19. Sayfa - Toplam 21 Sayfa var BirinciBirinci ... 91718192021 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 181 ile 190 ve 206

Konu: THY Sağlık Raporu Aşamasında e-Nabız Çıktısı Gerekli Mi?

Aktif Üye Array Azazil89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı pederjose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Hatalı beyan vermeniz ve ortaya çıkması durumunda en iyi ihtimalle THY sözleşmenizi fesh eder ve 140bin euro ücreti sizden tahsil eder. Bu en iyi ihtimal. Kötü ihtimalleri düşünmek bile istemezsiniz.'' Şu ifadenin sonunda johnsilver misafir kişisi açık bir şekilde tehdit ediyor. Konuyla alakalı daha derin bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum ve bunun nereden geldiğini merak ediyorum. Örneğin neden kendisi kayıtlı bir üye değil mesela? Belki 1-2 yorum bırakmak için bir üyelik açmak istememiş olabilir evet, ancak yazdığı yorumlara bakınca 1-2 tane yorumdan fazlası var. Bana şüpheli geliyor bütün bunlar.
    Hocam, söz konusu süreci "gazete küpüründe görmüş olmak"tan azıcık daha öteye giden herkesin bildiği bir gerçektir bu.
    Bunlar gizli bilgiler değildir, forumun onlarca yerinde, onlarca farklı kişiler tarafından verilmiş bilgiler olduğu gibi, hali hazırda akademide olan adaylardan edinilen bilgiler de bu yöndedir.
    Amacınızı anlamamış olsam da, konuları daha sakin değerlendirmenizi ve gerçekçi yaklaşmanızı öneririm.
    20.08.2018 IELTS Academic Başvuru
    29.09.2018 IELTS Test
    12.10.2018 IELTS Overall: 7 (Speaking: 6,5)
    16.10.2018 THY Online Başvuru
    23.10.2018 DLR Çalışma Linki
    10.12.2018 DLR Tarih Seçim Maili
    24.01.2019 DLR Sınavı (08.15)
    28.01.2019 DLR Olumlu Maili
    17.04.2019 CRM Tarih Seçim Maili
    13.05.2019 CRM Mülakatı (11.00)
    14.05.2019 CRM Olumlu Maili
    17.05.2019 Kurul Mülakatı Tarih Maili
    26.06.2019 Kurul Mülakatı (13.00)
    12.07.2019 Kurul Olumsuz Maili X

-----------------------------------------------
    17.07.2019 THY Online Başvuru
    Kurul Mülakatı Re-test (Loading...)

DLR Tecrübe Yazım
    CRM Tecrübe Yazım
    Kurul Tecrübe Yazım

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

bu enabız kontrolünü class-2 için de yapıyorlar mı?

Yönetici Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Alıntı pederjose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Hatalı beyan vermeniz ve ortaya çıkması durumunda en iyi ihtimalle THY sözleşmenizi fesh eder ve 140bin euro ücreti sizden tahsil eder. Bu en iyi ihtimal. Kötü ihtimalleri düşünmek bile istemezsiniz.'' Şu ifadenin sonunda johnsilver misafir kişisi açık bir şekilde tehdit ediyor. Konuyla alakalı daha derin bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum ve bunun nereden geldiğini merak ediyorum. Örneğin neden kendisi kayıtlı bir üye değil mesela? Belki 1-2 yorum bırakmak için bir üyelik açmak istememiş olabilir evet, ancak yazdığı yorumlara bakınca 1-2 tane yorumdan fazlası var. Bana şüpheli geliyor bütün bunlar.
    johnsilver rumuzlu arkadaşımız muhtemelen kendi isteği ile üyeliğini sildirdiği için o şekilde görünüyor ismi.

Tehdit bu şekilde olmaz hocam. Siz doğru olmayan bir bilgi vermiş olduğunuz zaman, TCK kapsamın yalan beyan verdiğiniz için çok ciddi hukuksal yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Siz sürece başvururken, daha önceki sayfalarda çipura rumuzlu arkadaşımızın yazdığı gibi, THY'nin sağlık koşulları da olmak üzere, başvuru koşullarına uygun olduğunuzu kabul ediyorsunuz zaten. Mesaj sayısından dolayı şüpheleniyorsanız eğer; içiniz rahat olsun. 1966 mesajım var ve ben de önceki sayfalarda buna benzer şeyler yazdım.

Ek olarak, 1. Sınıf Sağlık raporu alırken daha önce geçirdiğiniz ameliyatları, tedavileri ve kullanmış olduğunuz ilaçları yazıp, doğruluğu konusunda taahhütte bulunuyorsunuz. Eğer SHGM, orda yanlış bir bilgi verdiğinizi tespit ederse, THY ile sözleşme imzalayamadan da sağlık sertifikası alamadığınız süreciniz olumsuz tamamlanır.

