Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 13

Konu: Pilot arkadaşlarımızın blog sayfaları

Üye Array P38Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Standart Pilot arkadaşlarımızın blog sayfaları

Merhaba değerli arkadaşlar;

İnternette havacılığa dair ufak bir araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak olan birkaç pilot arkadaşımız var. Ben kendilerini 1 yıldan uzun süredir takip etmekteyim ve yapmış oldukları paylaşımlarda tecrübelerini büyük bir zevk ve samimiyetle aktarıyorlar.

Havacılığa ilgi duyan ve bunu meslek haline getirmeyi isteyecek olan yeni arkadaşlarımıza faydalı olacağına inandığım bloglar hepsi de. Aranızda bazılarını tanıyanlar vardır belki de, kim bilir..

Kendilerine buradan teşekkür etmeden de olmaz, zira yaptıkları iş muazzam bir iş.. Başlayalım;

--İlk olarak Müstakbel Kaptan var. Kendisi ile defalarca görüştüm ve hakikaten bu forumdaki Anders hocamız kadar bilgili ve mevzuulara hakim. Kendisini takip etmek aday arkadaşlara çok şey kazandıracaktır. Kendisi sanırım belli bir süredir ikinci linkteki şahsi web sitesinden içerik paylaşıyor.

http://mustakbelkaptan.blogspot.com/
    https://www.mustakbelkaptan.com/

--İkinci sırada Yiğit Bilgiç kaptanımız var. Kendisini ilk olarak zıpkınla dalış konulu bir videoda tesadüfen bulmuştum. Sonradan pilot olduğunu öğrenmek benim için çok güzel bir tesadüftü. Kendisi şu anda THY bünyesinde uçuyor.

http://salvorates.blogspot.com/2013/

--Sırada Serkan arkadaşımız var. Sanıyorum kendisi artık paylaşım yapmıyor. Ancak 2017 yılına dek yazdığı tecrübeleri faydalı olacaktır.

http://serkanisflying.blogspot.com/

--Son olarak threenginedcrow var. O da paylaşımda bulunmuyor artık ancak blogunda paylaştıkları, özellikle teknik anlatımları ilgi çekici.

http://www.threenginedcrow.com/

Bu arkadaşlarımız gibi sizlerin de bildikleri, takip ettikleri pilot dostlarımız varsa lütfen paylaşın. Yeni bloggerlar tanımaktan memnun olurum. Uyruğu fark etmez bu arada, takipte olduğunuz yabancı pilotlar da olabilir. Captain John dışında !
    Most of us are blind to the truth of reality. We only see what our past has programmed us to see.

Yeni Üye Array GuanYü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Blog olmasa da youtube'da Emre Özel var takip edip tavsiye ettiğim.

THY programını başarıyla tamamlayıp Ayjet'te eğitim alırken video çekmeye başladı, yeni bir kanal. Şu an simulator eğitiminde olduğu için pek video çekmese de bayağı yararlı ve bilgilendirici videoları var.

İtibar Gücü
    0

Alıntı GuanYü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blog olmasa da youtube'da Emre Özel var takip edip tavsiye ettiğim.

THY programını başarıyla tamamlayıp Ayjet'te eğitim alırken video çekmeye başladı, yeni bir kanal. Şu an simulator eğitiminde olduğu için pek video çekmese de bayağı yararlı ve bilgilendirici videoları var.
    Evet, Emre arkadaşımızdan elbette benim de haberim var.

Bu başlığı "bloglar" olarak belirlediğimden Youtube kanallarını paylaşmamıştım fakat aktif olarak güncel içerikler paylaşan da bir Emre Özel var gibi duruyor son zamanlarda. Haklısınız, paylaşmakla iyi ettiniz.

