Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Farklı Çalışma Alanları Yardım

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Farklı Çalışma Alanları Yardım

Merhaba, umarım doğru yerdeyimdir. Yardımınıza ihtiyacım var.

Daha net olması için kendimden bahsedeyim. Pilot olmaya sonradan karar verdim, 27 yaşındayım, Ocak'ta SunExpress kurul mülakatı, Mart'ta süreç ertelenmeden önce CRM aşamam olumsuz sonuçlandı.

Mersinde yaşıyorum. Buraya yakın Davut Uçuş Okulu var Adanada. Kendi şartlarımı biraz zorlayarak lisans alabilirim. Ancak evliyim ve en başından beri eşim Mersinden ayrılmayı istemiyor. Ben ise uçma fikrini geç bulmuş ancak bir türlü vazgeçemeyen bir konumdayım.

Bu durumdayken, Mersinde yaşamaya devam ederek pilot olma imkanım var mı? Hedefim sadece havayolu şirketinde çalışmak değil, herhangi uçak veya helikopter de olabilir. Herhangi minik bir bilgi de olur, araştırmalarım sonucu havayolu şirketleri dışındaki havacılık çalışma imkanları hakkında pek bir bilgiye ulaşamadım. Covid-19 süreci zaten bayağı etkiliyor bunu da göz önünde bulundurarak seçeneklerim neler olabilir? Neler yapabilirim?

Teşekkür ederim.

Üye Array NorthernMariner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Öncelikle bu uzun ve zorlu bir süreç olacak. Eğer mevcut işin varsa önerim şu şekilde;

- PPL eğitimini Macaristan’dan alman (hava uygunluğu, kendi yeteneklerin ve teorik sınavları geçersen 35-40 gün arası hallediliyor)
    - Daha sonra ATPL eğitimi için uzaktan Macaristan veya uzaktan Türkiye’deki okulları tercih edebilirsin (6-8 ay arası sürüyor)
    - ATPL teori kısmını tamamladıktan sonra 100 saat uçuş (pic) tamamladıktan sonra Cpl eğitimini tamamlayarak FI (uçuş öğretmenliği) lisansını alabilirsin.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Mevcut koşullarımda tek seçeneğim uçuş öğretmenliği mi? Başka seçenek görünmüyor mu?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)