rsz_img_0348
1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 38

Konu: mülakat tecrübesi-2

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Post mülakat tecrübesi-2

Merhaba,
    Son aşama olarak girdiğim kurul mülakatını fikir vermesi açısından paylaşayım. Belki birilerine faydası dokunur. İlk mülakat tecrübeme buradan http://forum.airporthaber.com/showth...at+tecr%FCbesi ulaşabilirsiniz.
    Yine toplam 3 kişi mülakatı yapıyordu. İki beyefendi İK ve bir beyefendi A320 kaptan pilotuydu.
    Odaya girdim ve merhaba dedim. İlk mülakattaki gibi yine çok sıcak karşıladılar "merhaba, buyurun oturun" diye karşılık verdiler. Oturdum.
    İK: Hoş geldiniz.
    Ben: Hoş bulduk. (Nereden geliyorsunuz gibisinden konuştuk. Gayet samimiydi, güler yüzlüydü.)
    İK: Bu ikinci girişiniz galiba. Sizce neden olmadı ilk seferde?
    Ben: Çok heyecanlanmıştım. Heyecan bir süre sonra strese dönüşmüştü. Önceki gece heyecandan uyuyamamıştım. Kendimi şartlandırmıştım. Çok sert ve disiplinli bir duruş sergilemeye çalışmıştım. Kendim olmamıştım. Onun haricinde çok uzun bir yolculuk yapmıştım. Yenibosna’ya 3 vesaitle gelmiştim.
    İK: Şimdi nasıl geldiniz?
    Ben: Bu sefer arabayla geldim.
    İK: Biraz yorgun görünüyorsunuz?
    Ben: Evet, gece biraz erken kalktım heyecandan.
    İK: (2 ismim olması sebebiyle) x mi diyelim y mi diyelim?
    Ben: y diyebilirsiniz?
    İK: Şimdi y burada biz bizeyiz. Heyecan yapmana gerek yok. Stres mülakatı yapmıyoruz. Biz sadece seni tanımak istiyoruz. Ezbere cevap verme. Hem zaten ilk mülakattan hatalarını anlamışsın. Kendin ol rahat ol. Heyecanlanacak bir durum yok. (Elleriyle kafasını göstererek) İçerinin kontrolü sende olmalı. Dışarıda bir şey olursa biz müdahale ederiz ama içerinin kontolü tamamen sana ait.
    Ben: (Pilotlar asarında kokpitte “I have control – you have control” diyaloğu geçer. Ben de buna istinaden) O halde kontrolü devraldım. (dedim. Herkes güldü. Ortamın neşesi daha da arttı.)
    İK: Tamam o zaman. Ama forumdaki copy-paste cevaplar olmasın lütfen. Beğenmediğin cevaplarda olsa sen kendi cevaplarını ver.
    Ben: Emin olabilirsiniz. Bu sefer aynı hatayı yapmayacağım.
    İK: Peki. Bize kendini tanıtır mısın?
    Ben: Tabi adım xxx. Şu tarih İstanbul doğumluyum. Annem ev hanımı. Babam xxx. Toplamda 4 kardeşiz. 2012 yılında xxx lisesinden mezun oldum. Aynı sene xxx üniversitesinde yyy bölümünü kazandım. 2016 yılında mezun oldum ve yüksek lisansa başladım. Şimdi ise hem yüksek lisans yapıp hem de proje bazlı olarak çalışıyorum.
    Kaptan: Belirli bir şirkette değil yani farklı şirketlere proje mi çiziyorsunuz?
    Ben: Evet. O şekilde oluyor.
    Kaptan: Teknik lisede okumuşsunuz. Orada da mı bölümünüz üniversite deki bölümünüzle aynıydı?
    Ben: Evet. Şimdi yüksek lisansı da bu bölüm üzerine yapıyorum.
    Kaptan: Anadolu meslek lisesi.
