evden eve nakliyat - evden eve nakliyat - eşya depolama - ofis taşıma

3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 ve 35

Konu: 14.06.19 CRM Mülakatım (Olumsuz)

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Skymess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu durum için net bir şekilde yaklaşımın ne olduğunu bilen var mı ? Herkes farklı bir yorum yapıyor doğal olarak.
    Burdan feedback almamışsınız zaten ama, ''giderim, giderken de yetkililere haber veririm'' kısmı bana mantıklı gelmedi. Ama dediğiniz gibi kalıp sronuu çözmeye çalışırım deseniz ''ısrar ediyor'' diyecekler.
    Bu soruyu niye soruyorum? Çünkü kaptanın uçuşu yapamayacak durumda olduğuna %100 emin değiliz sadece önsezimiz öyle. Kaptan sıkıntı görmüyor, alkollü vs. olsa neyse öyle bir durum da yok. Kaptan kendisinden emin ise uçuşun yapılması ama PM olarak F/O'nun dikkatle kaptanın hareketlerini gözlemlemesi gerekir ve olası bir durumda kontrolü ele almak üzere hazır olması gerekir diye cevap vermek daha mantıklı değil mi arkadaşlar?

Edit: Bu arada 2 bacakta da uçuşu kaptanın yapmak istemesi olayına da prosedürlere ve CRM'e göre en mantıklı yaklaşım nedir?
    hocam mesaj kutun dolu cevap yazamadım
    13/12/18 - DYNED
    20/12/18 - DYNED olumlu
    24/12/18 - DLR bilgilendirme
    05/02/19 - DLR tarih seçimi
    05/03/19 - DLR sınavı
    07/03/19 - DLR olumlu
    19/03/19 - İkizlerimiz doğdu
    07/05/19 - CRM tarih seçimi
    16/05/19 - IELTS
    21/05/19 - IELTS G:7 S:6.5
    22/05/19 - CRM
    23/05/19 - CRM olumlu
    11/07/19 - KURUL

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

( , Potansiyel Liderlik, Planlama ve Organizasyon, Öğrenme Motivasyonu)
    Çatışma Yönetimi- çok net olduğu için fazla bir şey söylemeye gerek yok.
    Potansiyel Liderlik- burada şöyle bir parantez açmak lazım, benim CRM sürecimde de üzerime gelinen bir konuydu ve feedback almadığım için en azından mulakatta söylediklerimin doğru olduğunu düşünüyorum. Benim liderlik örneğimde, yönetici olarak aldığım bir kararın herkesi mutlu edememesi gerçeğini vurguladım ama ekiplerin mutlu olmasa da benim kararıma saygı duyup kararlarımı uyguladıklarını belirttim. Sen verdiğin örnekte, "şirket bu parayı vermek istemiyordu ama ben sorumluluk aldım ve yönetimi ikna ederek çalışanlarımıza bu olanağı sağladım." deseydin bence liderlik adına daha verimli bir açıklama olurdu.
    Organizasyon çoğu arkadaşa katılmakla beraber (erasmus) bence asıl mesele burada zaman darlığından yaptığın hata, burada organize olamayıp zamanını iyi yönetememişsin

E=Buradan çıkardığınız ders neydi anlamına gelen bir soru sordu
    B=Bir konuda çok emin olsam da, işi garantiye almak için her zaman kontrol yapmam gerektiğini öğrendim.

bence buradan çıkarılacak sonuç bu değil. (kusura bakma bilmişlik taslar gibi oldu ama sana yararlı olması açısından yazıyorum)
    sen zamanın olmadığı için ölçmen gereken yerde varsayımınla hareket etmişsin. (hiç bir zaman emin değildin ölçülere çünkü ölçmemiştin)

ve bu da o an çalıştığın meslek için düzeltilebilir bir hataya sebebiyet vermiş. (benzer hata pilotluk gibi bir meslekte cok daha buyuk sonuclar doğurabilir) tabi ki herkes hata yapar ve size de bu sorulmuş. Burda kritik nokta yaptığınız hatanın sebebini anladığınızı ve üzerinde çalışıp bu konuda kendinizi geliştirdiğinizi karşınızdakilere hissettirebilmek.

Öğrenme motivasyonu - en mantıksız bulduğum feedback bu, bence böyle bir feedbackin varlığı bile tartışılmalı.

retestde başarılar.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı yazici.ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ( , Potansiyel Liderlik, Planlama ve Organizasyon, Öğrenme Motivasyonu)
    Çatışma Yönetimi- çok net olduğu için fazla bir şey söylemeye gerek yok.
    Potansiyel Liderlik- burada şöyle bir parantez açmak lazım, benim CRM sürecimde de üzerime gelinen bir konuydu ve feedback almadığım için en azından mulakatta söylediklerimin doğru olduğunu düşünüyorum. Benim liderlik örneğimde, yönetici olarak aldığım bir kararın herkesi mutlu edememesi gerçeğini vurguladım ama ekiplerin mutlu olmasa da benim kararıma saygı duyup kararlarımı uyguladıklarını belirttim. Sen verdiğin örnekte, "şirket bu parayı vermek istemiyordu ama ben sorumluluk aldım ve yönetimi ikna ederek çalışanlarımıza bu olanağı sağladım." deseydin bence liderlik adına daha verimli bir açıklama olurdu.
    Organizasyon çoğu arkadaşa katılmakla beraber (erasmus) bence asıl mesele burada zaman darlığından yaptığın hata, burada organize olamayıp zamanını iyi yönetememişsin

E=Buradan çıkardığınız ders neydi anlamına gelen bir soru sordu
    B=Bir konuda çok emin olsam da, işi garantiye almak için her zaman kontrol yapmam gerektiğini öğrendim.

bence buradan çıkarılacak sonuç bu değil. (kusura bakma bilmişlik taslar gibi oldu ama sana yararlı olması açısından yazıyorum)
    sen zamanın olmadığı için ölçmen gereken yerde varsayımınla hareket etmişsin. (hiç bir zaman emin değildin ölçülere çünkü ölçmemiştin)

ve bu da o an çalıştığın meslek için düzeltilebilir bir hataya sebebiyet vermiş. (benzer hata pilotluk gibi bir meslekte cok daha buyuk sonuclar doğurabilir) tabi ki herkes hata yapar ve size de bu sorulmuş. Burda kritik nokta yaptığınız hatanın sebebini anladığınızı ve üzerinde çalışıp bu konuda kendinizi geliştirdiğinizi karşınızdakilere hissettirebilmek.

Öğrenme motivasyonu - en mantıksız bulduğum feedback bu, bence böyle bir feedbackin varlığı bile tartışılmalı.

retestde başarılar.
    Fikirleriniz teşekkürler hocam. Okulu uzatma özelinde bakmamak lazım sanırım, okulu uzattım evet ama şimdi olsam daha fazla gayret gösterip uzatmayabilirdim fakat Erasmus'un kazanımını daha fazla görüyorum dolayısıyla okulu uzatma pahasına, şimdi olsa yine Erasmus yapardım aslında olayın özü bu, açıkçası burada tam olarak ne bekliyorlar anlayamadım. Mesela zamanı iyi yönetememişsin dediniz ya, sonuçta ortada olmuş bir olay var bu geri alınamaz, burada durumun farkında olsam da düzeltmek için yapabileceğim bir şey yok. Dolayısıyla burada şuraya geliyoruz, bu yaşanılan olaydan çıkarılan ders ve belki de bunun için bir örnek arka arkaya eklemiş olsam bu feedbacki almaz mıydım. Yani yapılması gereken bu mudur sizce yoksa ben çok farklı yerlerden mı cevabı bulmaya çalışıyorum. Bu konuda cevabınızı merak ediyorum. Sürecinizde başarılar dilerim.
    Türk Hava Yolları
    28.08.2018 - Online Başvuru
    26.09.2018 - Dyned (2.0) (Olumlu)
    10.10.2018 - DLR Çalışma Linki
    10.12.2018 - DLR Tarih Seçim Maili
    25.01.2019 - DLR Sınavı (31.01 - Olumlu)
    17.04.2019 - CRM Tarih Seçim Maili
    14.06.2019 - CRM (18.06 - Olumsuz)

Sunexpress
    08.01.2019 - ITEP Olumsuz Maili (Listening)
    07.04.2019 - ITEP Olumsuz (Listening)
    26.05.2019 - ITEP Olumlu
    05.07.2019 - Mollymawk
    13.07.2019 - Simülatör (Olumsuz)

Hızlı üye Array ekitapci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar öncelikle çok faydalı bir başlık olmuş. Hem @aoztari arkadaşımızın deneyimini hem de diğer değerli dostlarımızın yorumlarını ilgiyle okudum.

2 pilot örneğine ben de bir yaklaşım yapmak isterim.
    Böyle bir soruya yanıtım şu şekilde olurdu:

"Efenim ben bir pilot olarak belirlenen usul ve kurallara göre uçuş görevinin icra edilmesinden sorumluyum. Uçaktan ve uçuş faaliyetinden 1. derecede sorumlu kişi kaptan pilotumuzdur. Benim kişisel tercihim elbette ki uçuşun en az bir bacağını uçurmak olur. Kaldı ki yorgunluk ve buna bağlı olarak durumsal farkındalık, hataya açıkık gibi konularda emniyetten taviz verilmemesi adına her iki bacağın da farklı pilotlar tarafından yapılması doğr bir davranıştır. Fakat, kaptan pilotumuzun yatığı brifing uyarınca uyguladığımız görev paylaşımın her iki bacağı da kaptanımızın uçurması yönündeyse buna saygı duyar, uçuş boyunca hem kaptanımızı hem de uçağın diğer enstrumanlarını gözlemlemeye devam ederim. Kaldı ki kaptanımız bu olayın tam tersini yani her iki bacağı da benim uçurmamı isteseydi yine tepkim aynı şekilde olurdu"

Tabi bu noktada uçuşun uzunluğunun yükleyeceği yorgunluk, kaptan pilotun neden böyle bir talepte bulunduğu gibi durumlar da düşünülmelidir. Örneğin uçakta uçuş faaliyetini etklilemeyecek rapor edilmiş bir arıza olabilir ve uçuşun kısa süreli olmasından hareketle kaptan risk almak istemeyip her iki bacağı da kendisi uçurmak istemiş olabilir. Uçuşun tek bacağı bir pilotu yormaya yetecek kadar uzunsa brifing sırasında kaptanla "kaptanım uçuş yeterinde uzun. İki bacağın bir kişi için yorucu olacağını düşünüyorum. Sizin için de uygunsa dönüş uçuşunu ben yapmak isterim" ve benzeri yaklaşımlarla iletişim kurulabilir.

Elbette bu benim görüşüm. Doğrusu yanlışı yok. Aksi görüşü olan arkadaşlarımız fikirlerini paylaşırlarsa keyifle okurum
    Sevgiler...
    30.07.2018 - Online Başvuru
    24.09.2018 - Dyned Sınavı - Davet Maili
    11.10.2018 - Dyned Sınavı - Olumsuz - 1.0
    03.12.2018 - Dyned Sınavı - Olumlu - 2.2
    05.02.2019 - DLR Sınavı - Tarih Seçimi
    19.03.2019 - DLR Sınavı
    04.04.2019 - DLR Sınavı - Sonuç Olumlu
    29.05.2919 - CRM Değerlendirmesi - Tarih Seçimi
    26.07.2019 - CRM Değerlendirmesi
    30.07.2019 - CRM Değerlendirmesi - Sonuç Olumlu
    17.08.2019 - IELTS - IDP Sınavı
    21.08.2019 - IELTS - IDP Sınavı - Sonuç Olumlu - S:6,5 - O:6,0

DRL Tecrübe Yazım
    CRM Tecrübe Yazım

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı ekitapci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle çok faydalı bir başlık olmuş. Hem @aoztari arkadaşımızın deneyimini hem de diğer değerli dostlarımızın yorumlarını ilgiyle okudum.

2 pilot örneğine ben de bir yaklaşım yapmak isterim.
    Böyle bir soruya yanıtım şu şekilde olurdu:

"Efenim ben bir pilot olarak belirlenen usul ve kurallara göre uçuş görevinin icra edilmesinden sorumluyum. Uçaktan ve uçuş faaliyetinden 1. derecede sorumlu kişi kaptan pilotumuzdur. Benim kişisel tercihim elbette ki uçuşun en az bir bacağını uçurmak olur. Kaldı ki yorgunluk ve buna bağlı olarak durumsal farkındalık, hataya açıkık gibi konularda emniyetten taviz verilmemesi adına her iki bacağın da farklı pilotlar tarafından yapılması doğr bir davranıştır. Fakat, kaptan pilotumuzun yatığı brifing uyarınca uyguladığımız görev paylaşımın her iki bacağı da kaptanımızın uçurması yönündeyse buna saygı duyar, uçuş boyunca hem kaptanımızı hem de uçağın diğer enstrumanlarını gözlemlemeye devam ederim. Kaldı ki kaptanımız bu olayın tam tersini yani her iki bacağı da benim uçurmamı isteseydi yine tepkim aynı şekilde olurdu"

Tabi bu noktada uçuşun uzunluğunun yükleyeceği yorgunluk, kaptan pilotun neden böyle bir talepte bulunduğu gibi durumlar da düşünülmelidir. Örneğin uçakta uçuş faaliyetini etklilemeyecek rapor edilmiş bir arıza olabilir ve uçuşun kısa süreli olmasından hareketle kaptan risk almak istemeyip her iki bacağı da kendisi uçurmak istemiş olabilir. Uçuşun tek bacağı bir pilotu yormaya yetecek kadar uzunsa brifing sırasında kaptanla "kaptanım uçuş yeterinde uzun. İki bacağın bir kişi için yorucu olacağını düşünüyorum. Sizin için de uygunsa dönüş uçuşunu ben yapmak isterim" ve benzeri yaklaşımlarla iletişim kurulabilir.

Elbette bu benim görüşüm. Doğrusu yanlışı yok. Aksi görüşü olan arkadaşlarımız fikirlerini paylaşırlarsa keyifle okurum
    Sevgiler...
    Hocam çok doğru bir yaklaşım kesinlikle katılıyorum. Benim o case'deki ilk hatam bu olayın yerde mi yoksa havada mı olduğuydu, bunu sormuş olsam hem çemberi daraltacaktım hem de kısa da olsa düşünmek için vakit kazanacaktım. Sonuç olarak ben havadaymışız gibi düşünerek cevap verdim, aslında beklentileri sizin dediğiniz şekilde davranmaktı bence ancak maalesef o an kelimeler dökülmedi, bunda hayatımın ilk ciddi mülakatının olmasının da etkisi var tabi. Benim gibi olan arkadaşlara tavsiyem şudur ki, arkadaşlarınızla, psikologla en kötü kendinizle bir mülakat simülasyonu yapmanız çok faydalı olacaktır.
    Bu başlık çok güzel bir bilgi kaynağına dönüştü aslında buna vesile olmak güzel bir şey. Her yazılan cevaptan bir şeyler öğreniliyor. Sizin de mülakatınız yaklaşmış umarım sonucunuz olumlu olur, başarılar dilerim.
    Türk Hava Yolları

Sunexpress
    26.05.2019 - ITEP Olumlu
    05.07.2019 - Mollymawk

Hızlı üye Array ekitapci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Çok teşekkür ederim. Gerçekten de başlık faydalı bir platforma dönüştü.
    Size de re-test aşamasında başarılar diliyorum, umarım en kısa zamanda bu süreci kolayca atlatırsınız.
    30.07.2018 - Online Başvuru
    24.09.2018 - Dyned Sınavı - Davet Maili
    11.10.2018 - Dyned Sınavı - Olumsuz - 1.0
    03.12.2018 - Dyned Sınavı - Olumlu - 2.2
    05.02.2019 - DLR Sınavı - Tarih Seçimi
    19.03.2019 - DLR Sınavı
    04.04.2019 - DLR Sınavı - Sonuç Olumlu
    29.05.2919 - CRM Değerlendirmesi - Tarih Seçimi
    26.07.2019 - CRM Değerlendirmesi
    30.07.2019 - CRM Değerlendirmesi - Sonuç Olumlu
    17.08.2019 - IELTS - IDP Sınavı
    21.08.2019 - IELTS - IDP Sınavı - Sonuç Olumlu - S:6,5 - O:6,0

DRL Tecrübe Yazım
    CRM Tecrübe Yazım

Hızlı üye Array prenzlauerberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı alicox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam geçmiş olsun. iki bacak case’inde prosedür nedir ? bir bilen arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim. yani olayın crm veya çatışma yönetimi boyutunda değilim. kural nedir ? genellikle eş güdüm vardır evet ama kural nedir?
    kaptan pilot uçuş öncesi PF ve PM rollerinin nasıl dağılacağına karar verir.
    genel uygulama bacağın birinde PF olan diğerinde PM olur.
    kaptan F/O nun iki bacakta da PM olmasını istemişse bu şekilde olur buna da “altın mikrofon” adı vermişler
    az da olsa bu şekilde uçulan günler olacaktır. yeteneklerinizden şüphe etmeye ya da kaptan ile tartışmaya gerek yoktur, verilen görevi layıkıyla yerine getirmek kafidir.
    benim görüşüme göre “assertiveness” (atılganlık) ile alakalı da bir zaaf oluşturmaz ama mülakatçılar ne düşünür bilemiyorum.
    2013 > Toefl:95 CRM-HTA:ok DLR: fail
    04.03’18 online başvuru > ok
    10.03’18 ielts academic > o:7 s:6,5 (26.03)
    06.04’18 evrak teslimi, boy&kilo > ok
    18.05’18 DLR > ok (28.05)
    02.07’18 İÜ CRM > ok (05.07)
    26.07’18 kurul mülakatı > ok (28.08)
    31.08’18 sağlık raporu > ok (03.09)
    23.10’18 tecrübe yazım
    07.11’18 filo: Ayjet 11th THY Fleet (#83)
    20.11’18 belge teslimi & sözleşme > ok
    03.12’18 THY iş başı & oryantasyon > ok
    10.12’18 Initial Phase Theorotical > ok (15.01)
    16.01’19 ATPL Theory Courses (4/14) > ok (01.03)
    04.03’19 DA20 SOP&EP&ACFT Tech > ok (09.03)
    13.03’19 VFR Dual Flight (13h) > ok (19.05)
    19.05’19 VFR First Solo Flight > ok
    20.05’19 VFR Dual(5h) Solo(10h) Flight > ok (08.06)
    15.06’19 VFR Navigation Dual(8h) Flight >ok (25.06)
    26.06’19 VFR Navigation Solo(40h) Flight>ok (09.07)
    17.07’19 VFR Night Dual(4h) Solo(1h) Flight>ok (20.07)
    31.07’19 ATPL Theory Exams (4/14) >ok (01.08)
    01.08’19 ATPL Theory Courses (8/14) >... (xx.09)

Aktif Üye Array çipura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Sevgili arkadaşlar,hemen hemen tüm CRM ve KURUL mülakatlarında kaptan f/o ilişkisini ilgilendiren sorular sorulmakta...
    Bu konuyu,çoğunlukla aday arkadaşlar çözmüş gibi..
    İzninizle bir başka bakış açısı sunmak istiyorum.
    Bakış açıma eleştriler gelirse memnun olurum..
    Konunun kahramanları kim:Kaptan ve f/o.
    Sorular bu her ikisinin çatışması varsayımı üzerinden geliyor.
    CRM kültürünü içselleştirmiş iki profesyonelin ilişki kurma-yönetme becerileri mutlaka çok yüksektir.

İlişki kurma ve yönetme dedik;
    İlişkiyi kurarken ve yönetirken,muhtemel çatışmaları önlemenin yolları var mı?

Daniel Goleman,duygusal zekayı şöyle özetliyor;
    ---kendi duygularınızı bilmek.
    ---kendi duygularınızı kontrol etmek.
    ---kendinizi motive etmek.
    ---başkalarının duygularını tanımak.
    ---ilişkileri yürütmek.
    Leil Lowndes ise duygusal tahmini şöyle özetliyor;
    Duygusal tahmin,ilişki kurmanın bir diğer yöntemidir.Bu yeti,söylenen yada yapılan bir şeye tepki olarak birinin o anki ve daha sonraki duygularını zamanından önce tahmin etmeyi içerir.Böylece,ilgilendiğiniz kimselerin güven duygusunu ve öz saygısını güçlendirmek için kendi davranışınızı uygun bir biçimde şekillendirebilirsiniz.Dolayısıyla bu,size yönelik yakınlıklarını arttıracak ve kendinize güveninizi güçlendirecektir.Neden?Çünkü çok uakında başkalarına karşı hassasiyetle tepki gösterme alışkanlığı edineceksiniz ve bu sayede herkesten olumlu geri dönüşler alacaksınız.

Bu özetten sonra;
    ---Uçuş emniyeti bilinci.
    ---Standart opetasyon prosedürleri.
    ---Duygusal zeka yeti'miz
    ---Duygusal tahmin yeti'miz.
    Birlikte çalışmaya başladımı çatışma olasılığı ne kadar olur?

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı prenzlauerberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaptan pilot uçuş öncesi PF ve PM rollerinin nasıl dağılacağına karar verir.
    genel uygulama bacağın birinde PF olan diğerinde PM olur.
    kaptan F/O nun iki bacakta da PM olmasını istemişse bu şekilde olur buna da “altın mikrofon” adı vermişler
    az da olsa bu şekilde uçulan günler olacaktır. yeteneklerinizden şüphe etmeye ya da kaptan ile tartışmaya gerek yoktur, verilen görevi layıkıyla yerine getirmek kafidir.
    benim görüşüme göre “assertiveness” (atılganlık) ile alakalı da bir zaaf oluşturmaz ama mülakatçılar ne düşünür bilemiyorum.
    Hocam aydınlattığınız için teşekkürler. Bu örneğin ardından kaptanın 2 bacağı da PF uçması CRM açısından bir olumsuzluk yaratır mı diye sormuşlardı, ben yaratmayacağını söyledim (kaptanın uçurmasında sakıncalı bir durum görmediğimi de belirterek). Sizce CRM açısından bir problem olur mu? dediklerinizden yaptığım çıkarım olmayacağı yönünde ama tabi sonda eklediğiniz gibi mülakatçıların bakış açısı orada önemli unsur. Eğitimde başarılar.
    Türk Hava Yolları

Sunexpress
    26.05.2019 - ITEP Olumlu
    05.07.2019 - Mollymawk

Aktif Üye Array çipura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

@aoztari hocam,
    @prenzlauerberg hocam asıl bombayı patlatmış,sizde katılmışsınız.
    Nedir bomba;
    @prenzlauerberg hocam ne diyor son cümlesinde;mülakatçılar ne düşünür bilemiyorum?
    Siz ne diyorsunuz;mülakatçıların bakış açısı önemli unsur.

Sadede gelelim;
    Mülakatçıların bakış açısı neye göre şekillenecek?
    Tabii ki sizin bakış açınıza göre !....

Hukukçuların diliyle gelelim somut olaya.
    Aşağıdaki doneleri analiz edersek,mülakatçılara size sorulan soruyla ilgili nasıl bir cevap verebiliriz.
    Yada bakış açımız değişirmi?
    ---Brifing odasında tüm uçuş ekibinin pozitif ilişki-iletişim içinde olması CRM gereğidir.
    ---Şirket kurallarını ve SOP'leri uçuş ekibi bilir.
    ---Kaptanlar,f/o'lere düşman değil,bilakis onların tecrübe kazanmalarından memnuniyet duyarlar.
    ---Kaptan brifing sırasında;her iki bacağı uçmak için bir gerekçe belirtir.
    Bu gerekçeler;Metar,tecrübesiz F/O için uygun done taşımayabilir,rota'daki yoğun hava trafiği,yaklaşmadaki arazi şarları,inilecek limanın fiziki şartları
    bu kararın sebeplerinden bazıları olabilir.
    ---Kaptan,hiçbir gerekçe sunmaz ise tepkiniz ne olur.
    ---Cevabınızda,kaptanın isteğinin CRM ye aykırı olmadığını söylemişsiniz.
    Sebebini açıklamak gerekirmiydi?
    Sebebini açıklasaydınız,CRM nin şu şu bileşenlerine uygundur deseydiniz,mülakatçının bakış açısı değişirmiydi?

Hocam,yukarıdaki donelerle,aynı soruya yeni bir cevap hazırlayıp,bakış açılarına pozitif etkimiz olurmu?
    Sevgiler ve başarılar...

3. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)