4. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 40 ve 231

Konu: Dev e-nabız usülsüzlüğü ! Boşa mülakatlara hazırlanıyor olabilirsiniz !

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı acerb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size göre herkes yanlış ne güzel demişsiniz mahkeme öyle karar verdi diye buyrun bize hukuk dersi vermek yerine iddianızın doğruluğunu mahkemede kanıtlayın bizde alkışlayım.
    Valla herşey ortada hocam.Mahkeme kaydi var demedim cimer cevabi var dedim. Kendi Cimer sonuçlarini ve ileride insallah mahkeme sonuclarini da eklerim konuya. Zaten resmi olarak bir işlem yapamamalarindan, shgm hastanelerinin bile görme yetkisi olmamasindan hersey belli.
    Benim merak ettiğim insanlar neden bu kadar savunur bu sistemi ? Sanki kurulda rakip elemek için gibi geliyor bana, ama yemezler.

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4017

Alıntı avionics77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Off bir bitmedi be hocam şu "THY sizi zorlamıyor" muhabbetiniz. Sizi sözleşme hakkındaki başlıklardan da hatırlıyorum, habire aynen böyle "beğenmiyorsan def ol THY zorlamıyor" modundaydınız. Bu yazdığınız mesajdan da aynı anlam çıkıyor zira o kayıtları göstermek istemediğimizde ne olacağını hepimiz biliyoruz. DLR-2'den elenmenize rağmen sonradan size sunulan fırsatla akademiye girebilmişsiniz. Belli ki siz de pilot olmayı en az bizim kadar istemişsiniz ve hayalinizin peşinden koşmuşsunuz. Şimdi gelip de burada elimizde olmayan sebeplerden eleneceğimiz için isyan edince içine girdiğiniz bu "THY zorlamıyor beğenmiyorsan gösterme" tavrınız hoş değil.

1500 kez dediğim gibi, mesele e-nabız bilgilerini gizlemek değil. Bakın daha bugün bir arkadaş başlık açmış, gittiği dermatolog antidepresan yazmış ve kullanmamasına rağmen süreçten elenmiş. Bakın dermatolog diyorum. Adam psikiyatriye bile gitmemiş. İlgili başlık Kurul Mülakatı ana başlığı altında, açın okuyun. E-Nabız diye bir sistem olmasaydı bu arkadaş anti depresan kullanıyor bahanesiyle elenmeyecekti.

Siz zamanında e-nabız kontrolü olmadan akademiye girdiğiniz için bizi anlamak yönünde bir çaba sarf etmiyorsunuz.

İlk paragrafta kurduğunuz alakaya gelirsek; biriyle "bilgi paylaşmak" bir suç değildir. Fakat birinin "E-Nabız bilgilerine bakmak" yasal değil. Hatta E-Nabız olayı yasal değil. Bu sebeple öldürme örneği verdim. Örneklerin ağırlığı açısından bakmak yerine "verilen rıza hukuka aykırılığı ortadan kaldırmıyor" gözüyle baksaydınız beni daha iyi anlardınız.

Velhasıl, bu mesele hakkında yapılabilecek tek şey var. O da AirportHaber'deki köşe yazarlarına mail atıp durumu ara sıra gündeme getirmelerini sağlamak. Başka hiçbir şey yok. Dolayısıyla bu E-Nabız muhabbeti hakkında da daha fazla yazmayacağım. Diğer arkadaşlara da bunu tavsiye ediyorum.

İyi akşamlar
    Öncelikle şu konuya bir açıklık getireyim. Dlr 2'den elendikten sonra bana sunulan hakkı kullanmadım ve THY Akademi ile hiç bir bağım bulunmamakta.. Kendi imkanlarım ile eğitimimi alıyorum. Dolayısıyla ne e-nabız kontrolü olmadan akademiye girmemle ilgili yazdığınız mesaj hiç bir anlam ifade etmiyor.

Ben hala aynı moddayım. Eğer bir konuda hiç kimse sizi zorlamıyorsa, bu konunun bu şekilde tartışılması da saçma. Herkesin kriteri aynı olmak zorunda değil. Sizden bir şirket, herhangi bir bilgi talep edebilir. Bunu vermemek tamamen sizin elinizde olan bir durumken halen yasallıktan bahsediyorsunuz.

