14. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 131 ile 140 ve 231

Konu: Dev e-nabız usülsüzlüğü ! Boşa mülakatlara hazırlanıyor olabilirsiniz !

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hiç alakası olmamasına rağmen 2016 yılında baş ağrısı için gittiğim doktor vertigo yazıp geçmiş. O dönem bana ilaç bile vermemişti tedavi için. Kaldı ki böyle bir hastalığım da yok ama e-nabız sisteminde yazıyor. Bunu düzeltmenin ya da kaldırmanın bir yolu var mı bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca vertigo hastalığının da engel olabilecek hastalıklar bölümünde adını bulamadım ancak beni yine de bir nebze rahatsız etti.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

e nabızda, burun ameliyatı, radyofrekansla konka küçültme, alerji tanısı KRONİK SİNÜZİT, ve bir sefer gözde batma için göz doktoruna gitmiştim LAKRİMAL BEZİN DİĞER BOZUKLUKLARI var. bunlar sıkıntı çıkarır mı acaba?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Thy'nin sağlık aşamasında uyguladığı yöntemin yanlış olduğunu düşünüyorum ve bu yanlıştan bir şekilde geri döneceğini düşünüyorum. Bu gerçekleştiğinde, uygulamayı deli gibi savunan arkadaşlarım acaba o zaman nasıl bir yorum yapıyor olacaklar..

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Aynı şey banada oldu soğuk algınlığı için gittiğimde astım teşhisi kondu ve kaç yılllık sporcuyum.Sivil havacılık doktoruna danıştıgımda tekrardan kontrel ederler Sft testiyle falan ayrıca tanıdan dolayı ekstra tetkikler isteyebilir kurum doktoru dedi umarım bi problem teşkil etmez o şekilde yazılmış olması

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Aynı şey banada oldu soğuk algınlığı için gittiğimde astım teşhisi kondu ve kaç yılllık sporcuyum.Sivil havacılık doktoruna danıştıgımda tekrardan kontrel ederler Sft testiyle falan ayrıca tanıdan dolayı ekstra tetkikler isteyebilir kurum doktoru dedi umarım bi problem teşkil etmez o şekilde yazılmış olması

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Aynısını yazmak için girdim. Aşırı mide bulantısı çektiğim için acile gitmiştim. İşgüzar doktor vertigo yazmış. Halbuki bende vertigo falan yok. Ne olacal halimiz , o kadar emek hayal boşa mo gidecek

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı hhasaneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısını yazmak için girdim. Aşırı mide bulantısı çektiğim için acile gitmiştim. İşgüzar doktor vertigo yazmış. Halbuki bende vertigo falan yok. Ne olacal halimiz , o kadar emek hayal boşa mo gidecek
    ICD kodlarına bakarsanız şikayetiniz baş dönmesi ise tek bir ıcd kodu var bunun da parantez içinde baş dönmesi (vertigo) yazıyor. Ama ayrıca sadece vertigo olarak gecen vertigo tipleriyle ilgili 2-3 icd kodu daha var. Bu sekilde ayırt edilebileceği ve sorun olmayacağını düşünüyorum. Yine de yazan doktorlar silip silemeyeceği konusunda görüşebilirsiniz veya hastane ile?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı cerenfka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ICD kodlarına bakarsanız şikayetiniz baş dönmesi ise tek bir ıcd kodu var bunun da parantez içinde baş dönmesi (vertigo) yazıyor. Ama ayrıca sadece vertigo olarak gecen vertigo tipleriyle ilgili 2-3 icd kodu daha var. Bu sekilde ayırt edilebileceği ve sorun olmayacağını düşünüyorum. Yine de yazan doktorlar silip silemeyeceği konusunda görüşebilirsiniz veya hastane ile?
    Bugün aile hekimim ile görüştüm. O da hastane ile görüş belki silerler dedi fakat aynı şeyi deneyip sonuç alamayanları gördüm forumda. Ayrıca bu doktor bana vertigo ilaçları vermiş fakat ben onları hiç kullanmamıştım. Acilde yazılmıştı bu ilaçlar bana. 4 saat sonra daha da fenalaşınca farklı bir hastanenin aciline gittim ve yazılan ilaçları içmemem gerektiğini söylemişti. Bağırsaklarımdan dolayı fenalaşmışım öyle demişti.