    Ben: Aslında Anadolu teknik lisesi. Aralarında ayrılıyorlar. Bizim ekstra 10 saat İngilizce dersimiz vardı haftada. Onun haricinde diğer meslek ve kültür derslerimiz vardı. Bu yüzden günde 9 saat ders oluyordu.
    Kaptan: 9 saat ders zor oldu mu?
    Ben: Zor oldu. Hem dersler hem de üniversite sınavına hazırlanmak çok yorucuydu son sene.
    İK: 2016 yılında mezun olmuşsun. Bekar mısın?
    Ben: Bekarım.
    İK: Ailenle birlikte mi yaşıyorsun?
    Ben: Evet, ailemle birlikte yaşıyorum.
    İK: O zaman sıcak anne yemekleri yiyorsun.
    Ben: (Herkes çok neşeliydi, güleryüzlüydü. Ben de bundan destek alarak) Öyle ama pilavı bana yaptırıyor. (Bunun üzerine hep birlikte güldük.)
    İK: İyi pilav yapar mısın?
    Ben: Yaparım. Genelde beğenirler.
    İK: Arpa şehriye mi kullanıyorsun yoksa tel şehriye mi?
    Ben: Evdeki imkanlar doğrultusunda oluyor ama ben genelde arpa şehriye kullanıyorum.(gülüşmelere devam)
    Kaptan: (Verdiğim forma baktı ve) Ne kadar çok pilot tanıdığınız var! Nasıl tanıştınız?
    Ben: Üniversite 3. Sınıftayken Facebook ve Linkedin üzerinden yaklaşık 20 pilota mesaj atmıştım bu programla alakalı bilgi alabilmek için. Sadece x bey geri dönüş yapmıştı. Mezun olup IELTS den gerekli puanı alınca sonraki adımlarda beni nelerin beklediğini sormak için tekrar mesaj yazmıştım. Bunun üzerine oda telefon numarasını vermişti. Y bey annemin arkadaşının oğlu. Z bey ise bir akrabamızın akrabası. Hepsi çok yardımcı oldular. Özellikle ilk mülakattan başarısız olduktan sonra mülakatı hatırladığım kadarıyla yazıp onlara gönderdim. Onlarda hatalarımı söylediler. Bu sayede bende o hataları düzelttim.
    İK: Southwest kazası oldu yakın zamanda. Baktın mı ona?
    Ben: Evet baktım.
    İK: Kaptan ne kadar soğukkanlıydı değil mi? Dinledin mi ses kaydını?
    Ben: Evet dinledim. Sanki “request taxi” der gibi durumu kuleye bildiriyordu. Hem zaten eskiden askeri pilotmuş.
    İK: Askeri pilot olmasa yapabilir miydi bu güvenli inişi?
    Ben: Gene yapabilirdi. Sonuçta bir pilot simülatörde acil durumlara karşı eğitim alıyor. Yine başarılı bir iniş gerçekleştirebilirdi.
    İK: Bir de can kaybı oldu. Basınç yolcuyu dışarıya doğru çekmiş. Diğer yolcular tutmuş. Ne kadar büyük korku yaşamıştır.
    Ben: Evet, yüzüne motorun parçaları isabet ettiği için hayatını kaybetmişti.
    Kaptan: (teyit edercesine) Evet yüzüne parça isabet etmişti.
    İK: Peki sen o kaptanın yerinde olsan ne yapardın? (artık mülakat başlamıştı)
    Ben: Kaptanın yaptığını yapardım. İlk olarak parçalanan motora giden yakıtı keserdim. Daha sonra durumu kuleye bildirip acil iniş talep ederdim, ikinci pilotla birlikte güvenli bir iniş gerçekleştirirdim.
    İK: National Geographic’in uçak kazalarıyla ilgili belgeselleri var. Ben seyretmeyi çok seviyorum. Sen izledin mi?
    Ben: İzledim.
    İK: Bildiğin kazalar neler?