Sizin, kendi isteğinizle e-nabız verilerinizi paylaşmanızın yasa dışı bir yanı var mı? Eğer tamamen kendi isteğinizle e-nabız verilerinizi paylaşmanız yasal olmaması gibi bir durum yoksa -ki kendi bilgileriniz başkasıyla paylaşabilirsiniz- vermiş olduğunuz öldürme örneğinin bu konuyla da hiç bir ilgisi bulunmuyor. İkisi arasındaki farkı bildiğinizi umuyorum.

Ben de 1500 kez dediğim gibi, madem haklarınıza bu kadar sahip çıkıyorsunuz -ki olması gereken de budur normalde-, bu durumda bu bilgilerinizi işyeri hekimiyle paylaşmayın. Bu zor bir şey değil. Bu sadece THY için geçerli de değil. Sizden paylaşmak istemediğiniz bilgileri talep eden herhangi bir kurum ya da kuruluşa bu bilgileri -kanunen beyan etmeniz gereken veriler hariç- beyan etmeme hakkınız kesinlikle bulunmakta.

Bu arada nedense herkese bir şekilde psikyatri ilacı yazılmış ama her ne hikmetse hiç kimse kullanmamış. Çok şaşırtıcı geliyor bu bilgi de bana..

Alıntı AhmetMemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam anlamiyorsunjz heralde, kimse zorla alıyor demiyor, talep bile edemezler deniyor. Cimer cevaplarında "talep eden olursa şikayet edin" deniyor. Kimse insan haklari ve yasalara aykiri davranamaz. Bir işe alim sürecinde kimse bir kadina " kocanla haftada kaç defa seks yapiyorsun, inanmamiz için videolarini göster ama kendi rizanla tabi ) , ya da bir erkeğe "eşcinsel olmadigini bize goster, kendin istersen tabi ) " gibi bilgiler talep edemez. Kaldı ki zaten tam da verdiğim örneklerin bile bulunduğu e-nabiz gibi bir sisteme hangi hakla girebilir ? Sen benim işverenim olacaksin sahibim değil şirket olarak benim kullandigim havacilikla uzaktan yakindan alakali olmayan özel bilgileri nasil benden talep edebilirsin, hele devlette bile calismayan 3. Bir kişi olan iş yeri hekimi ile ben yaptirdigim kadinsal muayeneleri bile neden paylaşayim ?

Zaten her şeyi geçtim, yasal olarak bunlari talep edemiyor olmalari hatta sizin telefonunuzu alip bakiyor olmalarinin sebebi nedir sizce ?
    Olayı kendi tarafınıza çekmek için sürekli cinsellik içeren örnekler veriyorsunuz ancak burdaki insanlar belli yaşın üzerinde insanlar ve emin olun bu yazdığınız konuyla hiç alakası olmayan mesnetsiz örneklerin, görüşlerinizi savunmanızda hiç bir faydası olduğunu zannetmiyorum. Olayı sulandırmaktan başka bir işe yaramıyor zira.

Sizin anlamadığınız, anlamak istemediğiniz sorun şu.

Diyelim sizin yukarda bahsettiğiniz nedenlerden ya da herhangi bir nedenden dolayı bu bilgilerinizi paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda paylaşmayın bu bilgilerinizi. Siz bu bilgileri zaten paylaşmak zorunda değilsiniz. Siz, sizden talep edilen her türlü bilgiyi karşı tarafa sorgusuz sualsiz sunuyor musunuz da bu bilgiyi sunacaksınız?

THY'nin bu yola başvurmasının sebebi basit. 1. Sınıf sağlık raporu almaya elverişli olmayan ya da THY'nin işe alım sürecinde elenme sebebi olarak kabul ettiği hastalıklara sahip adayların, hem sağlık raporu alırken hem de işe giriş sırasında yalan beyanda bulunması ve bu durumun birden fazla kez ortaya çıkmasıdır. Yani kimse sizin cinsel yöneliminizle ya da cinsel yaşantınızla, kullandığınız doğum kontrol haplarıyla ilgilenmiyor. Yalan söyleyip söylemediğinizle ilgileniyor ki, zaten bu bahsettiğiniz durumların da e-nabızda herhangi bir şekilde görüleceğini zannetmiyorum.
    Atlantic Flight Academy '33

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hocam boşa yazıyorsun. Senin modun kimsenin umrunda değil. Hukuksuz bir durum var, ve biz çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bu kadar. Neden ve nasil hukuksuz oldugunu net şekilde anlattim, bunun yaninda bir de eğer hukuki ise neden şartlara yazamiyorlar ve telefondan bakiyoelar diye sordum.
    Daha fazla uzatacaksaniz, ben de sizin akademiyle alakasi olmayan biri oldugunuza inanmiyorum, kurulda rakip elemeye calisan birisi oldugunuzu dusunuyorum. Kimin ne dusundugu onemli degil, objektif seyler uzerinden konuşalim konusacaksak. Gerçi bundan sonra size yazilacak birşey yok.

