91. Sayfa - Toplam 94 Sayfa var BirinciBirinci ... 41818990919293 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 901 ile 910 ve 933

Konu: Class-1 Sağlık Raporu Hakkında Merak Edilenler | Soru/Cevap

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Murdoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm forum üyelerine katkılarından dolayı teşekkür ederek bir soru sormak istiyorum. Dövme konusunun sıkıntı olmayacağı yönünde bilgilere ulaşmışken birkaç gün önce bir üye dirsek ve bilek arasında olan dövmenin sıkıntı olacağı konusunda uyardı. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Benim dövmem bileğimin yaklaşık 7-8 cm üzerinde ve biraz büyük bir dövme. Bu durumda olan ve eğitime başlayan aday var mı acaba ? Bir de, dövme sıkıntı olacaksa hangi aşamada oluyor, onu merak ediyorum. Sonuçta hiçbir evrede kısa kollu bir kıyafet giymeyeceğim. Sağlık kontrolleri esnasında fark edilip THY hekimleri için not mu düşülüyor ? Bu konuda deneyimi olan varsa paylaşabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim..
    THY iş yeri hekimi de muayene ediyor, o zaman görülebilir.

İyi günler

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Benimde bildiğim kadarı ile dövme ile ilgili vücudunu kontrol etmiyorlar şeklinde. Ama herhangi tahlil vb. durumlarda dirsek bilek arasında bulunan dövmeyi farkettiği takdirde ne olur bende bilmiyorum.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhabalar herkese,

Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiğim bir futbol kazası sonrası dalağım alındı (travma sonrası splenectomy). ICAO ve SHGM sağlık yönetmeliklerine baktığımda Class-1 almamı engelleyen bir durum yoktur gibi görünüyor.
    Ancak, (örnek olarak) THY kendi koyduğu kısıtlamalara dalak alımı ameliyatı geçirenleri işe almayacaklarını açıklamış. Pegasus ise kendi hekimleri tarafından inceleneceğini söylüyor, ama bir kriter belirtmemiş. SunExpress konusunda bir şey bulamadım.

Dalak alımının günlük hayatıma herhangi bir etkisi yok. Travma sonrası geçirdiğim bir ameliyat olduğu için de bir hastalik ile ilişkisi yok.

Şu an yurt dışında yaşıyorum ve işi gücü bırakıp hayalimdeki işin peşinden gitmeyi düşünürken yaptığım araştırma biraz moral bozmuş olsa da henüz pes etmiş değilim tabi ki. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? Pegasus (ve diğer şirketler) ne tür kriterlere bakıyor, Class-1'ın ötesinde? Herhangi bir yol, yön önerebilecek olan varsa çok sevinirim, fikir alışverişi yapmayı isterim.

Teşekkürler!

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Vector_Scope Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese,

Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiğim bir futbol kazası sonrası dalağım alındı (travma sonrası splenectomy). ICAO ve SHGM sağlık yönetmeliklerine baktığımda Class-1 almamı engelleyen bir durum yoktur gibi görünüyor.
    Ancak, (örnek olarak) THY kendi koyduğu kısıtlamalara dalak alımı ameliyatı geçirenleri işe almayacaklarını açıklamış. Pegasus ise kendi hekimleri tarafından inceleneceğini söylüyor, ama bir kriter belirtmemiş. SunExpress konusunda bir şey bulamadım.

Dalak alımının günlük hayatıma herhangi bir etkisi yok. Travma sonrası geçirdiğim bir ameliyat olduğu için de bir hastalik ile ilişkisi yok.

Şu an yurt dışında yaşıyorum ve işi gücü bırakıp hayalimdeki işin peşinden gitmeyi düşünürken yaptığım araştırma biraz moral bozmuş olsa da henüz pes etmiş değilim tabi ki. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? Pegasus (ve diğer şirketler) ne tür kriterlere bakıyor, Class-1'ın ötesinde? Herhangi bir yol, yön önerebilecek olan varsa çok sevinirim, fikir alışverişi yapmayı isterim.

