküm hayırlı olsun

Aktif Üye Array milad19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4034

Alıntı Kmalkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıymetli Warlock1

Söylenecek belki çok şey var, size katılmamak elde değil Ancak ben şahsım adına her zaman olaylara biraz da farklı açıdan bakmayı tercih ediyorum.

Şöyleki, doğrudur her denilene katılıyorum, fakat bu gelen uçak ile mevcut uçaklar doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti'nin malıdır. Bu tip uçaklar her ülkede var (Bknz. Uçaklar / Diğer / Özel İş Jetleri / Devlet Başkanlarının uçakları msg. http://www.ucuyorum.com/showthread.php?t=52248

Benim de amacım siyasi polemik falan yaratmak değil ama bugün A vardır kullanır, yarın B vardır kullanır. A ile B gider, C gelir o da kullanır. Ama uçaklar hep var olacaklar ve Türkiye Cumhuriyeti'nitemsil edecekler diye düşünüyorum.

Kazasız belasız uçuşları olsun
    size harfi harfine herşeyiyle katılıyorum . resmen duygularıma tercüman olmuşsunuz .
    MİLLİ DEĞERLERİNE
    SAHİP ÇIK !

LTAC_RAMP
    Misafir

Alıntı kartakont Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a380 daha iyi olmazmıydı? ye kürküm hayırlı olsun
    Ama bugün THY için alsaydı o kelimeyi konuşmazdınız lütfen dikkat edelim konu iyice siyaset kaçıyor bizlere sadece hayırlı olsun demek düşer.

Üye Array qilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı luckystrike Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bir ucak alinmasi gerekliydi.. Ama Gulfstream dogru secim mi orasini tartismak daha dogru olacaktir. Mevcut filodaki ucaklarla yeni alinan ucagi karsilastirdiginiz zaman ne yolcu kapasitesi olarak ne menzil olarak, ne de (kismen) yakit konusunda farkli bir uçak alinmamistir. Basbakan ya da THY (artik seçimi kim yaptiysa) sunu diyebilirdi: bakin arkadaslar bizim elimizde iki tane uzun menzil uçak zaten var.. basbakan'in uçus profili acilip ufacik da olsa bir çalisma yapilsa uçuslarin %60'indan fazlasinin yurt içinde yapildigi gorulecektir. E ne manasi var o zaman uzun menzil bir uçak almanin? Al orta govdeli bir uçak 25-30 milyon dolara ya da al iki tane 8-10 milyon dolarlik uçak, yakittan tasarruf et, (boyle olmasan bile) çevreci basbakan imaji yarat..

Tekrar ustune basiyorum uçak alimi yanlis degil!! kanimca seçim yanlis..
    Sanıyorum yek yanlış uçağın tipi değil. Alım şekli de sıkıntılı gibi. Buyrun bir yazar bir yazı daha

http://haber.gazetevatan.com/haberde...ryid=4&wid=108

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

bir önceki reg'i Türk Hava Kuvvetlerine bağlı olan TC - TCB dir. Bundan önce italyan hava kuvvetlerine bağlı MM62173 reg'li uçağıydı. 1999 yılında yapılıp 2000 yılında uçmaya başlayan bu Airbus'ımız ilk olarak D-AJWF reg'i ile uçmaya başlamıştır. kokpit resimlerini soranlar olmuş. İlk halinden bir resim var.
    Konu lastseagull tarafından (03.Temmuz.2009 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Çok asil bir uçak,tam bir leydi gibi.
    (Evlere şenlik dış boya dizaynına rağmen)

Özel Üye Array Strike Eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4101

Question TC-ANA Cabin

Öncelikle konuyu nereye açıcağımı bilemedim o yüzden özür diliyorum.

Arkadaşlar internette araştırdım TC-ANA uçağımızın hiç cabinden çekilmiş fotoğrafı yok. Bu güne kadar hep uçağın dışını gördük fakat uçağın hiç içini görmedik yada ben görmedim, ve merak ediyorum doğrusu içi nasıl diye...
    Acaba gören varsa o resimleri bizimle paylaşa bilirmi?

Konu Strike Eagle tarafından (02.Eylül.2009 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.

LTAC_RAMP
    Misafir

Alıntı Tayfun1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle konuyu nereye açıcağımı bilemedim o yüzden özür diliyorum.

Arkadaşlar internette araştırdım TC-ANA uçağımızın hiç cabinden çekilmiş fotoğrafı yok. Bu güne kadar hep uçağın dışını gördük fakat uçağın hiç içini görmedik yada ben görmedim, ve merak ediyorum doğrusu içi nasıl diye...
    Acaba gören varsa o resimleri bizimle paylaşa bilirmi?

Bence görmen veya görmemiz imkansız orası bir ofis ne kadar uçakta olsa uçan kişinin makamı oluyor .

10. Sayfa - Toplam 10 Sayfa var BirinciBirinci ... 8910

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş