1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 17

Konu: Ekim-Kasım Pegasus Süreci Tecrübem (Olumlu)

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Ekim-Kasım Pegasus Süreci Tecrübem (Olumlu)

Merhaba arkadaşlar,

Aslında tecrübemi paylaşmak gibi bir düşüncem yoktu, ancak forumdaki arkadaşların sorularını ve zamanında benzer soru işaretlerini aklımda barındırdığımı düşününce bir nebze olsun size yardımcı olmak için tecrübemi paylaşmak istiyorum. Sizden ricam sormak istediklerinizi postun altına sorarsanız herkes faydalanmış olur. Özel mesajlara bakmaya pek vakit bulamıyorum.

*Haziran ayında "Kariyer.net"ten başvurduğum ilana 25 Haziran'da özgeçmiş ve resmi evrakları talep eden bir mail aldım ve gerekli işlemleri tamamladım.

*11 Eylül'de boy,kilo ve evrak kontrolünün 13 Eylül'de genel müdürlükte yapılacağına dair bir mail aldım. Haziran ayında başvurup eylül ayına kadar beklediğim için şu an başvuru yapan adayların sabırsızlığını anlıyorum. İK ile görüştüğünüz ilk gün (Boy kilo ölçümü veya genel yetenek sınavında) sizi rahatlatacaklar bu konuda. Çünkü gerçekten çok fazla başvuru var ve yoğun çalışıyorlar.

*25 Eylül'de 2 Ekim için genel yetenek sınavı daveti aldım. Genel Yetenek sınavı Crowne Plaza'da gerçekleşti. Sanırım 700-800 civarında bir katılım vardı. Genel yetenek hakkında forumda okuduklarınız tecrübelerden farklı hiçbir şey söyleyemeyeceğim maalesef. Çalışacak bir şey yok. Benim yaklaşım tarzım şöyleydi; soruyu ilk 3 5 saniye içinde çözüp çözemeyeceğime karar verip öyle devam ediyordum, ki zaten bazı sorular 5 saniye içerisinde çözülüyor (Fizik özellikle). Hiçbir soruya 30 40 saniyeden fazla süre harcamadım. Faiz formülünü hatırlayamadığım için 3-4 çok basit soruyu hızlıca geçtim mesela. Optik işaretlemesini bölümler arası geçişe kadar beklettim, sayfa sayfa işaretlemedim (riskli olabilir ama benim için risk almayı gerektiren bir sınavdı). Tabi ki şu doğru sayısı bir sonraki aşamaya geçer demek doğru değil ancak bizim sürecimizde 90 üzeri doğru yapan arkadaşların bir sonraki aşamaya geçtiğini söyleyebilirim.

*Kadıköy'de bir dil okulunda ITEP sınavına girdim. Forumdaki ITEP başlıklarını okumuştum. Ayrıca ITEP'in kendi hazırlık dökümanı var ona çalışmıştım. Writing ve speaking başlıklarını evde sınav ortamı yaratarak cevaplamaya çalıştım vs. (Speakingin bir bölümü için speaking başlığını hiç okumadan copy paste yapıp, google translate-sesli okumayı kullandım.) 2 sene önceki PTE puanım (overall) 74/90 idi karşılaştırma yapmak isterseniz.

*Pesta hakkında da çalışacak bir şey yok. Ben de herkes gibi videoları izleyerek taktik oluşturmaya çalıştırdım. Örnek vermek gerekirse görsel hafızadaki sembolleri tek harfe kodladım ve ekranda durduğu süre boyunca ekranda gördüğüm sembolleri kodladığım harflerle aklımda tutmaya çalıştım. DT sınavına çalışmanıza yardımcı olacak bir video youtube'da mevcut, kendimce bir konsol yapıp bu video aracılığıyla denemeler yaptım. Ancak gerçekten çok hızlanıyor bir anda, yanlış input verdiğiniz anda yavaşlamasını beklemek gerekiyor gibi. Ben öyle yapmaya çalıştım en azından. SMK konusunda, üçgeni yeşil çubuğa yaklaştırdığınızda iki mıknatısın birbirini ittiği gibi ittiğini anladıktan sonra amacın zaten üçgeni yeşil çubuk üzerinde tutmak olmadığını anlıyorsunuz. Ondan sonra rahatlayabilir ve sadece hareketin tersi yönde input vermeye devam edebilirsiniz. Bir anda işler çok karışabiliyor ancak asla panik yapmayın, inputa devam. Diğer modüller daha stressiz ve kolay ancak yorucu, o gün iyi dinlenmiş ve enerjinizin tam olduğundan emin olun.

*Sağlık kontrolü amacıyla şirket sizi bir hastaneye yönlendiriyor (Bizde 2 hastane vardı Emsey ve Medical Park). Benimki Emsey'de gerçekleşti, hastanedeki personel gerçekten yardımsever ve güleryüzlü. Saat 1 gibi bitmişti tüm işlemlerim. Merak eden arkadaşlar için yazıyorum, psikiyatri bölümünde e-nabız kontrolüm yapıldı.

