DUYURU: Değerli üyelerimiz, şifreli olan konu başlıklarına Forum_Airporthaber yazarak erişim sağlayabilirsiniz
68. Sayfa - Toplam 89 Sayfa var BirinciBirinci ... 1858666768697078 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 671 ile 680 ve 885

Konu: Class-1 Sağlık Raporu Hakkında Merak Edilenler | Soru/Cevap

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı deferans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

hastaneden olumlu olarak aldığım sağlık raporu thy doktoru tarafından onaylanmadı.

en baştan söyleyeyim kimseyi suçlamak veya kimsenin moralini bozmak gibi bir amacım yok.

daha önce crm formunda "narkoz aldığınız bir ameliyat var mı" sorusuna dürüstçe omzumdan geçirdiğim çok küçük bir ameliyatı yazmıştım.

hastanede rapor alırken de bu formla çelişmemesi açısından aynı ameliyatı yazdım ve ortopedi film çekip bazı hareketler yaptırıp her şeyin yolunda olduğuna dair olumlu rapor verdi.

omzumda platin çivi vs. yok hatta görünür bir ameliyat izi bile yok. hareket, esneklik, güç kaybı yok.

thy doktoru da herşeyin gayet normal olduğunu ancak şirket politikası gereği bunu onaylayamayacağını söyledi, sebebi şirket açısından bakınca makul ancak benim açımdan çok üzücü:
    geçmişte bazı adaylar eğitimdeki başarısızlıklarını kolum bacağım ağrıyor zaten benim ameliyatım vardı diyerek örtmüşler ve tazminatsız ayrılmışlar. şirket bunun olmasını istemiyor.

yani sadece platin değil cerrahi en basit müdahale bile genel müdürlük onayına sunuluyor.

sürecim henüz belirsiz olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmadı. gelişme oldukça burayı güncelleyeceğim.

Merhaba,

Ben geçen sene Temmuz ayında Safra Kesesi operasyonu geçirdim kapalı ameliyat şeklinde.Yazdığınız iletiye istinaden, herhangi bir cerrahi operasyonun olması bile sonucun negatif olması için yeterli bir sebep olabilir şeklinde düşünce oluşturdu.Bu durumda bu konunun bir etkisi olabilir mi ? Sizce benim durumum risk içeriyor mu ? Küçük bir operasyon hatta çok yaygın ancak ''operasyon'' kelimesi insanı bir düşündürmüyor değil.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Kulaklarım duyma açısından sağlıklı, ancak çoğu uçuşumda özellikle imişte bir kulağım tıkanıp ağrıyor ve 4-6 saat boyunca az duyuyorum. Bu sıkıntı yaratır mı, THY doktoru bununla ilgili ne yapıyor?

Yasaklı Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Class-1 Sağlık Raporu Hakkında Merak Edilenler | Soru/Cevap

Alıntı flay1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulaklarım duyma açısından sağlıklı, ancak çoğu uçuşumda özellikle imişte bir kulağım tıkanıp ağrıyor ve 4-6 saat boyunca az duyuyorum. Bu sıkıntı yaratır mı, THY doktoru bununla ilgili ne yapıyor?
    Bir KBB doktoruna muayene olmanızı öneririm. Bu sıkıntı kulaktan dolayı olabileceği gibi burundan da kaynaklanabiliyor. Basınç ve odyometri testi yaptırmanız da yararınıza olacaktır.

Yeni Üye Array FT Khaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

+5 üzeri miyop, +4 üzeri hipermetrop veya +2 üzeri astigmat seviyelerinden herhangi biri veya ikisi seviyesinde bir göz hastalığına sahip, yakın sürede lazer ameliyatı olup ilgili (glare vb.) testleri geçip süreci olumlu sonuçlanan kimse var mı acaba?

haftabaşından bugüne yoğun bir şekilde göz konusunda uçuş hekimleriyle görüşme halindeyim ancak bu konu thy hekimleri veya süreci olumlu sonuçlanmış kişilerden edinebileceğimiz bilgiler harici sınırlı gibi. forumu alt üst etmeme rağmen bu değerlerin üstünde süreci olumlu veya olumsuz sonuçlanan kimseye denk gelmedim. uçuş hekimleri de maalesef işin shgm kanadında bilgililer sadece.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı FT Khaos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +5 üzeri miyop, +4 üzeri hipermetrop veya +2 üzeri astigmat seviyelerinden herhangi biri veya ikisi seviyesinde bir göz hastalığına sahip, yakın sürede lazer ameliyatı olup ilgili (glare vb.) testleri geçip süreci olumlu sonuçlanan kimse var mı acaba?