    Ben: En bilineni İspanya’da gerçekleşen Tenerife kazası. 500 den fazla insan hayatını kaybetti (kaptan maalesef dercesine kafasını salladı). Onun haricinde Almanya üzerinde gerçekleşen iki uçağn çarpışması oldu. Bu kazadan sonra TCAS’a öncelik verildi.
    İK: Nedir TCAS’ın açılımı?
    Ben: Traffic Collision Avoiding System.
    İK: Tamam. İngilizce’ye geçebilir miyiz?
    Ben: Tabi
    İK: What are the last developments you learned in aviation?
    Ben: The last development I learned is that the first flight from Australia Continent to Europe Continent has been performed, to London. A B787 has been used fort this. And the company announced that they are going to increase number of flights to Europe. Another thing I learned is that Boeing Company has produced a new jet engine cooperating with General Electric and Motor Company. The name of the engine is GE-9X. Instead of usage of steel, carbon fiber materials have been used for the production of the engine. That is why it is lighter and it consumes less fuel. The engineers used a B747 for the tests process. They will establish the new engine into B777X, new generation B777.
    These are the last developments I learned.
    İK: Okay good
    Kaptan: Do you know about our fleet? Which aircrafts do we have?
    Ben: I know. We have Airbus A320 family (burada açıklama yaptım), including A319, A320 and A321. We also have Boeing 737 series. B737-700, B737-800 and 737-900ER. And of course we have B777(triple seven dedim burada). We have 3 B747 for cargo operations. We also have Airbus A330 and Airbus A340.
    Kaptan: Do you know about new aircrafts we ordered?
    Ben: Yes, we ordered 30 Boeing 787 dreamliner and 30 Airbus A350. These are the new generation airliners.
    İK: What is new generation?
    Ben: They consume less fuel which has the attention of airline companies. They have larger diplays with developed electronics systems. And their cocpit design is more modern. Their cabin noise has been decreased.
    İK: Okay, your English is good. We can speak Turkish again.
    Kaptan: Uçakta yolcuların önünde bir kart var? Ne yazıyor o kartta biliyor musun?
    Ben: Acil durumlarda ne yapılması gerektiği yazıyor. Onun haricinde acil durum çıkışlarına yakın oturan yolcuların acil durumda kabin ekibine yardımcı olmaları gerektiği, bu sorumluluğu alamayacaklarsa durumu kabin ekibine bildirmeleri yönünde bir bilgi de mevcut.
    Kaptan: Peki uçakta kabin basıncı düşerse ne olur?
    Ben: Hemen oksijen maskeleri iner.
    Kaptan: Peki sen yolcusun. Yanında çocuğun var. Kime takman gerekir ilk önce oksijen maskesini?
    Ben: Önce kendime daha sonra çocuğuma takmam gerekir.
    Kaptan: Ama canından çok sevdiğin çocuğun var yanında.
    Ben: Evet ama eğer bana bir şey olursa çocuğum bana müdahale edemez. Üstelik kabinde karmaşayı arttırır. Ama çocuğuma bir şey olursa ben ona hemen müdahalede bulunabilirim. Zaten saniyeler içerisinde yapılır, çok kısa sürer.
    (Kabin basıncı üzerine konuşmaya devam ettik. Ama o kısmı hatırlayamıyorum. Aklıma bir örnek geldi bende şunu söyledim)
    Ben: 2008 yılında gerçekleşen bir kaza var bununla ilgili. American Airways’e ait bir uçak acil iniş talep ediyor ve iniş gerçekleştiriliyor. Ancak kabin basıncı dengelenmemiş durumda. Kabin amiri de pilota bilgi vermeden hemen kapıyı açık yolcuları tahliye etmek istiyor. Ancak basınç farkı var ve kapıyı açamıyor. Biraz daha zorlayıp kapıyı açıyor ancak içerideki basınç onu dışarıya fırlatıyor ve maalesef kabin amiri hayatını kaybediyor. (bu şekilde konuşmamızdan sonra diğer İK ilk kez söz aldı)
    İKİNCİ İK: Hangi kaynakları takip ediyorsunuz?
