13. Sayfa - Toplam 13 Sayfa var BirinciBirinci ... 3111213
Gösterilen sonuçlar: 121 ile 122 ve 122

Konu: Sunexpress Kurul Mülakatı

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

valla eline diline sağlık arkadaşım, çok güzel yazmışsın

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı karabacaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

26/12/2019 da kurul mülakatına girdim olumsuz sonuçlandı. Genelde tecrübeler paylaşılmadığı için paylaşmak istedim. Mülakatı 4 kişi yapıyor, 1 HR, 2 pilot ve 1 psikolog. HR ingilizce başlıyor kendini tanıt, forma verdiğin cevaplardan ilerliyor ve neden böyle dedin örnek ver vs. diye hep beraber üstünüze geliyorlar ancak çok ekstra bir durum olmadığını düşünüyorum. Sonra pilotlardan genç olan basit matematik soruları sordu bana kafadan yap hızlı olmaya çalış dedi. Mesela, 1000 ft'de 1.5 derece düşüyor sıcaklık Antalya'da hava 15 derece 17000 ft'de kaç derecedir gibi benzer sorular geldi, olasılık sorusu soruldu. Sonra Türkiye sivil havacılığına dair neler biliyorsun isimler önemli gelişmeler açıkçası buna bekledikleri cevapları veremedim, tatmin olmadıklarını söylediler. Sunex hakkında neler biliyorsun dediler filo baseler vs. Tecrübeli kaptana gelince genelde uzay ve coğrafyadan sorular sordu. İlk fırlatılan uydu son fıırlatılan uydu, uzayda iletişim nasıl olur, ses duyulur mu? deniz altının pervanesinden neden köpük çıkar. Dünyanın en derin yeri neresi en yüksek yeri neresi oranın üstünden uçabilir misin? İstanbul'dan kalktın şuraya gidiyorsun hangi ülkelerin üstünden geçersin vs gibi. Saat dilimleri UTC nedir? Bende herkes gibi uçuş ekipmanları, uçuş prensipleri, uçak özellikleri vs şeylere çalışmıştım ancak oralardan hiç soru gelmedi Genelde iyi diyebilirim mülakat için ancak özellikle uzayla ve coğrafyayla ilgili direk sorulan bilgi sorularına yanıt veremedim. Bir buçuk saat sürdü tam olarak, sonrasında da 20 dk bekledim. İçeri çağırıp MPL çok ciddi bir yatırım kontenjanlarımızı sınırlı ve çok seçici davranıyoruz. Biz bu yatırım için havacılık ve uzay hakkında daha fazla bilgi sahibi adayları tercih edeceğiz bu nedenle olumlu değil dediler.

Benim girecek adaylara önerim spesifik olarak bir şeyleri ezberlemek yerine genel olarak havacılık ve uzay hakkında bulduğunuz her şeyi okuyun. Çünkü her şeyden her türlü soru gelebiliyor Çok zor bir mülakat ama bence güzel karşıdakiler genelde güler yüzlü mülakat gereği bazı durumlarda üstünüze gelip farklı tepkiler gösterebiliyorlar ancak son derece bilgili ve iyi niyetli olduklarını düşünüyorum.
    Hocam forum dediğiniz psikolojik görüşmede verdiğimiz forum mu yoksa kurulda da ayrıca forum mu dolduruluyor ?

13. Sayfa - Toplam 13 Sayfa var BirinciBirinci ... 3111213

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)