6. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 51 ile 60 ve 231

Konu: Dev e-nabız usülsüzlüğü ! Boşa mülakatlara hazırlanıyor olabilirsiniz !

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bir üstte yazan @Pilottobe123 arkadaşıma katılıyorum ve örnekler neden sürekli cinsellik, seks, videodan geliyor onu anlamıyorum. Kendi dünyanızda oluşturduğunuz hayali örnekleri -mülakat esnasında çıplak fotoğraf vb. -vermeniz konuyu destekler nitelikte değil ki.

Size makine, kocaman bir şirket itibarı ve en önemlisi yüzlerce insan emanet edecekler. Bu noktada uçuş doktorunun yazdığı ve forumda da herkesin bildiği HAVUP kitabında bile askeri-sivil pilotların hastalıklarını sakladıkları, söylemekten çekindikleri yazıyorken, daha pilot "aday" adayı birinin riskini alıp sadece cümlelerine güvenmek istemezler. Benimde basketboldan kaynaklı hafif bir menisküs problemim var fakat atlattım ama bu e-nabızda yazıyor ve bunu bilerek başvurdum. Çocukluk hayalim olsa da bu problem engel teşkil edecekse bu sevdadan vazgeçmeliyim çünkü bu riski alamam, ileride kötü bir an yaşanmasını istemem.

Hal böyle olunca, verilerinizi gösterip göstermemek size özeldir. İleride geçmişinizden kaynaklı olabilecek bir kaza veya kırımdan dolayı bunun hesabını siz değil size işe almış kişiler verecektir + olarak hesap verilmesi gereken bir çok masum üzgün yüzler olmaması adına bu noktada geçmişe dönük "somut" kanıtlar gösterilmelidir aday tarafından hiçbir baskı altında kalmadan. İstemiyorlarsa göstermek, güzel THY mülakat deneyimiyle yetinmelilerdir sadece.

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4023

Alıntı AhmetMemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şirketin isteyebileceği veriler, işe alımlarda yapabileceği uygulamalar ve bunları isteyiş şekilleri kişisel verileri koruma kanunu ve anayasada belirtilmiştir. Siz bu saçma dusuncelere nasil kapiliyorsunuz anlamiyorum ama o zaman şirket her turlu bilgiyi bu şekilde isteyebilir.:
    -Bir mulakata gittiniz, birisi size sen kocanla haftada kac kere sevisiyorsun, goruntulerini kendi rizan varsa izletir misin ?
    -çıplak fotoğraflarını paylaşabilir misin, tabi kendin istersen
    -müslüman misin , camide fotoğraflarini gösterebilir misin, tabi kendi rızanla )

Gibi talepleri bir şirket mülakat aşamasında veya farklı hicbir aşamada yapamaz. Size göre o zaman şirket kendi rizanizla size her şeyi yapabilir. Siz hangi devirde yasiyor, hangi çağın hukuk kanunlari ile yonetiliyorsunuz ? Şu anda bir işçinin yapabileceği maksimum mesai bile belli kendi rizasi olsa da fazla mesai yapamiyor.

Siz insan haklarını da hukuğu da çok yanlış anlamışsınız..
    Sağlıkla ilgili belirtmesini isteyebilir havacilikla alakali olacak şeyleri, onu da asla sizin sisteminize size özel bir şifreyle sizin telefonunuzdan girerek yapamaz.
    Konuyu yine, olayla hiç bir ilgisi olmayan cinselliğe getirip, karşı tarafın konuyu sulandırdığını iddia ediyorsunuz. Daha "taciz" kelimesinin anlamını bilmiyorsunuz, bu talep edilen verilerin hangi kapsamda değerlendirilebileceğinden haberdar değilsiniz ve hukuktan bahsediyorsunuz. Bu arada iki tarafından rızası olduğu taktirde bu bilgileri de insanlar birbirlerinden talep edebilir ve paylaşabilir. Tıpkı cinsel birliktelik gibi.

