Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: Bel Fıtığı & platin

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Icon17 Bel Fıtığı & platin

Arkadaşlar CRM aşamasındayım ancak yeni ilana baktığımda sağlık koşullarında platin ve bel fıtığı konusunu açmışlar benim başvurduğum dönemde bu tarz bir belirtme yoktu.

5 tane bel fıtığım ve elimde platinim var, bunları saklamam belki mümkün olabilir ama etik olarak can taşınılacağı için zaten çok yanlış herhangi bir bilgiyi saklamak. Uçuşa elverişlidir raporu alsam bile sanırım thy'deki doktor e nabızdan görebiliyor ve bunlar direk elenme sebebi midir acaba. Ayrıca zaten 88liyim ve CRMden kaldığım zaman tekrar başvuramıyorum bile. Sürece devam etmem ve belirli maddi yükün altına girmem ne kadar doğrudur. Sonuç olarak bile bile lades demek istemiyorum ve bütün süreçleri geçip en son sağlıkta elenirsem psikolojik olarak tramvam çok daha büyük olur. Şimdi diyeceksiniz ulan daha CRM aşamasındasın bir geçte ondan sonra düşünürsün ama inanın motivasyon olarak etkiliyor. Bilgisi olan arkada

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar benimle paylaşabilir mi ?

Şimdiden yardımcı olmaya çalışmış arkadaşlara çook teşekkür ederim.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşım merhaba,

Bel fıtığın ve platin'in olduğu için THY doktoru seni direk eleyecektir. Lütfen bu konuda fazla ümide kapılma. Kesin konuşuyorum çünkü ben elendim.

Sevgiler,

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ama bildiğim kadarıyla mr çekmiyorlar sağlık kontrolü sırasında. platini bilemeyeceğim ama bel fıtığını mr çekmeden nasıl teşhis edecekler ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

E-nabız üzerinden geçmiş mr kayıtlarınıza bakılabiliyor sanırım, benim de başlangıç seviyesinde bel fıtığım mevcut. Thy uçuş hekimlerinin bu konudaki tutumu ne şekilde olacak ben de çok merak ediyorum açıkçası.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı gusanbage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım merhaba,

Bel fıtığın ve platin'in olduğu için THY doktoru seni direk eleyecektir. Lütfen bu konuda fazla ümide kapılma. Kesin konuşuyorum çünkü ben elendim.

Sevgiler,

Konu başlığını görünce aklıma direk sen geldin. Girdim baktım ilk sen yazmışsın

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Özelden mesaj olarak attım cevabımı. Silmeyi beceremedim, kusura bakmayın.
    Konu azizunsal tarafından (03.Ağustos.2019 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: Uyarı üzerine
    Online Başvuru: OK 28.07.2019
    Dyned Davet Maili: 04.09.2019
    Dyned Sınavı: OK 17.09.2019
    DLR Davet Maili: 19.09.2019
    DLR Sınavı: Loading

Üye Array P38Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı azizunsal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim de başlangıç seviyesinde bel fıtığım var. Enabızdan baksa da bel ağrım vardı mr çekildim herhangi bir sıkıntı yok dediler deseniz ne olur acaba? Bel fıtığından şüphelenmişti doktor ama çıkmadı gibi mesela. Biliyorum etik değil ama sırf sorun yaratmayan bir başlangıç seviyesi için elenmek de kötü olur bence.
    Hocam, şimdi iki taraflı bakmak istiyorum. İlk olarak bu mesleği istiyorsunuz ve kendinizce önemli olmadığını düşündüğünüz bir koşulu gizlemeye çalışıyorsunuz. Burada bir noktaya kadar hak veriyorum ancak o da insani sebeplerle. ( Aklıma bir anda Pearl Harbor filmindeki Ben Affleck'in sağlık muayenesi sahnesi geldi)

Diğer taraftan kendiniz de etik olmayacağını düşünerek aslında alınacak kararın hoş olmayacağını belli ediyorsunuz. Ki bu şekilde davranmak icap ediyor moral değerler açısından. Ancak olaya THY nezdinde bir İKY yetkilisi, doktor gözüyle bakınca da tamamen girişilecek olan hareket tarzının meşruiyetini sorgular hale geliyoruz.

Maksadım sizi ya da diğer sağlık problemleri olan arkadaşlarımızı suçlamak, yermek vs. değil. Sadece "olması gerektiği gibi" davranmaya gayret etmeliyiz diyorum. Nihayetinde dünya üzerindeki en kıymetli şey taşınacak; insan canı..
    Bir de hocam, bu tarz düşüncelere adayların sahip olabileceklerini THY yetkilileri zaten biliyorlardır, buna şüphe yok ancak forum dahilinde bunları dile getirmek doktorların veya diğer yetkililerin özellikle bu e-nabız konusuna aşırı hassasiyet geliştirmelerine sebebiyet verebilir. Hepimiz biliyoruz ki, onlar da bu forumdalar.
    Most of us are blind to the truth of reality. We only see what our past has programmed us to see.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)