Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: Pilot üniforması ve ekipmanlarının tedariki

Üye Array P38Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Standart Pilot üniforması ve ekipmanlarının tedariki

Selamlar,

Bir pilot, üniformasını çalıştığı havayolu şirketinden mi almak zorundadır ? Araştırdığım kadarıyla üniformaların tedariki şirket tarafından oluyor ancak bunlar standartmış gibime geliyor. Netice olarak, özellikle erkek pilotların üniformaları dünya genelinde neredeyse aynı ve buradan yola çıkarak; bir pilot kendi üniformasını
    kendi ölçülerine göre diktirip kullanamaz mı ?

Diğer sorum ise pilotların kullandığı ekipmanlar (gözlük, apolet, rozet, kıravat iğneleri, logbook, cüzdan, çanta vs) şirket tarafından bir nevi hediye olarak mı sunulur yoksa pilotlar kendileri mi bunları satın alırlar ? Kendileri satın almaları durumunda bunların (apolet, rozet, logbook ) lisanslı olmaları gibi bir şey mi gerekir yoksa internette bu malzemeleri satan alışveriş sitelerinden alelade alınabilir mi?

Konu biraz; " Hocam sen önce kokpite bir çık da bunları sonra düşünürsün" gibi duruyor ancak merak ediyorum.
    Most of us are blind to the truth of reality. We only see what our past has programmed us to see.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

THY'de kişinin ölçülerine özel dikildiğini okumuştum üniformaların.

Aksesuar olarak firmalar birkaç şey veriyor ama böyle gözlük falan değil bildiğim kadarıyla.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba,
    Diğer şirketleri bilmiyorum ama thy'de standart. Şapkanızdan ayakkabınıza kadar her şeyiniz ölçülüyor ve ona göre özel dikim yapılıyor. Ölçüm yapıldıktan sonra üniforma teslimi içerisinde gömlek, pantolon, ceket, trençkot, kaban, süveter, hırka (kazak da olabilir), apoletler, şapka, kravat, normal iş ayakkabısı ve bot veriliyor. 5-10 arası gömlek, 3-4 pantolon, 2 ceket, 3-4 çift apolet ve 2/3 kravat veriliyor. Bir de uçuş öncesi uçağı kontrol ederken fosforlu 1 adet yelek veriliyor. Ek olarak büyük boy seyahat bavulu ve uçuşa götüreceğiniz çekçekli bavul da şirket tarafından veriliyor. Şirkette kalma yılınıza göre bayraklı rozet veriliyor. Logbook galiba biz alıyoruz, emin değilim, bilen birisi aydınlatırsa güzel olur.
    "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ne çok veriliyor yazmışım gözlük kişisel aksesuar olduğundan onu biz alıyoruz değişen üniforma öncesi yeterli sayıda gömlek ya da başka gereksinimler için thy binasında (ya da karşısındaki binada) kantin tarzı bir yer vardı, ordan ekstra atıyorum gömlek, kalem falan alabiliyordunuz. ama yeni üniformada gömlekler eskiye oranla farklı olduğu için henüz o konuda bir şey diyemem.
    "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!"

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

"Hocam sen önce kokpite bir çık da bunları sonra düşünürsün"

size katılıyorum

Pilot Array
    İtibar Gücü
    2015

Üniformayı ve çantayı şirket temin eder.
    Şampiyon Fenerbahçe

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

THY'de kişinin ölçülerine özel dikildiğini okumuştum üniformaların.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)