Yukarda bir de hiç bir sorunuza cevap vermediğimi iddia etmişsiniz. Siz hangi kanunda gördünüz bilmiyorum ancak hiç bir kanunda sağlık verilerinin talep edilemeyeceğiyle ilgili bir ibare mevcut değil. Sadece rıza dahilinde paylaşılması, işlenmesi ve ele geçirilmesi suç olarak belirlenmiş. Siz bunu ısrarla anlamak istemiyorsunuz.

Ayrıca Kişisel Verilerin Korunması Kanununu okumadığınız çok bariz belli. Orda hangi verilerin talep edileceği yazmaz. Hangi verilerin kimler tarafından erişilebileceği, hangi koşullar tarafından o verilerin işlenebileceğiyle ilgili bilgiler yazar. Kişisel verilerinizin gizliliğini bu kadar düşünüyorsanız, aynı kanuna göre kişisel veri olarak kabul edilen ikamet bilgileri, kimlik numarası, telefon numarası, eğitim durumu, askerlik durum belgesi gibi bilgileri de talep edememesi gerekiyor. Şimdi anayasada hangi maddede bu bilgileri talep edemeyeceğini sorsam muhtemelen cevap dahi veremeyeceksiniz.

Ama isterseniz 4857 sayılı İş Kanunu Madde 25'e bakabiliriz.

İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı.

Madde 25 -Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:

II-Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri:

a) İş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarından biri için gerekli vasıflar veya şartlar kendisinde bulunmadığı halde bunların kendisinde bulunduğunu ileri sürerek, yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler veya sözler söyleyerek işçinin işvereni yanıltması.
    Kanunlarda e-nabız ile ilişkilendirebildiğim tek kanun maddesi bu çıktı karşıma açıkçası. Bu da yanlış, yalan ya da eksik bilgi veren adaylar için pek olumlu bir durum olmadığını düşünüyorum.

Burda yazan bilgilerin, havacılıkla bir ilgisi de yok ama e-nabızdaki verilerinizin var. En azından ordaki bilgiler kullanılarak kimin yalan söylediği kimin söylemediği öğrenilebiliyor. Muhtemelen sizin derdiniz de bu.

Pek umudum yok ama 6698 Sayılı Kanuna göre Açık Rıza ve Kişisel Veri tanımlamalarını tekrar yazmakta fayda görüyorum..

Madde 3;

a) Açık rıza: Belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rızayı;

ç) İlgili kişi: Kişisel verisi işlenen gerçek kişiyi,

d) Kişisel veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi ifade eder.

MADDE 5

Kişisel veriler ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez.
    Türkçe çok basit bir dil. Cebir, hile, tehdit, şantaj gibi durumlar olmadan, siz telefonunuzu açıp, kendi elinizle şifrenizi girip hekime gösteriyorsanız, bu kanuna aykırı bir durum değildir. E-Nabız kayıtlarınızı gösterirken, işyeri hekimine, yukarda sürekli örneklerde bahsettiğiniz cinsel yaşantınızdan da bahsedebilirsiniz isterseniz..

Çok fazla umutlu değilim ama umarım faydası olur..
    Atlantic Flight Academy '33

İtibar Gücü
    4023

Alıntı MersauldJT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir üstte yazan @Pilottobe123 arkadaşıma katılıyorum ve örnekler neden sürekli cinsellik, seks, videodan geliyor onu anlamıyorum. Kendi dünyanızda oluşturduğunuz hayali örnekleri -mülakat esnasında çıplak fotoğraf vb. -vermeniz konuyu destekler nitelikte değil ki.

Size makine, kocaman bir şirket itibarı ve en önemlisi yüzlerce insan emanet edecekler. Bu noktada uçuş doktorunun yazdığı ve forumda da herkesin bildiği HAVUP kitabında bile askeri-sivil pilotların hastalıklarını sakladıkları, söylemekten çekindikleri yazıyorken, daha pilot "aday" adayı birinin riskini alıp sadece cümlelerine güvenmek istemezler. Benimde basketboldan kaynaklı hafif bir menisküs problemim var fakat atlattım ama bu e-nabızda yazıyor ve bunu bilerek başvurdum. Çocukluk hayalim olsa da bu problem engel teşkil edecekse bu sevdadan vazgeçmeliyim çünkü bu riski alamam, ileride kötü bir an yaşanmasını istemem.

