DUYURU: Değerli üyelerimiz, şifreli olan konu başlıklarına Forum_Airporthaber yazarak erişim sağlayabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: eğitim başlangıcı - bedelli askerlik başvuru durumu

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart eğitim başlangıcı - bedelli askerlik başvuru durumu

merhaba, benim durumumda olan var mı diye merak ettim.
    kurul mülakatından olumlu sonuç aldım, bir yandan da bedelli başvurusu yapmayı planlıyorum.
    insan kaynakları ile görüştüm, verdikleri bilgi şu: bedelliye başvur, askerlik tarihine eğitim planlanmayacak şekilde yardımcı olacağız.
    kafama takılan ve cevap alamadığım soru ise şu: devletin ne yapacağı belli değil, sevk tarihi bir sene sonraya gelirse bir sene eğitim tarihi mi bekleyeceğim. bir de başvurmayıp eğitim tarihi belli olduktan sonra başvurursak ne olacak?
    ielts - 7.0
    dlr1 - olumlıu
    kurul mülakatı - olumsuz
    kurul mülakatı2 - olumsuz
    ielts2 - 7.0
    CRM - olumlu
    kurul mülakatı - olumlu
    sağlık testi - ok
    Er-Ah 4.Filo

Üye Array Ereix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Merhaba,

Ben de geçen hafta bedelli askerlik başvurusu yapmaya gittiğimde askerlik şubesinde ne zaman gitmek istediğim soruldu. Hemen gitmek istediğimi belirtince E-Devlet üzerinden ASAL Yoklama Başvurusu yapmam gerektiği, sitede bulunan formu doldurup, aile hekimine muayene olmam gerektiği, ardından bir iş günü süre geçtikten sonra askerlik şubesine tekrar başvurmam gerektiği söylendi. Gerekli adımları tamamladıktan sonra en yakın celp dönemine planlanıyorsunuz. Durumu teyit etmek için bağlı bulunduğun askerlik şubesini aramanı tavsiye ederim.

Süreci başarı ile tamamladığın için tebrik ederim ve eğitiminde başarılar dilerim.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

hocam baktım biraz önce de zaten ASAL olmayan farklı bir başvuru türü göremedim. sonrasında askerlik şubeyi aradım ilk celbe girebilmek için yapabileceğim bir şey olmadığını söylediler. bu arada 3. celp (27 ekim sanrım) dolmuş dediklerine göre. en erken kasım falan olacak sanırım. ne yaptıkları da belli değil malesef, askerlik şubeler de %100 hakim değil sanırım çünkü net bir prosedür yok gibi.
    ielts - 7.0
    dlr1 - olumlıu
    kurul mülakatı - olumsuz
    kurul mülakatı2 - olumsuz
    ielts2 - 7.0
    CRM - olumlu
    kurul mülakatı - olumlu
    sağlık testi - ok
    Er-Ah 4.Filo

Üye Array Ereix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı burak7722 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam baktım biraz önce de zaten ASAL olmayan farklı bir başvuru türü göremedim. sonrasında askerlik şubeyi aradım ilk celbe girebilmek için yapabileceğim bir şey olmadığını söylediler. bu arada 3. celp (27 ekim sanrım) dolmuş dediklerine göre. en erken kasım falan olacak sanırım. ne yaptıkları da belli değil malesef, askerlik şubeler de %100 hakim değil sanırım çünkü net bir prosedür yok gibi.
    ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu ve ASAL Yoklama Başvurusu olarak iki başvuru var ve bana en yakın celp dönemine planlanmam için iki başvuruyu da yapmam gerektiğini belirtmişlerdi. Sadece ASAL Bedelli Askerlik Başvurusu yapanların 3 Kasım sonrası herhangi bir tarihe planlanacağını belirtilmişti.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Hocam ASAL yoklama başvurusu bildiğim kadarıyla askerliği tecil ettirmek veya askere gitmek için kulanılan başvuru türü bunun bedelliyle bir alakası yok diye biliyorum celp dönemleriyle alakalı tüm başvuran kişiler arasında kura çekiliyor diye biliyorum bedellinin ilk açıklandığı gün parasını yatıran ve 3. celpte de adı açıklanmayan arkadaşım var biraz şans işi bence.Eğitim başlangıcı için bedelli askerliğin beklenileceğini zannetmiyorum başka bir çözüm bulacaklardır.

Yeni Üye Array Ryan Cooper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Ben de Kurul Mülakatı sürecindeyim de bedelli başvurusu ilan edilir edilmez parasını yatırdım. Bir an önce çıksın gideyim diye. Ama 3. celpte dahi gelmedi. Milli Savunma Bakanlığı ile iletişim kurmaya çalıştım. Celp dönemi olanların askerlik durumları geçerli bir mazeret olması durumunda ileriye ötelenebiliyor fakat bizim durumumuz farklı. Biz bir an önce gitmek istiyoruz ki eğitimde ara vermiş olmayalım. Bana eğitim süresince filodaki diğer adaylar eğitim alırken içlerinden bir veya bir kaç kişinin nasıl askere gideceğine, dönddükten sonra kaybettiklerini nasıl telafi edeceğine dair mantıklı bir cevap sunulmuş değil henüz. Dolayısıyla etliye sütlüye karışmadan eğitim başlamadan askerliği yapıp gelsek harika olacak ama bunu MSB'ye ASAL a anlatamıyoruz. Bakalım ne olacak bekliyoruz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)