haftabaşından bugüne yoğun bir şekilde göz konusunda uçuş hekimleriyle görüşme halindeyim ancak bu konu thy hekimleri veya süreci olumlu sonuçlanmış kişilerden edinebileceğimiz bilgiler harici sınırlı gibi. forumu alt üst etmeme rağmen bu değerlerin üstünde süreci olumlu veya olumsuz sonuçlanan kimseye denk gelmedim. uçuş hekimleri de maalesef işin shgm kanadında bilgililer sadece.
    miyop ve hipermetrop için bilmiyorum fakat 2 üstünde astşgmatı olup lazer yaptırarak class 1 alan vardı. forumda yada whatsapp gruplarında gördüm. süreci olumlu sonuclandı mı bilmiyorum fakat hastaneden onay almıstı.
    07.07.18 Online Başvuru
    27.07.18 Dyned Daveti
    02.08.18 Dyned
    07.08.18 Dyned (2.2) ✔
    13.08.18 DLR-1 Hazırlık Maili
    12.09.18 DLR-1 Daveti
    09.10.18 DLR-1 ✔
    07.11.18 CRM Daveti
    21.12.18 CRM
    24.12.18 CRM ✔
    05.03.19 TOEFL (T:76 S:19) ✔
    11.03.19 Kurul Mülakatı Daveti
    03.04.19 Kurul Mülakatı
    24.04.19 Kurul Mülakatı ✔
    25.04.19 Class-1 ✔
    30.04.19 THY Sağlık Onayı ✔
    29.05.19 İşe Giriş
    10.06.19 Eğitim Başlangıcı -AFA 11-

İtibar Gücü
    0

evet class 1 alınabiliyormuş forumda yazıyordu ayrıca shgm önceki değerlerle ilgilenmiyormuş uçuş hekimi göz doktoru ayşe hanım da böyle söyledi. benim merak ettiğim thy'nin tam olarak tutumu ne bu konuda. birçok kişi lazer sonrası thy'nin önceki değerleri de girişte baz aldığını söylemiş ancak bir tane bile kaldığını yazan görmedim forumda bu sebeple. tabi birçok kişi süreci olumlu veya olumsuz sonuçlanınca bağını koparabiliyor forumla, bu yüzden öğrenmesi biraz zor.

İtibar Gücü
    0

forumu biraz daha kurcalayınca 35aviator35 nick'li arkadaşın (forumdaki ilk yazılarında class 1 alma sürecinden bahsediyor. kabul süreciyle ilgili bilgileri bir postunun altında bulunan imzası sayesinde farkettim) 2.5 astigmat değeriyle ameliyat olup sonra gerekli testleri geçip akademiye girdiğini öğrendim. tabi kendisine ulaşmak istedim ancak mesaj kutusu dolu ve forumla bağını koparmış gibi görünüyor. bu konuyu takip eden varsa bilgisi olsun.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhabalar. Bilgiler için teşekkürler. Bende boyun düzleşmesi var bu sorun olur mu acaba ? Omurgada bozukluğa girer mi?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba. bende gözlerle ilgili bir soru sormak istiyorum. sağ gözüm %100 görüyor. sol gözüm ise %70 görüyormuş. doktorun dediğine göre. bunlar pilot olmak için yeterli mi? THYde pilotluk için 3 boyutlu görme testi yapılıyor mu? stereogram testi yapılan oldu mu? benim gözlerimde bir problem yok ama göz doktoru kontrolde bana karışık bir resim gösterdi içinde ne görüyorsun dedi. kelebek varmış. onu göremedim. bundan geçemezsin büyük ihtimalle dedi. bununla ilgili bilgisi olan var mı? Bu test nasıl geçilir? Zorunlu bir test midir? bilgisi olan var mı? lütfen cevaplayabilir misiniz?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Rekagrad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Görme derinliği (küre içinde yapılan görme alanı değil) testi ile alakalı bir sorun yaşayan oldu mu?
    Merhabalar. bu konu ile ilgili ne gibi bir sorun yaşadınız? Bu test acaba renkli desenlerin içinde farklı bir resmi farketme testi mi? farklı bir test mi?

68. Sayfa - Toplam 89 Sayfa var BirinciBirinci ... 1858666768697078 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)