Hal böyle olunca, verilerinizi gösterip göstermemek size özeldir. İleride geçmişinizden kaynaklı olabilecek bir kaza veya kırımdan dolayı bunun hesabını siz değil size işe almış kişiler verecektir + olarak hesap verilmesi gereken bir çok masum üzgün yüzler olmaması adına bu noktada geçmişe dönük "somut" kanıtlar gösterilmelidir aday tarafından hiçbir baskı altında kalmadan. İstemiyorlarsa göstermek, güzel THY mülakat deneyimiyle yetinmelilerdir sadece.
    Hocam sıkıntı belli bence.

THY'nin SHGM koşullarına ek kısıtlamaları mevcut. Eğer kabul edilmeyen rahatsızlıklardan biri varsa eksik ya da yanlış bilgi vererek 1. Sınıf Sağlık raporu alınabilir. Ancak e-nabız kayıtlarında varsa bu rahatsızlık, süreç olumsuz olarak tamamlanıyor. Maksat kişisel veriler falan değil zaten. Konuyu dağıtmak, farklı yerlere çekmek için o örnekleri veriyor özellikle.

Kimse kimsenin telefonunu zorla elinden almıyor. Göstermek istemiyorsanız göstermezsiniz. Bu çok basit bir olay. Ama bunu özellikle anlamak istemeyip konuyu farklı yerlere çekiyorlar farklı örneklerle.. Birazdan şirket belge tesliminde 4. kat camından atlamınızı talep edebilir tarzı bir örnekle gelebilir..

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Pilotun sermayesi sağlığıdır. Dolayısıyla ileride oluşacak bir komplikasyonda şirket sana yaptığı 100bin euroluk yatırımın çöpe gitmesini istemiyor. Burada 10bin tl borç istese, adamdan kalkıp noter onaylı soy ağacı bilgisi isteyecek adamlar kalkmış "thy nasıl benim e-nabızdan sağlık geçmişimi sorgular" diye ağlıyor. Bu çok acınası bir durum.İSTEMİYORSAN PAYLAŞMAYABİLİRSİN.

VE EN ÖNEMLİSİ

Şirketin senden bilgilerini yasalar yoluyla almasını istiyorsan aynı şirkete neden IELTS, TOEFL belgeni, ikametgah belgeni, nüfus cüzdanı fotokopini, adli sicil kaydını ve arşivini, askerlik terhis ve sicil belgeni , e-devlet barkodlu mezuniyet belgeni ve e-devlet nüfus kayıt örneğini kendi rızanla verdiğini ama iş e-nabız geçmişine gelince bunu "kişisel veri gizliliği" konusunda hak ihlali olarak değerlendirdiğini anlatır mısın? Bu bilgilerine de şirket sen vermeseydin erişemeyecekti.

Lütfen önce kendine sonra çalışmak istediğin şirkete dürüst ol. Geçmişteki hastalıklarını gizlemek istiyorsan da bunu organize bir şirket lekeleme kampanyasına dönüştürmeye çalışma.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Şöyle bir şey var kimin uçuş için sağlıklı olduğuna THY değil SHGM karar verir. He THY çok sağlıklı kişiler arıyordur kendi şirket politikaları vardır istediği şartı koyar orası ayrı. Beğenmiyosan gider başka şirkete başvurursun. Thy sağlıktan elenip Pegasus ta işe giren arkadaşlar da var forumda.

E-nabız meselesine gelirsek ben şahsen doğru bulmuyorum.Direkt e-nabız uygulamasını doğru bulmuyorum. Ben özel verilerimin her an ulaşabilinecek bir platformda bulunmasını istemiyorum, ki bir kere bile girmedim kaydım alınmasın diye ama alakası yokmuş her türlü oraya işleniyormuş zaten. Bu kayıt sistemi yapılırken bence kişilerin rızası alınmalı. Bunu istememek benim en doğal hakkım.

