35. Sayfa - Toplam 52 Sayfa var BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 341 ile 350 ve 520

Konu: THY - 2019/1 Kokpitte Yaşa Takılanlar

Asil üye Array Anders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3898

Alıntı Localizer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    737 MAX uçaklarının ground edilmesi ile birlikte filo planlamada sıkıntı yaşandı, planlamadaki belirsizliklerin ortadan kalmasıyla, en azından max'ların yerine alternatiflerin bulunmasıyla yaş sınırı yine yukarı çekilecektir diye düşünüyorum. Daha önce de yaş kriterlerinde iniş çıkışlar görülmüştü, tamamen arz talep konusu. En azından mağdur olan arkadaşları süreçlerine devam ettirileceklerini düşünüyorum.
    737 MAX'lar ile Akademinin yaş sınırı arasında hiç bir bağlantı yok hocam.

737 olayı en fazla tecrübesiz ikinci pilot adaylarını etkiler. Şuan Akademiye alınan bir aday, en erken 2-2.5 sene sonra hazır olacak ancak MAX olayı şuan tip eğitimine başlayacak olanları etkileyen bir durum.

En çok sıkıntı yaşanılan, bir çok uçağın yere indiği 2016 döneminde dahi yaş sınırıyla ilgili bir düzenleme yapılmamıştı.
    Atlantic Flight Academy '33

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Başvurduğumda 31 yaşındaydım. DLR, CRM gibi tüm aşamaları reteste kalmadan geçtim. Fakat kurulda reteste kaldım. Şu an 32 yaşındayım ama retest hakkımı kullanamıyorum. Onca emek ve zaman harcayıp son adıma gelmişken bu durumda olmak gerçekten çok zor. Öte yandan geçen senelerde yaş sınırının 35 olduğu ilanlarda birden fazla kez retest hakkını kullanarak süreci geçen, 35 yaş sınırına yakın yaşta eğitime başlayan aday arkadaşlarımız vardır. Bize de retest hakkımızı verseler belki onlardan 3-4 yaş genç kokpite girmiş olacağız. Yani yaş sınırı kuralının adaletsiz bir şekilde uygulandığını düşünüyorum. Keşke her ilanda yaş sınırı 1'er yıl düşürülerek 30 yaşına indirselerdi. Ama olan oldu ve şu an tek isteğimiz zaten hakkımız olduğunu düşündüğüm resteste girebilmemiz, umarım mağduriyetimizin farkındalardır.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Peki ne ile alakası var ?
    Hiç bir dönemde yapılmayan değişiklik neden şimdi yapıldı?
    Lütfen yanlış anlamayın
    Elbetteki sorumlusu siz değilsiniz
    FAKAT;
    O kadar çok soru cevapsız kaldıki
    Ben dahil tüm mağduriyet yaşayanlar komplo teorileri üretmeye başladık

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Anders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

737 olayı en fazla tecrübesiz ikinci pilot adaylarını etkiler. Şuan Akademiye alınan bir aday, en erken 2-2.5 sene sonra hazır olacak ancak MAX olayı şuan tip eğitimine başlayacak olanları etkileyen bir durum.

En çok sıkıntı yaşanılan, bir çok uçağın yere indiği 2016 döneminde dahi yaş sınırıyla ilgili bir düzenleme yapılmamıştı.

Alıntı Anders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lütfen yanlış anlamayın
    FAKAT;

İtibar Gücü
    3898

Alıntı HigHopes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen yanlış anlamayın
    FAKAT;
    737 MAX'lar şuan yere indirildi ve bugün akademiye başvuran birisini etkileyen bir durum değil bu. Çünkü bu uçaklar şuan yere indirildi. Bugün Akademiye başvuran birisi ise en erken 2,5-3 sene sonrasını etkiliyor. 737 MAX'lar yere indirilmiş olmasaydı, Mart ayında akademiye başvurmuş kişiler uçurmayacaktı sonuçta, değil mi? Bu sorun er ya da geç çözülecek. Çözüldüğü an THY Filosuna yere indirilenlerle birlikte yaklaşık 30 tane uçak katılacak. Ek olarak teslim alınacak farklı tipte uçaklar da var. Dolayısıyla

Hiç bir dönemde yapılmayan değiliklik derken kastınız yaş ise; 6-7 sene önce 32 olduktan sonra tekrar 30'a çekilmişti. Sadece 2018 için 35'e çekildi. Dolayısıyla hiç bir dönemde yapılmayan bir değişiklik değil bu.