*Kasım ayının başında da kurul mülakatına girdim. CRM mülakatım da hemen bu mülakat sonrasındaydı ve zaten CRM'e sıkı şekilde hazırlanmıştım ve bu mülakatta da çok faydasını gördüm. Profilimden CRM mülakat tecrübemi de okuyabilirsiniz. Bir İK/Psikolog ve bir kaptan vardı mülakatımda. Kısa bir ingilizce kendini tanıtma bölümüyle başlayıp; mesleki motivasyon soruları, kişisel özelliklerime ait sorular ve teknik sorularla devam etti. Verdiğim cevaplara göre ilerleyen bir mülakat söz konusuydu. Sorduğum diğer arkadaşların hepsi birbirinden farklıydı o yüzden sorularımı birebir yazıp yanıltıcı olmak istemiyorum. Hatta daha önceki filolardan arkadaşlarla onların kurul tecrübeleri hakkında konuşmuştum, onlara soruların sorular da birbirinden çok farklıydı. Vakit buldukça bilginizi arttırmaya çalışmanızı tavsiye ederim bu süreç için. En azından muhabbetin içinde var olabilmek ve kendinizi meslekle bağdaştırabilecek bir şeyler söylemeniz faydanıza olacaktır.

Genel olarak söylemek istediğim bir şeyler var:

*Başka şehirde yaşıyorsanız gerçekten zor bir süreç, Antalya-İstanbul arası bir ayda 6 adet gidiş dönüş bileti aldım. (Boy kilo + Genel Yetenek + ITEP + Pesta + Sağlık + Kurul) Sınavların bazılarına uykusuz ve yorgun girmek zorunda kaldım, motivasyonunuz sınavları geçtikçe artıyor ama merak etmeyin. En son imzaya geldiğinizde de zaten o günleri tatlı bir şekilde hatırlıyorsunuz.

*Mülakatta THY ve Sunexpress sürecini de yürüttüğümü söylemiştim, herhangi bir dezavantajı olmadığını düşünüyorum bunları belirtmenin.

Çok kısa sürede yazdığım için yazım hataları yapmış olabilir, kendimi çok iyi ifade edememiş olabilirim. Süreçlerinizde başarılar dilerim!

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tebrik ederim. Pegasusla alakalı olumlu süreç gördüğümde mutlu oluyorum doğrusu. Pilotluk kariyerinizde başarılar dilerim, iyi çalışmalar, iyi uçuşlar
    Türk Hava Yolları
    06.11.2019 - Dyned
    11.11.2019 - Dyned Olumlu Maili
    17.12.2019 - DLR - Tecrübe Yazım -
    19.12.2019 - DLR Olumlu Maili
    13.02.2020 - CRM

Pegasus Hava Yolları
    26.11.2019 - Başvuru
    27.11.2019 - Evrak Gönderimi

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hocam merhabalar tebrikler öncelikle.

Acaba class 1'i aldıktan sonra e-nabız kontrolü yapıldı mı ?
    Daha doğrusu psikiyatride yapilan e-nabız kontrolünde atiyorum fiziki bir tanıya bakıldı mı ? Mesela psikiyatrik muayene geçmişiniz yok fakat bir bel fitıgi taniniz var. Bunu psikiyatri hekime iletiyor mu ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tebrik ederim darısı başımıza

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tebrikler umarım bundan sonraki süreçleri de sorunsuz bir şekilde atlatırsınız. Merak ettiğim şey süreçle ilgili değil de sözleşme ile ilgili. Borçlanma Türk lirası üzerinden mi oluyor? Eğer bir yerde yazıyorsa ve gözden kaçırdıysam kusuruma bakmayın sadece merak ettim, iyi çalışmalar 😊

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı routh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim. Pegasusla alakalı olumlu süreç gördüğümde mutlu oluyorum doğrusu. Pilotluk kariyerinizde başarılar dilerim, iyi çalışmalar, iyi uçuşlar
    Hocam çok teşekkür ederim. Darısı sizlerin de başına olur umarım.

Alıntı AhmetMemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar tebrikler öncelikle.

Acaba class 1'i aldıktan sonra e-nabız kontrolü yapıldı mı ?
    Daha doğrusu psikiyatride yapilan e-nabız kontrolünde atiyorum fiziki bir tanıya bakıldı mı ? Mesela psikiyatrik muayene geçmişiniz yok fakat bir bel fitıgi taniniz var. Bunu psikiyatri hekime iletiyor mu ?
    Hocam bununla ilgili bilgi sahibi değilim. Cep telefonunuza bir şifre geliyor ve psikolog sizden şifreyi ona söylemenizi istiyor. Zaten e-nabız log kayıtlarına baktığınızda doktorun giriş yaptığını görüyorsunuz. Ama herhangi bir bilgi paylaşımı oluyor mu ya da Pegasus'a iletiliyor mu bilmiyorum. Pegasus'a imzaya geldiğinizde de işyeri hekimi son 1 yıllık ilaç kayıtlarınızı inceliyor.