Thy bu konuda acımasız.Bence daha doğru uygulamalara geçebilir. Adam 1 senesini bu işe ayırıp canını dişine katıp her aşamayı geçip, uçuşta inkapasiteye sebebiyet vermeyecek bir rahatsızlık geçirmiş geçmişte. Bu yüzden eleniyor. Sırf e-nabız yüzünden. Demek istediğim şey, insanlar bunun için bu kadar uğraşmadan, sağlık yüzünden elenip elenmeyeceğini önceden bilmeli ki bu işe hiç kalkışmamalı.Bence Thy bu açıdan adaylara yardımcı olabilir. Eskiden askeriyedeki önsağlık kontrolü gibi yani. Madem illa e nabıza bakacak. Rızası olanlar e nabız kayıtlarını gönderir süreçleri de ona göre başlar.Böylece kurulan hayallerde yıkılmamış olur. Tabii bu da yine Thy'nin kendi tercihi..

Benim rahatsız olduğum mevzu ise iki uç grup. Biri, kraldan çok kralcı olanlar (Thy'ciler, ölümüne savunmada olanlar) diğeri Thy sürecinde başarısızlığa uğramış veya başarısızlığa uğradığında işi tamamen Thy'ye bağlayıp kendinde hiçbir suç aramayan ölümüne Thy düşmanları. Ben biraz daha objektif düşünün sınırlarınızın dışına çıkın derim.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı uruks112 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir şey var kimin uçuş için sağlıklı olduğuna THY değil SHGM karar verir. He THY çok sağlıklı kişiler arıyordur kendi şirket politikaları vardır istediği şartı koyar orası ayrı. Beğenmiyosan gider başka şirkete başvurursun. Thy sağlıktan elenip Pegasus ta işe giren arkadaşlar da var forumda.

E-nabız meselesine gelirsek ben şahsen doğru bulmuyorum.Direkt e-nabız uygulamasını doğru bulmuyorum. Ben özel verilerimin her an ulaşabilinecek bir platformda bulunmasını istemiyorum, ki bir kere bile girmedim kaydım alınmasın diye ama alakası yokmuş her türlü oraya işleniyormuş zaten. Bu kayıt sistemi yapılırken bence kişilerin rızası alınmalı. Bunu istememek benim en doğal hakkım.

Thy bu konuda acımasız.Bence daha doğru uygulamalara geçebilir. Adam 1 senesini bu işe ayırıp canını dişine katıp her aşamayı geçip, uçuşta inkapasiteye sebebiyet vermeyecek bir rahatsızlık geçirmiş geçmişte. Bu yüzden eleniyor. Sırf e-nabız yüzünden. Demek istediğim şey, insanlar bunun için bu kadar uğraşmadan, sağlık yüzünden elenip elenmeyeceğini önceden bilmeli ki bu işe hiç kalkışmamalı.Bence Thy bu açıdan adaylara yardımcı olabilir. Eskiden askeriyedeki önsağlık kontrolü gibi yani. Madem illa e nabıza bakacak. Rızası olanlar e nabız kayıtlarını gönderir süreçleri de ona göre başlar.Böylece kurulan hayallerde yıkılmamış olur. Tabii bu da yine Thy'nin kendi tercihi..

Benim rahatsız olduğum mevzu ise iki uç grup. Biri, kraldan çok kralcı olanlar (Thy'ciler, ölümüne savunmada olanlar) diğeri Thy sürecinde başarısızlığa uğramış veya başarısızlığa uğradığında işi tamamen Thy'ye bağlayıp kendinde hiçbir suç aramayan ölümüne Thy düşmanları. Ben biraz daha objektif düşünün sınırlarınızın dışına çıkın derim.
    hocam üstte bahsedilen kraldan çok kralcı ben isem sadece şunu belirtmek istiyorum. Thy ile hiçbir bağım, çıkar ilişkim yok. Şuan itibariyle thynin herhangi bir programına başvurmuş da değilim. THY'nin yaptığı bu uygulamayı etik bulmuyorum, fakat şirket politikası gereği bunu istemeye hakları varsa isteyebilirler.

