Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 ve 34

Konu: Baba oğul aynı kokpitte uçabilir mi?

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4355

http://www.airporthaber.com/havacili...asmayacak.html

Türkiye’nin köklü havayolu şirketlerinden Atlasjet, 2013 yılında başlatma kararı aldığı Adana seferlerine bu sabah Atatürk Havalimanı’ndan KK 30 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağı ve 78 yolcusuyla başladı.

Atlasjet'in ilk Adana seferini Adanalı olan baba-oğul pilotlar Kaptan Pilot Mecit Tugal ile Gökhan Tugal gerçekleştirdi.

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    4900

Atlasjet'in ilk Adana seferini Adanalı olan baba-oğul pilotlar Kaptan Pilot Mecit Tugal ile Gökhan Tugal, ne güzel, grur verici bir taplo inanın o babanın yerinde olmak isterdim, bir an duygulandım, sizlerle paylaşmak istedim.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    3085

aynı kokpitte kötü bir tablo.Kesinlikle yasaklanmalı uçuş güvenliğini ihlal.

Hızlı üye Array saat12003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4007

katılıyorum dostum.. aile meselelerinin işe yansıma ihtimalini göz önünde bulundurursan baya sıkıntı yaratabilir.. ayrıca kokpitte çekilen fotoğrafları sosyal ortamlarda yayınlamak yasak diye biliyorum ama belki bu sadece THY'nin uyguladığı bir yasaktır..
    YES THEY CAN !
    Toefl : 80 OK!
    Evrak teslimi : kasım sonu OK!
    CRM : 21.12.2012
    CRM Sonuç : 25.12.2012 OK!
    DLR : 09.01.2013
    DLR Sonuç : 22.01.2013 OK!
    Kurul Mülakatı : 24.01.2013
    Kurul Mülakatı Sonuç : NOK due to ideologic hazards

Yeniden_Dene('Isteksiz Olarak');

Özel Üye Array
    İtibar Gücü
    4900

Dünyada bunun örnekleri çok, bu kadar karamsar olmayın derim, eğer olacağı varsa yerdede olur, her şeye iyi yönden bakmayı deneseniz biraz, baba oğul ikiside akademik eğitimli, yerde giden birçok otobüs şöförünün orta öğretim, diplaması bile yok, hal böyle olunca insan otobüse binmeye korkuyor, bence uçaklar daha güvenceli.Şu ana kadar uçaklarda kaç tane baba oğul kaza yapmış, bilen varmı ?
    Bence çok gurur verici bir tablo, bende o babanın yerinde olmak için şu anda tirilyonarımı vermeye razı olurdum.

Aktif Üye Array nynjxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4221

Alıntı Terminatör Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünyada bunun örnekleri çok, bu kadar karamsar olmayın derim, eğer olacağı varsa yerdede olur, her şeye iyi yönden bakmayı deneseniz biraz, baba oğul ikiside akademik eğitimli, yerde giden birçok otobüs şöförünün orta öğretim, diplaması bile yok, hal böyle olunca insan otobüse binmeye korkuyor, bence uçaklar daha güvenceli.Şu ana kadar uçaklarda kaç tane baba oğul kaza yapmış, bilen varmı ?
    Bence çok gurur verici bir tablo, bende o babanın yerinde olmak için şu anda tirilyonarımı vermeye razı olurdum.
    Erdinc Hocam insallah bu guzel dualariniz gerceklesir.Bizlerde yas itibariyle artik pilot olupta oglumuzla birlikte ayni kokpitte ucma sansi maalesef kalmadi. Umarimki yan yana birlikte olmasada oglumuzu pilot koltugunda , pilotluk meslegi icinde gormek hepimize nasip olur.Bu bile inanin benim icin buyuk bir mutluluk ve gurur kaynagi olur.

Üye Array AminoAcid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı bahane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı kokpitte kötü bir tablo.Kesinlikle yasaklanmalı uçuş güvenliğini ihlal.
    açıklasana biraz neden?

Ne kadar zamandır ucuyorsun?

Kim yasaklıcak : şirket , SHGM , FAA , SEN ?

Bizde bir anlayalım kalvyesi olan mı yazıyor..

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    3085

Ben hariç diğerleriyazdıkda suçmu işledik

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı ymincrement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçan ekiplerin sürekli değişme mantığı nedir peki? Hadi kabin memurları çok ama kaptanve yardmcı pilot hastalık ve izin harici sürekli beraber uçulsa dha iyi olmaz mı? Görüşlerinizi alabilir miyim?
    Arkadaşın sorusu cevaplanmamış bende merak ettim bilgilendirebilecek biri var mı ?

Üye Array AminoAcid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

yok iyi etmişsin. nedenini merak ettim böyle düşünmenin.. neyse..

Hiç bir sakıncası yoktur. Aksini düşünenin hiç bir dayanağı olamaz, ama nedenleri olabilir : CRM nedir bilmemek , pilotun kokpitte ne yaptığını anlayamamak , pilotuna güvenmemek , kendisi ucamadığı veya ucamayacagı için çekememezlik , sırf muhalefet olsun diye , kendinde bir sıkıntı varsa diğerlerinde de vardır diye düşünmek..

Dünyada askeri sivil bir cok örneği vardır. Hatta haber yaparlar , özel günlerde ucururlar vs.. Tabi havacılıkda ilerleme kaydetmiş , haliyle bilimsel ve sanatsal , haliyle sosyal ve ekonomik , eğitim ve yaşam kalitesi yüksek ülkelerden bahsediyoruz... Tabiki Türkiye de cıkıpda "hayırr ucamazlar , ucak düşer , cok tehlikeli" diyenler çıkacaktır...

2. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)