Alıntı nothingpass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim darısı başımıza
    Teşekkür ederim, başarılar dilerim.

Alıntı Greatpretender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler umarım bundan sonraki süreçleri de sorunsuz bir şekilde atlatırsınız. Merak ettiğim şey süreçle ilgili değil de sözleşme ile ilgili. Borçlanma Türk lirası üzerinden mi oluyor? Eğer bir yerde yazıyorsa ve gözden kaçırdıysam kusuruma bakmayın sadece merak ettim, iyi çalışmalar 😊

Teşekkür ederim. Kusurluk bir şey yok hocam, şurada bir arkadaş bahsetmiş. http://forum.airporthaber.com/showth...uro#post721124

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tebrikler. Birden fazla süreci beraber yürütmek konusunda size katılıyorum keza aralarda bekleme süresi uzun tutulabiliyor (THY). Ben de elendiğim THY sürecinde sadece tek sürece odaklanacağım gibi bir düşüncem vardı fakat pek bir getirisi olmadı açıkçası. Yetenek sınavları zaten 1-2 haftalık çalışmayla modüllere "alışarak" halledilebiliyor. Mülakatlar da tüm süreçlerde aynı doğrultuda olduğu için yakın zamanda girmenin avantajı olacaktır.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hocam öncelikle tekrardan tebrikler ve cevap yazdiginiz için çok tesekkurler. Bu bilgileri almam çok hayati benim için Allah razı olsun.
    Psikolog gelen kod ile e-nabıza giriş yapıyorsa, o psikolog pegasus'un psikoloğu değil mi onu anlamadim özel şirket psikoloğunun e-nabıza erişim yetkisi var mı ki ? Shgm muayenesindeki psikologtan mi bahsediyorsunuz hocam e-nabıza bakan o mu acaba ? Class 1 alınma sürecinde yani ?

Benim asıl sormak istediğim, class-1 den sonra pegasusun kendi hekimleri-psikologlari sizin e-nabiziniza bakmak istiyor mu class-1' i aldiktan sonra ekstra olarak ? Thy'de maalesef böyle yasa dışı bir yöntem kullaniliyor ve pegasus'ta da böyle birşey var mı onu merak etmiştim.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Kaptanizade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler. Birden fazla süreci beraber yürütmek konusunda size katılıyorum keza aralarda bekleme süresi uzun tutulabiliyor (THY). Ben de elendiğim THY sürecinde sadece tek sürece odaklanacağım gibi bir düşüncem vardı fakat pek bir getirisi olmadı açıkçası. Yetenek sınavları zaten 1-2 haftalık çalışmayla modüllere "alışarak" halledilebiliyor. Mülakatlar da tüm süreçlerde aynı doğrultuda olduğu için yakın zamanda girmenin avantajı olacaktır.
    Geçmiş olsun hocam, umarım hedefinize ulaşırsınız.

Alıntı AhmetMemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle tekrardan tebrikler ve cevap yazdiginiz için çok tesekkurler. Bu bilgileri almam çok hayati benim için Allah razı olsun.
    Psikolog gelen kod ile e-nabıza giriş yapıyorsa, o psikolog pegasus'un psikoloğu değil mi onu anlamadim özel şirket psikoloğunun e-nabıza erişim yetkisi var mı ki ? Shgm muayenesindeki psikologtan mi bahsediyorsunuz hocam e-nabıza bakan o mu acaba ? Class 1 alınma sürecinde yani ?

Benim asıl sormak istediğim, class-1 den sonra pegasusun kendi hekimleri-psikologlari sizin e-nabiziniza bakmak istiyor mu class-1' i aldiktan sonra ekstra olarak ? Thy'de maalesef böyle yasa dışı bir yöntem kullaniliyor ve pegasus'ta da böyle birşey var mı onu merak etmiştim.
    Değil hocam, Class-1 alınırken yapılan muayeneden bahsetmiştim. Hastanenin Pegasus ile verileri paylaşıp paylaşmadığı konusunda fikir sahibi değilim demek istedim. Bahsettiğim gibi şirket hekimleri hastaneden gelen evraklara ek olarak yalnızca ilaç geçmişinizi istiyor ki bunu da e-nabızdan ya da eczaneden alıyorsunuz.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Tebrikler öncelikle. Ben askerlikle ilgili soracaktım. Tecil ettirdim yeni ama PGS 1.11.2021 arıyor ben 20.06.2021'e kadar tecil ettim online belgelerimi gönderdim hala dönülmedi. Sizce süreçten direkt elenir miyim? Katı olduklarını biliyorum ama arkadaşlarınız veya diğer kişiler bunla alakalı bir şey dedi mi? Sanırım siz muafsınız yani bitirdiniz.
    IELTS Academic (L:6.5 R:7.5 W:5.5 S:6.5)
    PGS Cadet Başvuru 26.11.2019
    PGS Online Belge Gönderimi 10.12.2019
    Tecil 2 yıl yerine 1.5 yıl olduğu için ret 03/01/2020

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)