Asıl sorun şu ki;

Bir sağlık sorununu gizleyip class-1 aşamasında bu sorunu doktorlar ile paylaşmayıp kayıtlara geçmesini engelleyen arkadaşımız, bu sağlık sorunu ortaya çıkartılınca direkt ahlak bekçisi kesilip şirketin politikalarının yasadışı olduğu, bunun etik bir davranış olmadığını savunuyor. Çoğunlukla verilen tepki buradaki iki yüzlülüğe.

Siz hastalığı veya sağlık geçmişinizi saklarken sıkıntı yok, adam bunu sizden yazılı isteyince özel hayatın gizliliği...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Açıkçası kraldan çok kralcı tiplere ben de sinir oluyorum. Bu gruba girmeniz için Thy ile bağınızın veya çıkar ilişkinizin olmasına gerek yok. Yanlış bir uygulamayı saçma argümanlarla savunuyorsanız kraldan çok kralcı gibi gözüküyorsunuz.

Şunu söyleyeyim: Tüm aşamaları geçtim, sağlık dahil. Akademideyim. Biz E-Nabız kontrolünden geçmedik. E-Nabız geçmişimde hiçbir hastalık yoktu. Kontrolü yapılsaydı da sorun yaşamazdım. Fakat E-Nabız kontrolünü tamamen yanlış buluyorum. Mesele hukuki yönü falan değil. Olayın saçmalığı.

THY kendisi daha sıkı şartlar getirmişse bunları belirtir ve ona göre aday alır, ki bizim döneme kadar yapılan da aynen buydu. Kimsenin gıkı çıkmadı. Fakat doktorlar E-Nabız'a sallamasyon teşhisler giriyorlar. Örneğin saç dökülmesi için gittiğim bir dermatolog bana nevüs teşhisi yazmış. Yani ben aldırma ameliyatı olmuşum gibi bir teşhis gözüküyor. Bunu doktorların E-Nabız'ı sallamamasını göstermek için bir örnek olarak yazıyorum. Benimki önemsiz bir durum. Hiçbir sorun teşkil etmiyor benim için. Fakat süreç içindeyken başka bir doktora başka bir hastalık için gitseydim ve elenmeme sebep olacak bir teşhis yazılsaydı ortalığı ayağa kaldırırdım.

Bir de "şirket sana bilmem kaç euro yatırım yapıyor uçak veriyor eline" fanboyları var. Hayatında kokpit görmemiş tipler bu tarz fanboyluklar yapınca komik oluyor. By pass ameliyatı geçirip kokpite oturan kaptan duydum yahu. Class 1 sağlık raporunu alabilmiş herkes fit to fly'dır sağlık açısından ki kontrollerde de buna bakılır zaten. Sağlık raporları bu yüzden 1 yıllık verilir, çünkü ileride hastalık çıkma olasılığı her türlü vardır.

Yalanla class 1 alabilmek de abartı bir durum. Bunu iddia edenler hakikaten fanboyluktan başka bir şey yapmıyor. En fazla psikiyatride yalan söyleyerek geçersin. Kimse kusura bakmasın ama diğer kısımları yalanla geçebilmek biraz fantezi gibi. Ancak doktor falan ayarlayacaksın ki o da çok uç bir örnek. Çok istisnai örnekler var mıdır, elbette vardır ama E-Nabız kontrolünü savunacak kadar değil.

Sanırsın akademiye girmiş bir pilotun artık hayatı boyunca hiçbir hastalık geçirme olasılığı yok. Bir arkadaş çok doğru yazmış, bu E-Nabız sürecin başında kontrol edilse daha iyi olur. Yahut THY sitesinde "E-Nabız'da şu şu hastalıklar bulunan adaylar işe alınmayacaktır" yazabilir ilana. Böylece kimse zaman ve emek kaybına uğramaz. Class 1 alabilmiş adayı ne idüğü belirsiz bir aile hekiminin salladığı bir teşhise bakarak elemek THY'ye yakışmıyor. Gerçi E-Nabız'da sorun görünce ek tetkik istediklerini duydum. Yani öyle direkt eleme gibi bir durum yok. Bu güzel bir durum.