Ayni seyi yazip duruyorsun, bu durumfa paylasmayin bilginizi ve elenin gibi bir durum yok. Paylaşmami talep edemez diyorum. Cinsellik ile ilgili ornek vermemin sebebi cinsel muayenelerin de sistemde bulunmasi diger hersey gibi. Örnekleri curutemiyorsunuz gelip konuyu sulandiriyor diyorsunuz.
    Kaldi ki surekli shgm hastanelerine yapilan beyan ile ne alaka kuruyorsunuz anlamiyorum, kim size oraya yalan beyan yapacagimizi soyledi ? Surekli mesnetsiz şekilde iliski kurmanizin sebebi ne ikisi arasinda ? Doğru beyani her yere verecegim, fakat benim özel sistemimden özel şifremle tüm bilgilerimin bir şirkete vermek istemiyor, talep dahi edilmemesini istiyorum. Bu kadar basit. Bunun için de uğraşacağım.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

https://www.google.com/search?q=orta...iarqmYSK1m1xM:

Dayanamadım şu görseli paylaşıyorum. Bir nebze olsun belki sakinleşiriz.

Şimdi Sayın Anders'in dediği teorik olarak doğru olsa da hepimizin bildiği üzere pratikte bize nasıl bir dönüş sağlayacağı malum. Biz paylaşmıyoruz e-nabız verilerimizi desek de o zaman bize sonuç olarak 'Hadi güle güle canım.' cevabını alacağımız aşikâr ve bu konuyla alakalı hiçbir savunma yapamayacak olmamızdan dolayı bütün bu tartışma dönüyor. Ayrıca Thy'nin bu tutumunun yol açtığı sonuçlardan en tehlikelisi süreç içersinde olan adaylardan bir kişinin kayıtdışı olarak özel hastahanede psikiyatrik tedavi aldığını hepimiz okuduk. Doğru insanları doğru şekilde motive ettiğiniz takdirde Türkiye'de elde edemeyeceğiniz hiçbir şey yok gibi. Bu gibi yöntemlerle sistemi by-pass etmek e-nabız sisteminin yol açtığı bir sonuç. Bunun doğru bir şey olduğunu iddia etmiyorum ama airporthaberde çıkan yazıda belirtildiği üzere annesini babasını kaybedip hayatında belki bir defa psikiyatrik ilaç kullanan insanların süreç dışında kalması ihtimali bana doğru gelmiyor. Ha Thy belki onu da kabul etmeyebilir hakkıdır ancak forumda okuduğum yazılardan birinde göz numarası yanlış ölçülüp hakeme giden ve değerlerin içersinde göz numarası çıkan adayın raporunun kabul edilmediğini de biliyoruz. Bu konuda ısrarcıyım; CRM mülakatları sosyal bilimlerin bir parçasıdır ve hiç kimse bu mülakatların sonucu %100 doğrudur ya %100 yanlıştır diyemez fakat mülakatın sonucuna saygı duymamız gerekiyor. Ancak Thy'nin sağlık ekibinin e-nabız konusundaki tutumu tartışmaya açıktır ve bu konuyla alakalı daha şeffaf ve kuruma yakışır bir tutum sergilemeleri gerektiğini düşünüyorum.

Yazdığım yorumla alakalı cevap yazmak isteyen olursa diye bunu da not düşmek isterim ki e-nabız sisteminde beni herhangi bir zor durumda bırakacak tanı bulunmamaktadır.

chai tea edit: bazı eklemeler yaptım, o kadar .
    15.07.2019 IELTS General Başvuru ✓
    27.07.2019 IELTS Listening/Reading/Writing + Speaking Test ✓
    09.08.2019 IELTS Overall: 6 (Speaking: 6,0)

If this is to be our end, then I would have them make such an end as to be worthy of remembrance.

