2. Sayfa - Toplam 92 Sayfa var BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 ve 920

Konu: Pegasus Yetiştirilmek Üzere Pilot Aday 2019 İlanı Tartışma Başlığı

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bir önceki ilanda bende aynı şekildeydim. Hatta benim mezuniyete 1-2 hafta kalmıştı. Sonrasında Mezun olduğumu ama bunun edevlete yansımasının biraz zaman alacağını, başka her türlü şekilde mezuniyetimi ispatlayabilcğmi mezun yazısı alabiliceğimi söyledim. Ama bunu bile kabul etmediler. Mutlaka edevletten istiyorlar. Ve ben süreci 1 hafta ile kaçırmıştım. Okul beni sistemden attıktan sonra mezuniyetimin edevlete yansıması yaklaşık 1 ay sürmüştü 😒 mezun olman yetmiyor yani bir de edevlete yansıması lazım

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı vyse0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bizle ugrasacak tek havayolu thy. Sun veya pgt diplomani al umrumda degil diyor.
    Malesef durum böyle görünüyor. Haziran'da mezun olacağım ama mezun belgesini Temmuz'un başında, mezuniyet töreninden sonra, alabilirmişim. Geçici mezuniyet belgesi ile başvurabilir miyim diye sordum Pegasus'a, yanıt olumsuz.

"Değerli Pilot Adayımız,

Başvurunuzu tamamladığınız tarihte tüm asgari koşulları sağladığınıza dair resmi belgeleri bize sunmanız gerekiyor. Resmi mezuniyet belgenizi aldıktan sonra ilanımızın açık olması durumunda tekrar başvuru yapabilirsiniz ve bir sonraki alım süreçlerimize dahil olabilirsiniz.

Saygılarımızla,"

Pegasus İşe Alım
    28.04.19 IELTS(Overall: 7 Speaking: 6.5) ✓
    THY
    18.07.19 DLR1 ✓
    ---
    PGT
    21.08.19 Genel Yetenek Sınavı ✓
    28.08.19 PESTA ✓
    03.09.19 Sağlık Kontrolü ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı salimkilinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ocaktaki ilanda başvurudan hemen sonra dönüş yapıldı diyorlardı. Ben cuma akşamı başvurdum hala bir ses yok. Dönüş alan var mı acaba?
    Bende aynı şekilde. Ocaktaki ilanda hemen evrakları istemişlerdi. 17sinde cuma günü başvurdum, bugün 21’i daha kariyerden gelen şu mesaj dışında ses yok.

Başvurular arasında uygun bulunan adaylar içerisinde yer almanız durumunda sizi daha iyi tanıyabilmek adına görüşme planlayacağız. İşe alım süreçlerimiz ile ilgili bilgi almaya ihtiyacınız olması durumunda ise*flypgs.com/kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

17sinde başvurup başka şekilde dönüş alan varmı?

Üye Array diaymonds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Dün gece başvurumu yaptım, bugün geri dönüş oldu. İstenen evrakları göndereceğim.
    Türk Hava Yolları
    24.03.2018 Başvuru
    12.04.2018 DynEd 2.2 ✔
    29.05.2018 DLR1 Sınavı X
    19.09.2018 DLR1 Fizik Re-Test ✔
    08.11.2018 CRM ✔
    15.12.2018 IELTS 6.0 ✔
    16.01.2019 Kurul Mülakatı X
    10.06.2019 Yeni Başvuru
    03.07.2019 Kurul Mülakatı Daveti
    30.07.2019 Kurul Mülakatı Re-Test X

Pegasus
    20.05.2019 Başvuru
    11.06.2019 GYS ✔
    20.06.2019 PESTA ✔
    26.06.2019 Medikal Muayene ✔
    04.07.2019 Kurul Mülakatı Daveti
    10.07.2019 Kurul Mülakatı X

"Never give up, dream until your dreams come true"

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Erkek adaylar için 2 yıl tecil istiyorlar. Günümüzde 2 yıllık tecili ancak yeni mezunlar alıyor. Diğer tecil türlerinde 2 yıl şansı yok. Zaten yaş sınırı belli. Yeni mezundan e devlet belgesi istiyor o da onu alamıyor. Mezun olan 2 yıl tecili sağlayamıyor. Bu nasıl bir ilan çözemedim. 17 Mayıs da başvurdum ve hala başvurumu bile görüntülemediler. 1 yıl tecil var ve uzaktan tezsiz yüksek lisans ile istenilen tecil süresini sağlayabiliyorum dedim. Bakalım dönerlerse nasıl dönüş yapacaklar. Şu an yüksek lisansa başlamış olsak yine 2 yıl tecil sağlanmıyor. Çok karışık durumlar.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Physiology Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek adaylar için 2 yıl tecil istiyorlar. Günümüzde 2 yıllık tecili ancak yeni mezunlar alıyor. Diğer tecil türlerinde 2 yıl şansı yok. Zaten yaş sınırı belli. Yeni mezundan e devlet belgesi istiyor o da onu alamıyor. Mezun olan 2 yıl tecili sağlayamıyor. Bu nasıl bir ilan çözemedim. 17 Mayıs da başvurdum ve hala başvurumu bile görüntülemediler. 1 yıl tecil var ve uzaktan tezsiz yüksek lisans ile istenilen tecil süresini sağlayabiliyorum dedim. Bakalım dönerlerse nasıl dönüş yapacaklar. Şu an yüksek lisansa başlamış olsak yine 2 yıl tecil sağlanmıyor. Çok karışık durumlar.
    Şimdi şöyle de bir durum var ben de ekleme yapayım size. Daha önce bu gönderide başkalarıyla da konuştuk hedef kitlesi yeni mezunlar ve askerlikle ilişkisi olmayan adaylar olabilir diye. Fakat yeni mezunlarla ilgili bir arkadaş mail atmış, ona ancak e-devlette mezun görünürseniz başvurabilirsiniz denmiş. Üniversitesi Haziran sonunda diploma verecek olan adaylar da başlayamıyor sürece doğal olarak. Mezuniyet durumunun e-devlete geçmesinin de bir süre alacağını göz önüne alırsak tabi.
    Bachelor's Degree -->[OK]
    IELTS Academic --> [O:7, S:6]

THY
    Online Application --> 14.07.2019
    DLR-1 Study Link ---> 25.07.2019
    DLR-1 Exam ---> 19.08.2019 [OK]

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar belge yüklemeyle ilgili mailler gelmeye başlamış alan var mı acaba?

Üye Array iskandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Physiology Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Pegasus'a mail attim. Yüksek lisans ile tecilimi uzatabileceğimi belirttim. Özellikle e-devlet üzerinden tecil yazısını görmek istiyorlar.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı salimkilinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar belge yüklemeyle ilgili mailler gelmeye başlamış alan var mı acaba?
    Ben pazartesi başvurmuştum bugün 2 tane mail geldi, ilk mailde belgeleri yüklemem gerektiği yazıyordu ikinci mailde ise 26 mayısa kadar yüklemem gerektiği şeklinde bilgilendirdiler.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ben de 17.05 de başvurdum hala bir cevap gelmedi.

2. Sayfa - Toplam 92 Sayfa var BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 15 kullanıcı var. (3 üye ve 12 misafir)

1. Fenrir35,
  2. polskaaa,
  3. yildizz12