Peki ben size şöyle bir soru sorayım. Neden her sene Ocak ya da Şubat ayında açılan Akademi ilanı bu sene Haziran ayında açıldı? Çünkü talep fazlaydı ve şirket ancak 2018 yılı başvurularını değerlendirebildi. THY'nin ise ne bu kadar başvuruyu sağlıklı değerlendirebilecek altyapısı var, ne uçuş okullarında bu kadar adayı eğitecek kapasite, ne de o kadar pilot ihtiyacı. Şirketlerin uzun vadeli planlarına göre şartlar değişebilir.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ta ki
    Birilerinin listeleri yaş kriterine takılana kadar heralde

İtibar Gücü
    3898

Ta ki
    Birilerinin listeleri yaş kriterine takılana kadar heralde
    Bu tür konuların konuşulmasını doğru bulmuyorum. Süreçte başarılı olmuş 30 yaş üstü arkadaşlarımızı zan altında bırakmış oluyoruz.

Böyle bir liste verildiyse, yaş sınırının bir engel olacağını da düşünmüyorum açıkçası..

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Zaten çok net açıklamışsınız
    “Böyle bir liste verildiyse, yaş sınırının bir engel olacağını da düşünmüyorum açıkçası..”
    Bu sitede bir adam çıktı günler öncesinden dediki
    “ 89 doğumluların “ üst yaş sınırındakiler heveslenmesin diye
    Kimse de demediki sen bu istihbaratı nerden aldın diye.
    Bir kaç gün sonra şak diye yaş kriteri 89 oldu.

VEL ASIL KELAM
    duyurudan bir kaç gün önce yine birileri Çıkar der ki
    “ arkadaşlar yaş sınırı ..... olacacaktır “

İtibar Gücü
    3898

Zaten çok net açıklamışsınız
    “Böyle bir liste verildiyse, yaş sınırının bir engel olacağını da düşünmüyorum açıkçası..”
    Bu sitede bir adam çıktı günler öncesinden dediki
    “ 89 doğumluların “ üst yaş sınırındakiler heveslenmesin diye
    Kimse de demediki sen bu istihbaratı nerden aldın diye.
    Bir kaç gün sonra şak diye yaş kriteri 89 oldu.

VEL ASIL KELAM
    duyurudan bir kaç gün önce yine birileri Çıkar der ki
    “ arkadaşlar yaş sınırı ..... olacacaktır “
    Yanlışınız var. Sen bu istihbaratı nerden aldın diye soruldu. Ve o arkadaş da kaynağını açıkladı.

Hatta aynı başlıkta sırf 89 ve daha sonra doğanlar kabul edilecek dediği için, sanki 89'dan önce doğanlar alınmasın demiş gibi linç bile edildi kendisi forumda.. Bahsi geçen arkadaş hakkında yaptığınız ithamı da anlayamadım açıkçası. Neyi ima ediyorsunuz?

Bu tür kararlar ilan açılmadan bir gün önce, anlık düşüncelerle alınmıyor.

Kaldı ki bu tür bilgilere ulaşmak çok zor bir şey değil. Özellikle Akademide olanlar için biraz daha kolay bu bilgilere ulaşmak.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Sürece devam etmek istiyoruz ve herkes bu isteğini kendi sorumluluğu, bilgisi ve üslubuyla yazarak ifade ediyor. Belki de çaresizlikten, buradaki üyeleri CRM/Kurul ekibi yerine koyduğumuz ve akabinde "feedback"ler aldığımız diyaloglar bile olabiliyor. Üzücü. Birilerinin bizi duymasını istiyoruz. Ağızdan kolay çıkan bir cümle gibi gözükse de bu iş için emek verdik, para ve zaman ayırdık.

Eğer sürecimiz devam ederken '89 ve sonrası doğumluların tercih edilmesi kararı alınmışsa ki saygı duyarım, bunun önceden paylaşılmasını beklerdim. Bugün "feedback"lerimi neden aldığımı düşünmek yerine yaştan dolayı kapsam dışında kaldığımı bilerek yola devam ederdim.

Süreci olumlu sürdüren ve tamamlayan tüm arkadaşlar adına seviniyorum. Hak eden herkes geçsin. Kimsenin başarısında gözüm yok, irdelemiyorum da.[/INDENT]

35. Sayfa - Toplam 52 Sayfa var BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)