Yeni Üye Array acerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Hahahahaha karikatür çok iyi 😁 Kontenjan yok sürekli alım var son aşama sağlık kontrolü kurulda nasıl aday eliyoruz bu denklemde.Andersin yazılarını okursan ki tavsiye ederim pilotaj eğitimi konusunda çok güzel bilgiler edinebilirsin ve akademide olmadığını anlayabilirsin.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı acerb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahaha karikatür çok iyi 😁 Kontenjan yok sürekli alım var son aşama sağlık kontrolü kurulda nasıl aday eliyoruz bu denklemde.Andersin yazılarını okursan ki tavsiye ederim pilotaj eğitimi konusunda çok güzel bilgiler edinebilirsin ve akademide olmadığını anlayabilirsin.
    Alım için belirli bir limit var, kuruldan geçenlerin ne kadar çoğu sağlıktan elenirse kalanlara o kadar yer açilacak.
    Kendisi e nabizla ilgili her konuya olduğu gibi buraya da durmadan yazarak sulandirmaya çalisti fakat yemezler. Okuyan herkes durumu gördü. Bundan sonra daha detayli hukuki ve yasal konular, cimer basvurulari sildirme basvurulari gibi şeylerden bahsedeceğim.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar,
    Ben anlamakta zorlanıyorum gerçekten. Bu şirket size yüzbinlerce dolarlık yatırım yapacak en ufak bir risk almamak isteyişlerini anlıyorum ayrıca kimseyi saçma sebeplerle elediğini görmedim. Şansız elenen arkadaşlarımız yok mu var. Ama burada suçu THY'ye bulmak çok saçma. Örneğin, Gerçekten kokpitte görmek isteyeceğiniz karakterde olan bir tanıdığım yıllar önce cilt hastalığı için gittiği doktorun antidepresan yazması sonucu elendi. Ama bu THY'nin sorunu değil ki. Bunun muhattabı Sağlık Bakanlığı ve doktordur. Sonuç olarak o kullanılan hap kırmızı listede ve istenmiyor. Ben inanıyorum ama THY bu hikayeye inanmak zorunda değil. Size bu hakkı veren bu heyecanı bu tecrübeyi yaşatan zaten bu şirket. Kalkıp burada haksızlık hukuksuzluk yapıyor demek çok doğru değil. Ve THY'yi suçlayarak bir yere varacağınızı açıkçası düşünmüyorum.
    25.12.2018 - Online Başvuru
    31.01.2019 - Dyned Sınavı
    20.05.2019 - Dlr Sınavı
    23.08.2019 - CRM Mülakatı
    25.10.2019 - IELTS Sınavı
    19.11.2019 - Kurul Mülakatı
    12.12.2019 - Sağlık Raporu
    27.12.2019 - BAA 5nci Filo

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Sağlık bilgileri ne kadar özelse, adres, telefon bilgileri de o kadar özel. Bunları vermeden başvuru yapmaya çalışan var mı?
    Doğum yılı da özel bir veri mesala. Onu da vermeyelim. Böylece yaş sınırına takılma sorunu da ortadan kalkar.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı tblgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık bilgileri ne kadar özelse, adres, telefon bilgileri de o kadar özel. Bunları vermeden başvuru yapmaya çalışan var mı?
    Doğum yılı da özel bir veri mesala. Onu da vermeyelim. Böylece yaş sınırına takılma sorunu da ortadan kalkar.
    Lütfen verilerinizi THY'den saklı tutunuz. Kimi işe alacaklarını ve kime yüzbinlerce dolar yatıracaklarını bilmesinler.
    25.12.2018 - Online Başvuru
    31.01.2019 - Dyned Sınavı
    20.05.2019 - Dlr Sınavı
    23.08.2019 - CRM Mülakatı
    25.10.2019 - IELTS Sınavı
    19.11.2019 - Kurul Mülakatı
    12.12.2019 - Sağlık Raporu
    27.12.2019 - BAA 5nci Filo

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4017

Hocam boşa yazıyorsun. Senin modun kimsenin umrunda değil. Hukuksuz bir durum var, ve biz çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bu kadar. Neden ve nasil hukuksuz oldugunu net şekilde anlattim, bunun yaninda bir de eğer hukuki ise neden şartlara yazamiyorlar ve telefondan bakiyoelar diye sordum.
    Daha fazla uzatacaksaniz, ben de sizin akademiyle alakasi olmayan biri oldugunuza inanmiyorum, kurulda rakip elemeye calisan birisi oldugunuzu dusunuyorum. Kimin ne dusundugu onemli degil, objektif seyler uzerinden konuşalim konusacaksak. Gerçi bundan sonra size yazilacak birşey yok.

