Merhabalar herkese,

Kısaca kendimi tanıtayım: 26 yaşında bir mühendisim. Ben de havacılık aşkımı mesleğime dönüştürmek üzere bu sürece dahil oldum. Çocukluğumda tanıştığım uçaklarla FSX ve modelcilik üzerinden ilişki kurdum. Şimdi mesleğim olması için uğraşıyorum.

Kurul mülakatı şahsen en çekindiğim aşama. Tanımadığım kişiler karşısında kendimi anlatmak açıkçası beni anksiyeteye iten bir durum. Ne kadar karşımdaki insanların geçtiğimi görmek istediklerini, mülakat ortamının ılımlı olduğunu bilsem de bu duyguyu kontrol altında tutmakta zorlanıyorum. Bu durumda olan tek kişi olmadığımı, çalışarak bu sorunun üstesinden gelinebileceğini düşünüyorum. Aynı düşüncede olan veya bir grup ile çalışma düşüncesinde olan arkadaşları Skype üzerinden buluşmaya davet ediyorum. Birlikte bilgi paylaşımında bulunabilir, eksiklerimizi kapatabilir, örnek mülakatlar düzenleyebiliriz. Birbirimizi tanımıyor oluşumuz, örnek mülakatlarda asıl mülakata daha yakın ortamlar kurmamıza yardımcı olabilir.

Yardımlaşarak tek başımıza yapabileceğimizden daha fazlasını yapabileceğimizi düşünüyor, çalışma grubu kurmaya ilgi göstermenizi bekliyorum. İlgilenen arkadaşlar mail adreslerini mesaj olarak gönderebilirler.

Saygılar, sevgiler