Alıntı savas.altay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu enabız kontrolünü class-2 için de yapıyorlar mı?
    THY, Class 1 istiyor. Class 2'yi uçuş okullarına kayıt aşamasında sadece PPL almak isterseniz alıyorsunuz. Uçuş okulları da e-nabızı kontrol etmiyor.
    Atlantic Flight Academy '33

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar son zamanlarda sağlık raporunu teslim eden arkadaş var mıdır? THY Hekimler E-nabıza ne ölçüde bakmaktalar? Sadece geçmiş muayenelere mi yoksa MR ve film görüntülerine de bakıyorlar mı?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Captainsully Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son zamanlarda sağlık raporunu teslim eden arkadaş var mıdır? THY Hekimler E-nabıza ne ölçüde bakmaktalar? Sadece geçmiş muayenelere mi yoksa MR ve film görüntülerine de bakıyorlar mı?
    Bu konuda tecrübesi oln arkadaşlar yardımcı tecrübe aktarımı konusunda yardımcı olabilirler mi acaba?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xx

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar merhaba. Benim e nabizda anksiyete bozuklugu,tanimlanmamis yazan, tek bir psikiyatri muayenem gozukuyor. Recetem veya antidepresan kullanmisligim yok. Daha oncesinde veya sonrasinda da bi muayenem yok tedavim de yok. Bu psikiyatri tanisi elenme sebebi midir bilgisi olanlar yardimci olabilirse cok sevinirim.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Merhaba arkadaslar tüm konuyu okudum ancak inanılmaz bilgi kirliliği mevcut,güncel olarak sormak istiyorum THY sağlık raporu teslim aşamasında doktorlar e-nabız verilerine bakıyor mu,veriler doktorlara kapatılıyormuş sistemde aynı zamanda bir hukukçu olarak doktorun elinizden telefonu alıp bakabileceğini sanmıyorum THY gibi bir firma böyle bir uygulama yapmaz,konu hakkında güncel bilgi vermek isteyen arkadaşlar var mı?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı AndeanCondor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar tüm konuyu okudum ancak inanılmaz bilgi kirliliği mevcut,güncel olarak sormak istiyorum THY sağlık raporu teslim aşamasında doktorlar e-nabız verilerine bakıyor mu,veriler doktorlara kapatılıyormuş sistemde aynı zamanda bir hukukçu olarak doktorun elinizden telefonu alıp bakabileceğini sanmıyorum THY gibi bir firma böyle bir uygulama yapmaz,konu hakkında güncel bilgi vermek isteyen arkadaşlar var mı?
    Arkadaşlar güncel ve net bilgidir thy hekimi telefonunuzu alıp e nabıza bakıyor. Ancak telefon onda olduğu için ayrıntılı olarak nerelere giriyor bilemiyorum. Zaten sağlıkla ilgili gelen mailde telefonunuza e nabız yüklemeniz gerektiği yazıyor. Göstermek istemezseniz sizin insiyatifinizde tabi ama nasıl bir tepki alırsınız bilemiyorum.

Aktif Üye Array çipura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Sevgili arkadaşlar,süreçleri bitirip sözleşme imzalayana kadar,şirketin adaya bir taahhütü ve zorlaması yok.
    Aksine,aday başvuru sırasında,ilanda belirtilen şartlara uyacağını taahhüt ediyor.
    Aday taahhütlerinden vazgeçebilir,zorlama yok,mülakatlara katılmayabilirsiniz;istenen belgeleri vermeyebilirsiniz.
    E-nabız bilgilerini vermeyebilirsiniz,tercih sizin.ısrar yok.
    Kaldı ki,e-nabıza,hipokrat yemini etmiş hekim bakıyor.
    Sağlık sertifikasını ulaştırma bakanlığı veriyor.
    Rapor alırken,bir form dolduruyorsunuz,formda geçmişinizle ilgili kutucukları işaretleyip imzalıyorsunuz.
    Yani,devlete yalan söylediğinizde,devletin yada şirketinizin,bilgileri check etme hakkı olmasın istiyorsunuz.
    Malesef,forum da okuduğum kadarı ile,basit bir uykusuzluk için,bazı işgüzar hekimler başka tanılar yazmışlar.
    Yanlış tanıları uçuş hekimine izah edip,tanı koyan doktordan yeni rapor getirip uçuş hekimini ikna eden yazı okumuştum forumda.
    Başarılar herkese..

19. Sayfa - Toplam 21 Sayfa var BirinciBirinci ... 91718192021 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 misafir)

1. eharman