Ayni seyi yazip duruyorsun, bu durumfa paylasmayin bilginizi ve elenin gibi bir durum yok. Paylaşmami talep edemez diyorum. Cinsellik ile ilgili ornek vermemin sebebi cinsel muayenelerin de sistemde bulunmasi diger hersey gibi. Örnekleri curutemiyorsunuz gelip konuyu sulandiriyor diyorsunuz.
    Kaldi ki surekli shgm hastanelerine yapilan beyan ile ne alaka kuruyorsunuz anlamiyorum, kim size oraya yalan beyan yapacagimizi soyledi ? Surekli mesnetsiz şekilde iliski kurmanizin sebebi ne ikisi arasinda ? Doğru beyani her yere verecegim, fakat benim özel sistemimden özel şifremle tüm bilgilerimin bir şirkete vermek istemiyor, talep dahi edilmemesini istiyorum. Bu kadar basit. Bunun için de uğraşacağım.
    Valla hocam benim ne olduğuma inanıp inanmamanız önemli değil. İsterseniz kendimle ilgili bu bilgiyi -tamamen kendi rızam dahilinde- akademiden olmadığımı da kanıtlayabilirim ki bu hiç zor değil. Ek olarak ben akademiden olsam dahi, benim rakibim akademiye girmeye çalışan adaylar değil, akademideki arkadaşlar olur ki, zaten öyle bir durumda rakibim olmaz, devre arkadaşlarım, yol arkadaşlarım olabilirler en fazla. Şuan pilotaj eğitimimi tamamlamak üzereyim, dolayısıyla akademi süreciyle bir bağlantım bulunmamakta.

Benim sizin iddialarınız çürütmeye çalışmam gerekmiyor. Verdiğiniz örnekler saçma sapan zaten. Değil çürütülecek üzerine konuşulacak dahi örnekler değil. Cinsel muayenelerin sistemde görülmesi farklı şey, "kocanla haftada kaç defa seks yapiyorsun, inanmamiz için videolarini göster ama kendi rizanla tabi, ya da bir erkeğe "eşcinsel olmadigini bize goster, kendin istersen tabi" şeklinde anlamsızca örnekler vermek farklı bir şey. Bu söylediğiniz şeylerin cinsel rahatsızlıklarla hiç bir bağlantısı yok.

Eğer talep dahil edilmemesi dahi istemiyorsanız bunu şirkete belirtebilirsiniz. Bunun önünde herhangi bir engel yok. Ben de özellikle bunu vurgulamaya çalışıyorum ama kendi kafanızda yarattığınız seneryolara inanmış olmalısınız ki beni sözde rakiplerimin(!) önünü kesmek için yaptığımı iddia ediyorsunuz.

Alım için belirli bir limit var, kuruldan geçenlerin ne kadar çoğu sağlıktan elenirse kalanlara o kadar yer açilacak.
    Kendisi e nabizla ilgili her konuya olduğu gibi buraya da durmadan yazarak sulandirmaya çalisti fakat yemezler. Okuyan herkes durumu gördü. Bundan sonra daha detayli hukuki ve yasal konular, cimer basvurulari sildirme basvurulari gibi şeylerden bahsedeceğim.
    Ben sulandırdığımı düşünmüyorum açıkçası. Mantıksız örnekler vererek konuları farklı yerlere çekmeye çalışan sizsiniz. Dediğiniz gibi okuyan herkes durumu görüyor Allahtan. Bu konuyla ilgili kendi fikrimi belirtirken işi özellikle cinselliğe çekere bu konuyu sulandırmaya çalışan sizsiniz.

Ek olarak alım için belli bir limit yok. Her ilanda, ilgili koşulları sağlayan bir adayların hepsi alınmaya çalışıyor.

Yaklaşık 10 senedir bu foruma üyeyim. 1 günlük üyenin benim her konuyu sulandırdığımı iddia etmesi inanılmaz derecede komik geliyor nedense.. Sanki insanların eşleriyle kaç kez birlikte olduğundan bahseden ben mişim gibi..
    Atlantic Flight Academy '33

4. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)