İtibar Gücü
    4023

Alıntı woodchuck340 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası kraldan çok kralcı tiplere ben de sinir oluyorum. Bu gruba girmeniz için Thy ile bağınızın veya çıkar ilişkinizin olmasına gerek yok. Yanlış bir uygulamayı saçma argümanlarla savunuyorsanız kraldan çok kralcı gibi gözüküyorsunuz.

Şunu söyleyeyim: Tüm aşamaları geçtim, sağlık dahil. Akademideyim. Biz E-Nabız kontrolünden geçmedik. E-Nabız geçmişimde hiçbir hastalık yoktu. Kontrolü yapılsaydı da sorun yaşamazdım. Fakat E-Nabız kontrolünü tamamen yanlış buluyorum. Mesele hukuki yönü falan değil. Olayın saçmalığı.

THY kendisi daha sıkı şartlar getirmişse bunları belirtir ve ona göre aday alır, ki bizim döneme kadar yapılan da aynen buydu. Kimsenin gıkı çıkmadı. Fakat doktorlar E-Nabız'a sallamasyon teşhisler giriyorlar. Örneğin saç dökülmesi için gittiğim bir dermatolog bana nevüs teşhisi yazmış. Yani ben aldırma ameliyatı olmuşum gibi bir teşhis gözüküyor. Bunu doktorların E-Nabız'ı sallamamasını göstermek için bir örnek olarak yazıyorum. Benimki önemsiz bir durum. Hiçbir sorun teşkil etmiyor benim için. Fakat süreç içindeyken başka bir doktora başka bir hastalık için gitseydim ve elenmeme sebep olacak bir teşhis yazılsaydı ortalığı ayağa kaldırırdım.

Bir de "şirket sana bilmem kaç euro yatırım yapıyor uçak veriyor eline" fanboyları var. Hayatında kokpit görmemiş tipler bu tarz fanboyluklar yapınca komik oluyor. By pass ameliyatı geçirip kokpite oturan kaptan duydum yahu. Class 1 sağlık raporunu alabilmiş herkes fit to fly'dır sağlık açısından ki kontrollerde de buna bakılır zaten. Sağlık raporları bu yüzden 1 yıllık verilir, çünkü ileride hastalık çıkma olasılığı her türlü vardır.

Yalanla class 1 alabilmek de abartı bir durum. Bunu iddia edenler hakikaten fanboyluktan başka bir şey yapmıyor. En fazla psikiyatride yalan söyleyerek geçersin. Kimse kusura bakmasın ama diğer kısımları yalanla geçebilmek biraz fantezi gibi. Ancak doktor falan ayarlayacaksın ki o da çok uç bir örnek. Çok istisnai örnekler var mıdır, elbette vardır ama E-Nabız kontrolünü savunacak kadar değil.

Sanırsın akademiye girmiş bir pilotun artık hayatı boyunca hiçbir hastalık geçirme olasılığı yok. Bir arkadaş çok doğru yazmış, bu E-Nabız sürecin başında kontrol edilse daha iyi olur. Yahut THY sitesinde "E-Nabız'da şu şu hastalıklar bulunan adaylar işe alınmayacaktır" yazabilir ilana. Böylece kimse zaman ve emek kaybına uğramaz. Class 1 alabilmiş adayı ne idüğü belirsiz bir aile hekiminin salladığı bir teşhise bakarak elemek THY'ye yakışmıyor. Gerçi E-Nabız'da sorun görünce ek tetkik istediklerini duydum. Yani öyle direkt eleme gibi bir durum yok. Bu güzel bir durum.
    Yazınızın bir bölümünde "fan boyluk ve kraldan çok kralcı" olmakla itham ettiğiniz kişilerden birisi benim sanırım. Bir açıklama yapayım.

Sahip olduğu hastalığı gizleyerek class 1 almak çok zor bir olay değil. Class 1 almışsanız bilirsiniz tıbbi geçmiş için doldurduğunuz formları. Geçmişte yaşadığınız rahatsızlıkları çok rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

Yanılmıyorsam THY, akademi ilanıyla birlikte sağlıkla ilgili limitlerin olduğu bir evrak paylaşmıştı. Altında da aynen sizin yazdığınız ibare de mevcuttu.