Ben de bir YT kanalı paylaşayım o halde ;

Captain John B.A.D Traveler >> https://www.youtube.com/channel/UCSM...7t8T93VSAqR39Q
    Most of us are blind to the truth of reality. We only see what our past has programmed us to see.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

güzel bir bilgi kaynağı teşekkürler

Aktif Üye Array prenzlauerberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

faydalı paylaşımlar yapan yabancı kaynaklı bir blog:

http://egyptair-av.blogspot.com/

thy nin tk50 ve 51 sayılı istanbul tokyo uçuşunu pilotlar ve kokpit gözünden gösteren justplanes videosu için torrent linki paylaşılmış. birçok kişinin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. tavsiye ederim:

http://egyptair-av.blogspot.com/2014...s-turkish.html

Hızlı üye Array yabankazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Teşekkürler güzel olmuş, Hakan Turgut Nat Geo THY belgeselinde de İstanbul-SaoPaulo uçuşu yapıyordu.
    27.12.2018 DYNED (Olumlu 2,2)
    18.04.2019 DLR (Olumlu 25.04.2019)
    28.09.2019 IELST (S:6 , O:6)
    02.10.2019 CRM (Olumlu 03.10.2019)
    28.11.2019 KURUL

İtibar Gücü
    0

@ prenzlauerberg Hocam sağ olun katkınızdan ötürü.

@yabankazı Evet, Hakan Kaptan'ın aksanı sebebiyle o belgeseli döne döne izlemişliğim vardır. Ancak daha dikkat çeken ve bende iz bırakan sanırım ground operations ya da check-in görevlisi bir abimizdi, 4-5 dil biliyordu, ismini çıkaramadım ancak takdir edilesi bir şahsiyet

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı P38Lightning Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ prenzlauerberg Hocam sağ olun katkınızdan ötürü.

@yabankazı Evet, Hakan Kaptan'ın aksanı sebebiyle o belgeseli döne döne izlemişliğim vardır. Ancak daha dikkat çeken ve bende iz bırakan sanırım ground operations ya da check-in görevlisi bir abimizdi, 4-5 dil biliyordu, ismini çıkaramadım ancak takdir edilesi bir şahsiyet
    Abdülmenaf Erzek olabilir mi?
    28.09.2019 THY online başvuru

İtibar Gücü
    0

Alıntı eskey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdülmenaf Erzek olabilir mi?
    Verdiğiniz ismi internette aratınca çıkan sonuçlardaki fotoğraflardan tanıdım, evet ta kendisi. Bagaj alımda çalışıyormuş o sıralarda, ben yanlış hatırlamışım.

Yasaklı Array
    İtibar Gücü
    0

www.seyruseferim.com

Temmuz 2020 tarihinde kurulan SeyrüSeferim, havacılığa ilişkin güncel bilgiler, kapsamlı anlatımlar, kariyer fırsatları ve sektöre ilişkin yayınları sunarak; havacılığı herkese anlatmak, sevdirmek ve Türkiye’de havacılığa merak duyanları biraz olsun aydınlatmak üzere kurulmuş bir bilgi sitesidir.

Amacımız kısa sürede her kesimden ve her yaş grubundan pek çok kişiye ulaşmak, böylece havacılığı sektör oyuncularının yanı sıra bu alana ilgi duyan ve merak eden herkese hitap eden bir alan olduğunu kanıtlamaktır.

SeyrüSeferimde içerik üreten kişi ve/veya kişiler; çoğunlukla lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim hayatlarına devam eden havacılık, lojistik ve ulaştırma bilim dalları öğrencilerinden ve/veya sektör çalışanlarından oluşması hedefimizdir. Bunun dışında havacılık sektörüne ilgi duyanlar da SeyrüSeferim’de çeviri yapabilmektedir. Her yazı yayımlanmadan önce uzmanların kontrolünden geçmektedir.

Ayrıca siz de sitemizde yazmak istiyor, okudukça öğrenmek, gelişmek ve bu yolda fayda sağlamak istiyorsanız seyruseferimm@gmail.com’a yazabilirsiniz.

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)