Sanırım dert etmezler. Sonuçta vertigo hastası değilim ve bunu her şekilde rapora dökebilirim. Çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Yeni Üye Array babyyoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

https://kisiselveri.saglik.gov.tr/TR...t-gizleme.html

arkadaşlar 5 gün önce böyle bir şey çıkmış? Girdim sisteme gizleme butonu gelmiş lakin e-nabız hekimi tarafından görüntülenecektir derken, orada bizi kontrol eden hekim de buna dahil mi onu anlayamadım

Özellikle işe başvuru süreçleri kapsamında, adayların sağlık dökümlerini sunmaya ya da e-Nabız profillerini göstermeye zorlandıkları yönünde Bakanlığımıza iletilen şikâyetler nedeniyle, 21.06.2019 tarihinde yürürlüğe konulan Kişisel Sağlık Verileri Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin üçüncü fıkrasına, “Hiç kimse, sağlık hizmeti sunumu için gerekli olan durumlar haricinde geçmiş sağlık verilerinin dökümünü sunmaya veya göstermeye zorlanamaz.” hükmü ilave edilmişti.

Benzer şikâyetlerin devam etmesi nedeniyle Genel Müdürlüğümüzce yeniden yapılan değerlendirme neticesinde alınan karar uyarınca e-Nabız kullanıcılarının, sağlık tesisi ziyaretlerini kendi profillerinden gizlemelerine imkân sağlanmıştır. Kullanıcı tarafından herhangi bir sağlık tesisi ziyaretinin gizlenmesi hâlinde, ilgili ziyaret kapsamında konulan tanılar, yapılan tahlil ve tetkikler, yazılan ilaçlar gibi bilgiler ve raporlar ilgili kullanıcının profilinden gizlenecektir.

Bununla birlikte; e-Nabız kullanıcısı tarafından kendi profilinde gizlenen sağlık verileri, Kişisel Sağlık Verileri Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi ve kullanıcının e-Nabız gizlilik tercihi çerçevesinde ilgili sağlık personeli tarafından görüntülenmeye, belirli gizlilik önlemlerine uyulmak kaydı ile devam edecektir. Nitekim Yönetmeliğin ilgili maddesinde yapılan atıfla 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasında, sağlığa ilişkin verilerin ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenmesine imkân sağlayan istisnai amaçlara yer verilmektedir.

Diğer taraftan, Kişisel Sağlık Verileri Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin altıncı fıkrasında, “Mahremiyet düzeyi daha yüksek olan, başkaları tarafından görülmesi ve bilinmesi halinde kişilerin sosyal hayatını ve ruh sağlığını olumsuz etkileme riski taşıyan kişisel sağlık verileri Bakanlıkça belirlenir ve sağlık personelinin bu verilere erişimine ölçülü kısıtlar getirilebilir.” hükmü yer almaktadır. Mezkûr hüküm gereği, e-Nabız kullanıcıları tarafından gizlenen veriler “e-Nabız Hekim” ekranında şifrelenmiş olarak görüntülenecek, hekim tarafından bu verilerin görüntülenebilmesi için ekranda bir tıklama yapılması gerekecek, tıklamayı takiben hekime bu verilerin mahremiyeti ve gizliliği hakkında bilgilendirme yapılacak ve ilgili verinin hukuka aykırı işlenmesi ve aktarılması halinde gündeme gelebilecek yaptırımlar hakkında bilgi verilecektir.

Tüm bunlara ilaveten, gizlenen verilere erişim için hekimin elektronik imza pin kodunun yeniden girilmesi veya e-Devlet üzerinden yeniden kimlik doğrulaması yapılma zorunluluğu aranacaktır. Böylelikle e-Nabız kullanıcıları tarafından gizlenen verilere erişim bilgileri, güvenli bir şekilde elde edilecek ve saklanacaktır.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

O verileri gizleyenleri anında elerler diye düşünüyorum. Hiç acıyacaklarını da sanmıyorum çünkü sürece başvuran çok fazla aday var. Opsiyonları bol. Bakın aday fazlalığından ve yeni havalimanı sebebiyle gittikleri kemer sıkma politikasından ötürü yeni ilan bile açmadılar. Eskiden yılda 3 ilan açılırdı şimdi bu sene açılacak mı o bile meçhul. Kimse de Nisan gibi açılır falan demesin. Kendimizi kandırdığımızı biliyoruz yani. Şirket Sabiha’daki uçuşlardan bile vazgeçti. Durum o derece vahim.

Dolayısıyla e-nabız’daki verileri gizlemek ne kadar doğrudur bilemiyorum. Gizleyecek bir babayiğit deneyene ve sonucunu bildirene kadar bir şey bilemeyiz. Fakat bence bunu yapanı anında elerler. Hiç tolerans göstereceklerini sanmıyorum.

14. Sayfa - Toplam 24 Sayfa var BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)