Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 10

Konu: Uçmak istesek?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Uçmak istesek?

Merhabalar. Konuda belirttiğim gibi ben bir kaç saat bile olsa uçmak istiyorum. İstanbul'da oturuyorum. İnternetten kendi cabamca araştırma yaptım fakat bır bilgi bulamadım.
    Daha doğrusu bir kaç saat ucabilirmiyim? Eğer ucabilirsem İstanbul'da nereye gitmem lazım. Bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum. Bu arada 23 yaşındayım.
    Şimdiden teşekkür ederim

Yönetici Array hans345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Yurt dışında bu çok yaygın da ülkemizde eğitime başlamak isteyen ya da hobi olarak birkaç saat uçmak isteyenlere yönelik özel bir program yok bildiğimiz kadarıyla. Anadolu yakasında İstanbul Havacılık Kulübü var ve Cessna uçakları bulunuyor. PPL eğitimi de veriyorlar. İletişim adreslerinden irtibata geçebilirsin.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Antalya'da bir yerde mümkün diye biliyorum, forumda da yazılmıştı önceden.

Ayrıca İstanbul'da ki uçuş okullarına da ara bir sor derim.
    Şampiyon Fenerbahçe

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Teşekkür ederim yorumlariniz icin. İstanbul havacılık kulübünü araştırıcam. Umarım aradığım şeyi bulabilirm

Yeni Gözetmen Array tktvlkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    1520

Antalya'da skycvcenter diye bir kurum var. Yarım saat uçuş + brifing 350 TL şeklinde bir paketleri var, instagramdan bakabilirsiniz detaylar için.

Benim kardeşim üç hafta önce gitti denedi ve çok beğendi. Bir fikir olması açısından tavsiye ederim. Şahsen mümkün olsaydı Akademi'den önce bende denemek isterdim.

Lakin şöyle de bir husus var, Pilot olmaya karar vermek için yeterli bir deneyim olacağını sanmıyorum, şöyle ki; bu uçuş yaklaşık 3 ila 5bin feet irtifalarda ve VFR (görerek uçuş) şeklinde icra ediliyor ve gerçekten kimsenin hoşuna gitmemesi beklenemez normal şartlar altında O nedenle katılan herkesin ben mutlaka seveceğini düşünüyorum. Ancak tereddüdü olanlar için bir kaç manevra hareketleri denenir ve kusma baş dönmesi tarzı birşey yaşanıp yaşanmayacağı test edilir, bu açıdan da değerlendirebilirsiniz.
    Turkish Flight Academy

Ever tried... Ever failed... No matter! Try again... Fail again... Fail better!

Üye Array Flieger 777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

İstanbulda da Erkan Hoş hoca var. 155euro idi yanlış hatırlamıyorsam. 1 saatlik uçuş yapıyorsun
    -THY SÜREÇ-

09.09.2017 IELTS: O:7 S:7,5
    25.09.2017 Online Başvuru
    02.10.2017 Evrak Teslimi & Boy-Kilo Ölçümü
    30.10.2017 DLR1 X

01.12.2017 Evrak Teslimi
    15.05.2018 DLR1 Re-Test

16.07.2018 CRM

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı tktvlkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya'da skycvcenter diye bir kurum var. Yarım saat uçuş + brifing 350 TL şeklinde bir paketleri var, instagramdan bakabilirsiniz detaylar için.

Benim kardeşim üç hafta önce gitti denedi ve çok beğendi. Bir fikir olması açısından tavsiye ederim. Şahsen mümkün olsaydı Akademi'den önce bende denemek isterdim.

Lakin şöyle de bir husus var, Pilot olmaya karar vermek için yeterli bir deneyim olacağını sanmıyorum, şöyle ki; bu uçuş yaklaşık 3 ila 5bin feet irtifalarda ve VFR (görerek uçuş) şeklinde icra ediliyor ve gerçekten kimsenin hoşuna gitmemesi beklenemez normal şartlar altında O nedenle katılan herkesin ben mutlaka seveceğini düşünüyorum. Ancak tereddüdü olanlar için bir kaç manevra hareketleri denenir ve kusma baş dönmesi tarzı birşey yaşanıp yaşanmayacağı test edilir, bu açıdan da değerlendirebilirsiniz.
    Sağol yorumun için.pilot olmak herkesin çocukluk hayalidir tabi ama benim şuan öyle bir hayalim yok olamicagini bildiğim için. Şehir dışına çıkamam sadece İstanbul içi bulabilirsem harika olucak

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Flieger 777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda da Erkan Hoş hoca var. 155euro idi yanlış hatırlamıyorsam. 1 saatlik uçuş yapıyorsun
    Çok tuzluymus oda hocam. Yanlış anlamayın 100 200 TL olmasını beklemiyorum tabikide ama 830 TL baya yüksek geldi. Ama eğer sonuca ulasirsam ve rakam bu sekildeyse eninde sonunda ufak hayalime ulaşmış olurum. Sağol yorumun için

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı planormania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya'da bir yerde mümkün diye biliyorum, forumda da yazılmıştı önceden.

Ayrıca İstanbul'da ki uçuş okullarına da ara bir sor derim.
    Bursa’da bir yer de çıktı instagram reklamlarında.
    Şampiyon Fenerbahçe

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Antalya, Bursa, Eskişehir, Ankara ve İstanbul'da uçuş yapmak mümkün. Bir çoğu en az 30 dk uçuş yapıyor. Yerde kısa bir brifingden sonra havada düz uçuşta kontrolleri size verebiliyorlar. İlk kokpit tecrübemi bu şekilde edinmiştim ve harika bir hissiyattı benim için.
    Fiyat bakımından daha hesaplı olduğu için 'Ultralight' uçakla uçuş yapan firmalarla görüşebilirsiniz.

Tavsiyem Eskişehir ve Bursa'da bir uçuş denemeniz. Dileyene özelden iletişim bilgilerini verebilirim.
    Eskişehirde THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde, Güneydoğu Havacılık bünyesinde Tayfun Bey ile üstten kanat bir ultralight ile uçuş yapabilirsiniz. Kendisi çok canayakın ve babacan biridir.
    Bursa Yunuseli Meydanında Yürekli Havacılık bünyesinde Burak Bey ile uçuş yapabilirsiniz. Kendisi çok ilgili ve istediğiniz tecrübeyi size yaşatacak biridir.
    Üstten kanat ile alttan kanat olarak ayırmamın sebebi görüş alanlarınız. Manzarayı izlemek istiyorsanız üstten kanat bir uçakla uçmanız bence daha eğlenceli olacaktır. Uçağı kullanmak istiyorsanız alttan kanat uçağı kullanmak BENCE çok daha keyifli olacaktır.

İstanbul'da ve Antalya'da Light uçakla uçuş yapabilirsiniz (C172/DA40) fakat İstanbul'da fiyatlar biraz daha tuzlu ve daha yoğun bir trafik olduğu için uçuş süreleri azalıyor.
    Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)