Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: İngilizce Çalışma Planım - IELTS/TOEFL için tavsiye

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart İngilizce Çalışma Planım - IELTS/TOEFL için tavsiye

Merhabalar Arkadaşlar,

Malum İELTS - TOEFL mehtemelen de THY sınav yeterliliğini sağlamak için ne kadar süre gerekiyor gibi sorular aklımızdan geçiyor, geçti ya da tarafınıza soruluyor. Nacizhane cevaplamak ve faydalı olabilmek için bu paylaşımı yapıyorum.

Ben Anadolu Lisesi mezunu, ingilizce eğitim yapmayan bir mühendislik fakültesi mezunu, 2 kere work & travel yapmış ve uzun zamandır aktif ingilizce kullanmayan birisi olarak yaklaşık 3 ay önce bir kursa gittim seviyem intermediate/upper intermediate seviyesinde çıktı.. İngilizce biraz sonra bahsedeceğim Hüseyin Demirtaş hocanın deyimi ile yokuş yukarı top sürmek gibi tepeye getirmediğinde topu her an geriye gidiyorsun.. Tabi kursa yazıldım bir kur gidip İELTS i verecektim fakat gerekli özveri verememem ve bazı olağan dışı durumlardan ötürü ingilizceyi halledemedim, sorunların çoğunu çözdüğüme inanarak kendime yeni bir program yaptım, sizlerle de bunu paylaşacağım.. Kurs, özel ders tabi ki önemli ya da önemli olabilir diyebiliriz fakat kendimde gördüğüm öncelik tamamen özveri ve irade..

Programımı sizler için de paylaşmak istiyorum umarım faydalı olur..
    İhtiyacımız olan Materyaller:
    -3 Adet Defter (Kelime Defteri / Gramer Defteri / Hata Defteri)
    -7 Adet Kitap - 350 TL tutacak toplamda [English Grammer In Use (Yaklaşık 100 TL) , Reader at Work 1-2 + More To Read 1+2 (4 Kitap Set Halinde Yaklaşık 100 TL) , Essay Rehberi + Speaking Rehberi (150 TL)]
    -İnternet
    -ÖZVERİ & İRADE

[Herhangi bir reklam amacıyla paylaşım yapmıyorum gerçekten kendi programımdır - THY ye umarım hepimiz girebiliriz fakat olmasa bile ya da gerekli puanı alsak da bu programı devam edip tamamlayarak iyi ingilizceye sahip bireyler olabiliriz diye düşünüyorum]

Bence her seviyeden itibaren yapılabilir bir programdır, her gün ve SÜREKLİ yapmamız gerekiyor, isteyenler seviyelerine göre gerekli görmedikleri kısımları atlayabilir ya da hızlı geçebilirler, kursun falan hiç bir faydası olduğunu düşünmüyorum olay tamamen kendi elimizde. Ayrıca HÜSEYİN DEMİRTAŞ (her ne kadar tanımasam da)'a teşekkür ediyorum onun tavsiye video ve sitesi ışığında yaptığım programımdır.

NOT: Programı https://huseyindemirtas.net/ sayfası, Youtube videoları (ki saatlerce sürüyor) izleyerek kendime göre yaptım. [Kendi keşfettiğim bir durum yok, sadece bana en mantıklı ve bilimsel gelen program olduğu için bu yolu seçtim.]

Kullanacağımız sayfalar ve YouTube kanalları:
    https://huseyindemirtas.net/
    YouTube > Video Eğitim > Sıfırdan İngilizce Öğreniyorum (English Grammer In Use İle Beraber Kullanılabilir) - Grameri bir süre çalışıp halledip bir daha ASLA çalışmayacağız, tutacağımız defter ile gerektiğinde hatırlamak için sadece o bölüme bakabiliriz
    YouTube > Hüseyin Demirtaş İngilizce Kanalı

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Planın çok güzel, reading at work kitaplarına çalışıyorum bende ilk kitap bitti ikncisindeyim ondan sonra more to read 1-2 bitirmeyi düşünüyorum

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Program güzel görünüyor ama bunu her gün uygulamak biraz zor iş işte...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Planın acayip kapsamlı çok güzel olmuş hocam eline sağlık, uğraştığın azmettiğin için de tebrik ederim. Ben ielts'i geçmiştim ama açıkçası ingilizcenin kanayan yaramız olması sebebiyle de öğrenmeyi asla bırakmamayı, sürekliliği sağlamayı düşünüyorum. O yüzden değerli tavsiyelerini dikkate alacağım. Herkese kolaylıklar,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)