Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: 24.12.2019 Mollymawk (OLUMLU)

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Icon20 24.12.2019 Mollymawk (OLUMLU)

Herkese merhabalar. Dün girmiş olduğum mollymawk sınavı olumlu sonuçlandı. Ben de sürecimi, faydalı olur diye ve de mollymawkla ilgili az bilgi bulunduğu için sizlerle paylaşmak istedim.

Sınav bildiğiniz üzere 5 kısımdan oluşuyor. Time sharing, science,spatial orientation, math,working memory (sırası bu şekilde sınavda).

Ben bir gece önceden gidip Antalya Öğretmenevi'nde konakladım. Kalacak yer olarak iyi fakat Sunexpress e çok uzak o yüzden önermiyorum pek.Sınav sabahı bir el working memory bir iki el spatial orientation atıp sınava öyle gittim time sharinge zamanım olmadı.Hatta bilgisayarım yanımdaydı sınavdan bir saat önce de 1-2 el spatial attım.

Gelelim sınav saatine.Sınava girecekler olarak kafeteryada bekliyoruz birisi gelip bizi alana kadar.Daha sonra Ecem isimli bir hanımefendi bizi aşağı katta sınavın yapıldığı sınıfa götürdü. Yaklaşık 10 12 kişiydik yanlış hatırlamıyorsam.Ortam dlr daki gibi katı ve kurallı değil.

Öncelikle bilgisayarlara e-mail adresini girip mollymawk hesabınıza erişim sağlıyorsunuz.Sınav gözetmeni Time Sharing'le başlamamız gerektiğini söylüyor ardından fizik sınavına da sormadan geçebilirsiniz diyor.

Time Sharing:

Alıştırmalara çok benziyor ama genelde farklı rakamlar geliyor. Benim 3 haneli sayılarla başladı sınavım sonra normal seyirden devam etti birkaç tane de 4 haneli çıktı.729*3 işlemi çıktı bana, bir arkadaşa 717*3 işlemi gelmiş.Arkadaşlar ben sınavda çok afalladım evdekiyle alakasız geçti ve en kötü skorumu gerçekleştirdim sınavda. En az 4 5 kez tekrar dinledim ve 1 2 tanesi uçak sesi olan soruydu.Ama iyi ki dinlemişim dedim çünkü yanlış girdiğimi hissettiğim şeylerdi ve tekrar dinlediğimde gerçekten yanlış olduğunu görüp iyi ki dinlemişim dedim. Bu modülde önemli olan çok soru almak ama aynı zaman yanlış yapmamak arkadaşlar. Ben normalde 128 soruya oturtmuştum, evde 128 alıyodum bazen 11 yanlış bazen 3 yanlış çıkıyordu. Ama sınavda "attention attention" sorusunu bile duyamadım o kadar az soru almıştım yani. Sınavdaki arkadaşlarla konuşurken de moralim bozuldu çünkü hepsi o soruyu almıslardı bir ben duyamamıştım. Ben de evde 3.30 da denk gelebiliyodum o soruya.Ama şöyle düşünün 120 soru alıp 10 unu yanlış çözeceğinize 110 soru alıp hepsini doğru çözün daha karlı. Burada demek istediğim şey az soru almanız değil aldığınız soruları emin olarak cevaplamanız ve çok soru alcam diye acele edip sınavınızı riske atmamanız yoksa tabi ki ne kadar çok soru alabilirseniz o kadar iyi.(Doğru yaptığınız sürece)

Dediğim gibi moralim çok bozuldu time sharingten sonra ama toparlanmam gerekti sınavın geri kalanına etki ettirmemem gerekiyordu neyseki bu durumu kontrol edebildim. Tabi ki kötü etkisi oldu ama bir nebze azalttım.

Evdeki çalışmamda skorlarım 4400 ve 4900 arası değişkendi. Önerim; soru alırken dikkatinizi uçaktan uzaklaştırmanız (özellikle uzun sesli sorularda)gerekirse uçak çakılsın birkaç saniye dursun soruyu tekrar dinlemenizden iyidir. Sınavda kağıdı bir kere kullanma ihtiyacı duydum onda da önce ibreyi kontrol etmem gerekti.

Forumda tecrübesini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.Cankan Günaydın'a da ayrıca teşekkür ederim.