Açıkçası bu mesaj, yazdıklarımın hiç bir şekilde okunmadığını ve anlamadan cevap yazıldığını düşünmeye itiyor.

Mesajlarımın neresinde e-nabız'a bakılmasını savunduğumu da anlayamadım açıkçası. Konunun ilk mesajından beri bir arkadaşımız ısrarla olayın hukusuzluğundan bahsetmiş ve ben de hukuki açıdan durumunu anlattım. Hem mesajları okunmayıp, anlamayıp hem de fanboylukla, kraldan çok kralcılıkla itham etmek nasıl bir düşüncenin ürünüdür çok merak ediyorum. Genellikle duymak istemediğimiz fikirlerle karşılaştığımız zaman, karşımızdakileri dinlemeden saldırıya geçiyoruz.

Eğer okumaya üşenirseniz ben açıklayayım size. Bu verilerin talep edilmesinin kanunsuzluk olduğuyla, hukuka aykırı olduğuyla ilgili yorumlar yapılıp, konuyla ilgisi olunan örnekler verildi. Ben de kanuni açıdan bir sıkıntı olmadığını ve adayların istedikleri taktirde bu verileri sunmak zorunda olmadığını belirttim. Olay budur..

Hayatından kokpit görmüş bir tip olarak, insanların bu konuda herhangi bir fikir beyan etmesi için kokpit görmesine gerek olduğunu da zannetmiyorum. Bizi eleyen, aşamalara sokan insanların da bir çoğu muhtemelen hayatında hiç kokpit görmemiştir..

Ek olarak by-pass ameliyatı geçirmiş bir pilot uçuşlarına devam edebilir, ama eğitime başlayamaz. Bu yüzden ilk muayene limitleri, periyodik muayene limitlerinden daha sıkıdır.

Keşke yazdığım mesaja alıntı yaparak yazsaydınız da, sağlık bir fikir alışverişi yapılacak bir ortam sağlayabilseydik..

Kraldan çok kralcı ve fanboy olarak saygılar..

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ben size özel bir şey demedim hocam estağfurullah, alınmayın lütfen. Sadece hoşuma gitmeyen bir durumu belirttim. Ama şunu da göz önünde bulundurun. İnsanlar çok emek harcıyorlar ve gerçekten çok istiyorlar. Bir de böyle çok küçük şeylerden elenince tabi ki reaksiyonları da bir hayli fazla oluyor ve bence haklılarda. He durumu savunma tarzlarında hata olabilir orası ayrı.
    Tabi ki de bir şeyleri saklamak doğru değil. Ama uygulamanın kendisi de yanlış geliyor bana.İlla medikal geçmişe bakılacaksa, en başta bakılmalı. Hoş bir durum değil.

İtibar Gücü
    4023

Alıntı uruks112 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben size özel bir şey demedim hocam estağfurullah, alınmayın lütfen. Sadece hoşuma gitmeyen bir durumu belirttim. Ama şunu da göz önünde bulundurun. İnsanlar çok emek harcıyorlar ve gerçekten çok istiyorlar. Bir de böyle çok küçük şeylerden elenince tabi ki reaksiyonları da bir hayli fazla oluyor ve bence haklılarda. He durumu savunma tarzlarında hata olabilir orası ayrı.
    Tabi ki de bir şeyleri saklamak doğru değil. Ama uygulamanın kendisi de yanlış geliyor bana.İlla medikal geçmişe bakılacaksa, en başta bakılmalı. Hoş bir durum değil.
    Farklı bir fikre, görüşe sahip insanlara kraldan çok kralcı, Thy'ci olmakla, fanboyla ifade ettiğiniz taktirde, bu ithamı kime yaptığınızın hiç bir önemi olmuyor. Henüz ülke olarak belli bir eşiği aşamadığımız için, yaşanılan fikir alışverişlerinde bu tür ifadelere çok sık rastlayabiliyoruz maalesef..

6. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)