Teşekkürler!
    Türk Havayolları süreci sağlık nedenlerinden elenen arkadaşların yazılarından okuduğum ve şirketin koyduğu katı kriterler nedeniyle mümkün gözükmüyor ancak Pegasus ve Sunexpress için şansınızı denemenizi tavsiye ederim. İsterseniz iş sağlığı hekimlerine mail atarak durumunuzu sorabilirsiniz. Türk Havayolları için böyle bir iletişim mevcuttu. Sunexpress ve Pegasus'da da böyle birimler vardır, bir mail atarak kafanızdakileri sorabilirsiniz.
    15.07.2019 IELTS General Başvuru ✓
    27.07.2019 IELTS Listening/Reading/Writing + Speaking Test ✓
    09.08.2019 IELTS Overall: 6 (Speaking: 6,0)

If this is to be our end, then I would have them make such an end as to be worthy of remembrance.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı birbenexiktim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THY iş yeri hekimi de muayene ediyor, o zaman görülebilir.

İyi günler
    Alıntı sahinoglu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bildiğim kadarı ile dövme ile ilgili vücudunu kontrol etmiyorlar şeklinde. Ama herhangi tahlil vb. durumlarda dirsek bilek arasında bulunan dövmeyi farkettiği takdirde ne olur bende bilmiyorum.
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. Biraz daha yaptığım araştırmalar sonucu sorun olmayacağı yönünde bir izlenim edindim. Tabi bu yazılı olan bir şey değil. Kontrol olup olmadığı, genel prosedürler ve eğitimde olan, yani süreci yaşamış kişilerle kurulan diyaloglar üzerine bir çıkarım. Nihai sonuç ne olur bilemiyorum o aşamaya gelirsem bu konuya net bir açıklama getireceğim

Üye Array burakavsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Vazgeçmek mantıklı değil zaten, devam edebilirsiniz. rutin kontrollerde yok, umarım sorun olmaz. Başarılar 😊
    Eylül Ielts R7 L7 W7 S7
    18.11.2019 DLR Sınav Günü
    25.11.2019 DLR Olumlu
    CRM bekleniyor..

DLR Tecrübem

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı gedlight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk Havayolları süreci sağlık nedenlerinden elenen arkadaşların yazılarından okuduğum ve şirketin koyduğu katı kriterler nedeniyle mümkün gözükmüyor ancak Pegasus ve Sunexpress için şansınızı denemenizi tavsiye ederim. İsterseniz iş sağlığı hekimlerine mail atarak durumunuzu sorabilirsiniz. Türk Havayolları için böyle bir iletişim mevcuttu. Sunexpress ve Pegasus'da da böyle birimler vardır, bir mail atarak kafanızdakileri sorabilirsiniz.
    Teşekkürler cevabınız için. THY sayfasının açılmadan kapanması üzüyor tabi, ama dediğiniz gibi SunExpress ve Pegasus hakkında bilgi bulmaya çalışıyorum şu an. Pazartesi günü sanırım daha kesin bir cevap almış olacağım.

Havayollarının THY gibi kendi testlerini yapması sık görülen bir durum mu? Yani, Class-1'i alsam bile dalağımın 10 yıl önce alınmış olması başka işe alım süreçlerinde sorun teşkil eder mi sizce?

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar şu tel ile ilgili bir bilgisi olan yok sanırım, doğru mu?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar iyi günler bir sorum olacaktı bu kulak işitme testinde eğer bir frekansta tek kulağımızda 30 db işitme kaybı varsa eleniyoruz THY'nin sağlık şartlarında öyle görünüyor ama hani kulak kiri vb. etkenlerden dolayı bu 30db sonucunu elde ettiysek yani sormak istediğim şu kulak tesitine gittiğimizde SGHM tarafından bir kulak temizliği yapılıyor mu yada gitmeden kulak temizlemeyi önerirmisiniz?
    Temizlenmesine rağmen 30db işitme kaybımız varsa bu süreçten geçebilenler oldumu?

Üye Array hysmk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Ben de bu işitme konusunu merak ediyorum. THY'nin açıkladığı listede 30 db yazıyor ama 20 db yukarısını mı eliyorlar listeden farklı olarak?
    21.08.2019 Online Başvuru
    16.10.2019 Dyned Olumlu (2.7)
    06.11.2019 DLR Tarih Seçimi
    11.12.2019 DLR Sınavı
    24.03.2020 CRM...

91. Sayfa - Toplam 94 Sayfa var BirinciBirinci ... 41818990919293 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)

1. karabacaks