Bu arada bana hiç 5 6 basamaklı gelmedi.Sanırım fazla ilerleyemediğimden

Fizik:

Alıştırmalardakiyle aynı sadece rakamlar farklı birimlere dikkat etmek gerekiyor. Kilonewton verip newton falan isteyebiliyor.Bir de alıştırmalarda altın ve bakırla ilgili bir soru vardı.Altının özkütlesini bilmediğim için yanlış yapmıştım. Ne olur ne olmaz sınavda çıkar diye altının kardeşlerinin özkütlelerine baktım (gümüş ve platine) ve sınavda gümüşle platin sorusu geldi

10 dk ara

Spatial Orientation:

Dikkatli ve sakin kalınması gereken 2.5 dakikalık sınav mı olur dedirten modül. Alıştırmalardakinden farklı gelmedi. Time sharingin vermiş olduğu stres yüzünden parmaklarım titriyordu 3 veya 4 yanlış yaptım.
    Çalışırken önce zamandan bağımsız labirentlere bir alışmanızı daha sonra zamanla ilişkilendirmenizi öneririm.En iyi skorum 120 saniye 0 hata idi.

Matematik:
    Burada da farklı bir soru biçimi yok her şey çok benzer. Birimlere burada çok daha fazla dikkat etmenii öneririm.

Working Memory:

Beni az daha mahvediyordu. Daha ikincide hata yaptım çok şaşırdım. Sonra ardından hemen bir hata daha. Ekran zaten kırmızı oluyor ve stres oluyorsunuz. Evde bu duruma çalışmıştım ne olursa olsun hızlıca odaklanıp yanlışları sınavda asla takmıcam şeklinde kendimi bu psikolojiye hazırlamıştım ve hemen toparladım. Bir daha da yanlış yapmadım. Bu modülde bilgisayarın sırası geldiğinde çıkan sembolü görüp hemen aşağıda ona bakıp duydugum sembolüde kafamda eledim.Hemen ardından yasaklı sembole de baktım. Bu şekilde daha iyi çözüyordum alıştırmalarda da. En iyi puanım 699 saniye 0 hata idi. Başta gördüğümü duygumu ve aşağıdaki yasaklıyı hızlıca eleyerek yapıyordum. Ama aşağıdaki yasaklı değiştiğinde sıkıntı oluyordu. Bu şekilde çözüyorsanız aşağıdaki yasaklıya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar bence önemli olan çok çalışmanın ve pratik yapmanın yanısıra stres ve panik durumuyla da iyi başa çıkmanız.

Herkese sürecinde başarılar. Umarım birilerine faydalı olur. Yazım yanlışım olduysa kusura bakmayın..

Üye Array emrex89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Tebrik ederim ve surecin devaminda basarilar dilerim.
    Simulator icin davet maili aldiniz mi?
    Thy
    28.08.2019 Online Basvuru
    03.09.2019 IELTS Academic O:7 S:6.5
    09.09.2019 DLR Çalışma Link
    26.12.2019 DLR
    09.01.2019 DLR Olumlu Maili
    ——————————————
    Sunex
    25.12.2019 Mollymawk OK
    15.01.2019 Simülatör OK

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı emrex89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim ve surecin devaminda basarilar dilerim.
    Simulator icin davet maili aldiniz mi?
    Teşekkür ederim size de başarılar HEnüz almadım hocam.

Üye Array Cankangunaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim 👏🏼
    SunExpress süreç:
    [17.06.2019] ITEP sınavına giriş
    [20.06.2019] ITEP - Listening modülü olumsuz maili
    [28.06.2019] ITEP RE-TEST
    [01.07.2019] ITEP olumlu (5.0)
    [17.07.2019] Mollymawk davet maili
    [21.08.2019] Mollymawk sınava giriş - olumlu
    [22.08.2019] Simülatör davet maili
    [31.08.2019] Simülatör
    [03.09.2019] Simülatör olumlu mail
    [04.09.2019] Psikoloji mülakatı daveti
    [04.09.2019] Kurul mülakatı daveti
    [11.09.2019] Psikoloji mülakatı
    [23.09.2019] Kurul mülakatı
    [23.09.2019] Kurul mülakatı olumlu
    [02.10.2019] Sağlık 1 Raporu olumlu

Ayjet 96. Filo (SunExpress 5. Filo)

Dinlenmemek üzere yola çıkmaya karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Cankangunaydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler, başarılarınızın devamını dilerim 👏🏼
    Teşekkür ederim sağolun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)