Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 12

Konu: Rus pilot nişanlım Türkiye'de nasıl çalışır?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Icon19 Rus pilot nişanlım Türkiye'de nasıl çalışır?

Herkese merhaba,

Sektörden değilim ve açıkçası sadece bu konu hakkında bilgi almak için üye oldum. Konuyu yanlış yere açtı isem affola. Bir süredir beraber olduğum müstakbel karımın mesleği Pilotluk. Şu an Redwings'te Airbus A320 kullanıyor, First officer. 2500 saat civarı uçuşu var toplamda. Uzun süredir Türkiye'de (Antalya) çalışabilmesi için araştırma yapıyoruz, malum, Rus Sivil Havacılık'ı ve Türkiye'nin dahil olduğu EASA'nın belli farklı kuralları ve lisans denklik sorunları var.
    Sektörde iş bulma sorunları yada yabancı pilotlar ile ilgili kızan arkadaşlar olabilir mutlaka ama napsın kız yıllarca emek verdiği mesleğini mi bıraksın benimle evleneceği için?
    Bizi bu konuda yönlendirecek, yardımcı olabilecek birileri varsa çok minnettar oluruz. Lisans'ı nasıl convert ederiz? Burada çalışması için ne gibi engeller olabilir? Başka type rating alması için havayolları programları var mı ( Şirketlerin Boeing eğilimli olduğunu gördük). Bize neler tavsiye edebilirsiniz? Nasıl bir yol izlemeliyiz? Antalya değilde İstanbul merkezli bir şirket olsa Antalya'da yaşamamıza engel olur mu?

Lütfen konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazsınlar ki zaten beynim çorba oldu. Şimdiden çok teşekkürler

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hocam Antalya base çalışan benim bildiğim Sunexpress ve Corendon var. Sunexpress B737leri olan bir firma. Corendon’un filosunu bilmiyorum. Şirketelere mail atıp ya da arayıp tip eğitimi verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Convert olayına dair hiçbir bilgim yok. Sivil havacılık genel müdürlüğü ile görüşebilirsiniz bu konuyla ilgili. Yeri Ankara ama irtibat numaraları var ararsanız yönlendirebilirler bir yerden başlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Şirketler baselerine göre pilotların yaşamasını tercih eder. Ama mesela İst baseli bir pilot kısa süreli olarak başka ilde yaşayıp uçuş yapabiliyor diye biliyorum. Ama arada sırada olan bir şey bu. Önemli olan basein neresi o yani. Asıl orada yaşayacaksın. (Pilot değilim yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.)

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı heytiçır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Antalya base çalışan benim bildiğim Sunexpress ve Corendon var. Sunexpress B737leri olan bir firma. Corendon’un filosunu bilmiyorum. Şirketelere mail atıp ya da arayıp tip eğitimi verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Convert olayına dair hiçbir bilgim yok. Sivil havacılık genel müdürlüğü ile görüşebilirsiniz bu konuyla ilgili. Yeri Ankara ama irtibat numaraları var ararsanız yönlendirebilirler bir yerden başlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Şirketler baselerine göre pilotların yaşamasını tercih eder. Ama mesela İst baseli bir pilot kısa süreli olarak başka ilde yaşayıp uçuş yapabiliyor diye biliyorum. Ama arada sırada olan bir şey bu. Önemli olan basein neresi o yani. Asıl orada yaşayacaksın. (Pilot değilim yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.)
    İlginiz için teşekkürler, evet maalesef sadece 2 havayolu şirketi var bunlardan birisi full Boeing, diğeride 6 civarı Airbus olmakla beraber Boeing ağırlıklı. Açıkçası Alman-Türk iştiraki bir havayolunun Boeing ağırlıklı olması beni şaşırttı. Sunexpress'in tip propramı var bünyesinde ve dediğim gibi Airbus uçaklarıda var. Kendilerine yazdık bakalım cevap bekliyoruz. Bizim tip'te uçak sayısı az olunca doğal olarak şansımız daha düşük ama bekliyoruz bakalım.

Üye Array LordKeynes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Türkiye EASA üyesi değil henüz fakat EASA lisansları doğrudan JAA lisansına dönüştürülüyor ülkemizde.

İlerde işine daha çok yarayacağını düşünürsek Rus lisansını EASA'ya dönüştürüp ardından Türkiye'de başvuru yapmak daha mantıklı. Bunun için nişanlınızın 14 ATPL dersini bir EASA ülkesinde vermesi gerekiyor. Ders almasına gerek yok, sadece 14 sınava girip geçmesi yeterli. Ardından medical alınıyor ve A320 simülatöründe skill teste giriliyor. Başarılı olursa EASA ATPL lisansı almış oluyor. 2500 saat A320 tecrübesi olan bir pilot Türkiye'de rahat rahat iş bulur bence şu an. Antalya kısıtlamasını biraz esnetmeniz gerekir. İzmir ve Pegasus güzel olur mesela.

https://www.aviationexam.com/forum/m...px?TopicID=117
    şu konuyu okuyabilirsiniz.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı someoneelse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginiz için teşekkürler, evet maalesef sadece 2 havayolu şirketi var bunlardan birisi full Boeing, diğeride 6 civarı Airbus olmakla beraber Boeing ağırlıklı. Açıkçası Alman-Türk iştiraki bir havayolunun Boeing ağırlıklı olması beni şaşırttı. Sunexpress'in tip propramı var bünyesinde ve dediğim gibi Airbus uçaklarıda var. Kendilerine yazdık bakalım cevap bekliyoruz. Bizim tip'te uçak sayısı az olunca doğal olarak şansımız daha düşük ama bekliyoruz bakalım.
    Sunexpressin 7 tane A330u var ama onları kendileri kullanmıyor Eurowingste kiralık olarak çalışıyor o uçaklar. Yani Türkiye Sunexpress sadece B737 kullanmakta şu anda. Kolay gelsin hocam.

Pilot Array
    İtibar Gücü
    2179

Tipte 2500 saat tecrübesi olan bir pilot hangi şirkete nasıl başvuracağını bilir, özellikle Redwings gibi Türkiye operasyonu olan bir şirket. Gönlünüzü ferah tutun.
    Şampiyon Fenerbahçe

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim. Bir süreç başlattık bakalım hayırlısı olsun hakkımızda.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart installer fishdom

Thanks for this installer fishdom piece! Your site is very cool.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Mathias Rust (born 1 June 1968) is a German aviator known for his illegal landing near Red Square in Moscow on 28 May 1987. marketing dissertation topics He landed on Bolshoy Moskvoretsky Bridge next to Red Square near the Kremlin in the capital of the Soviet Union.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba. Sizi www.jupiter-aircraft.de şirketinin münhasır temsilcisi olmanızı tavsiye ediyorum. Türkiye'de sattığımız her uçak için 5.000 € bonus kazanıyorsunuz. Uçağımızın satışı ve bakımı konusunda herhangi bir yasal sorumluluk taşımazsınız. Müşterilerle doğrudan sözleşmeler yaparız. Potansiyel alıcılar, Jupiter Aircraft'ı çevrimiçi reklamımız aracılığıyla bulacak ve öneriler için sizi arayacak. E-postanı bekliyorum: tgromyko492@gmail.com

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)