    Ben: Youtube üzerinden Captain Joe (der demez)
    Kaptan: (yine güler yüzünü eksik etmeyerek) Ya herkes Captain Joe diyor. Kim bu Captain Joe? Ben de xxx kaptan diye bir kanal mı açsam! (burada adını söyledi ama yazmam etik olmaz)
    İK: Geniş gövdeye geçmiş A320’den (bu bilgiyi vermesine çok şaşırmıştım)
    Ben: Eve. Airberlin’de çalışıyordu. Şimdi Cargolux’de B747 eğitimlerini alıyor.
    Kaptan: Nelerden bahsediyor Captain Joe? Sen neler öğrendin?
    Ben: Genelde teknik konulardan bahsediyor. Mesela benim ilgimi en çok çeken videosu kokpit camının uçuş esnasında belirli durumlarda açılabileceğinden bahsettiği videosuydu.
    İK: (Yazı yazdığı kağıtlardan başını kaldırdı ve) Nasıl oluyor peki?
    Ben: Eğer kokpit içerisinde duman varsa ve görüşü olumsuz etkiliyorsa hız belli bir knot’a(hızın birimi), yükseklik belli bir irtifaya düşürülür. Daha sonra cam açılır ve dumanın tahliyesi sağlanır (ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=XuMtzqtjeEM) Buna da “smoke…….ıııııııı” (Duraksadım, hatırlayamadım ki kaptan imdadıma yetişti)
    Kaptan: Removal
    Ben: Evet! “Smoke removal procedure” denir. (Kaptanın yüzünde ki gülümseme ve memnuniyet arttı. Ki bu da beni daha da rahatlattı.) Onun haricinde fuel damping’i öğrendim. Belirli bir sınırın üzerinde yakıtla inen uçakların yapısal hasara uğrayabileceğini, hatta daha kötü sonlara sebep olabileceğini söylemişti Captain Joe. (ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=R9oqi6HteJg)
    Kaptan: Peki her uçakta var mıdır fuel damping?
    Ben: Her uçakta yok sadece geniş gövdeli uçaklarda var diye biliyorum.
    Kaptan: Peki mesela benim uçağımda yok. A320’de. Uçak ağzına kadar yakıt doluyken kalkmışım. Bir yolcu aniden kalp krizi geçiriyor. Ne yapmak lazım? İniş takımlarını açıp havada tur mu atmalıyım?
    Ben: İlk olarak kabin ekibi doktor anonsu yapar. Eğer doktor yoksa ilk yardım müdahalesinde bulunurlar. Pilotlar olarak biz düşük hız ve irtafada seyrederiz. Çünkü uçak alçak hızlarda ve düşük irtifada daha fazla yakıt yakar. Daha sonra durumu kuleye bildiririz ve inişte öncelik ve ambulans talep ederiz. Kaptan pilot ikinci pilotla, ikinci pilot kaptan pilotla mutabık kalarak gayet tabii güvenli bir iniş gerçekleştirilir. (kaptan bu cevaptan sonra tekdir edercesine başını salladı.)
    (Captain Joe’ den bahsetmeye devam ederdim ancak ikinci İK soru sordu)
    İkinci İK: Takip ettiğiniz diğer kaynaklar neler?
    Ben: Dutch Pilot Girl ve Mentoru Pilot. (Her ikisininde pilot karakteristiği videolarına bakmanızı tavsiye ederim. Ben çok faydasını gördüm. İlgili linkler:
    https://www.youtube.com/watch?v=1xEE6Tu-TZM
    https://www.youtube.com/watch?v=KP92bGaODWA )

Kaptanın bir yerde multitasking ile ilgili bir sorusu vardı. “Zararlı olduğu durum var mıdır multitasking’in?” diye sormuştu. Ben de biraz düşündüm ve olmadığını düşündüğümü söyledim. “Tekrar düşün demişti”. Tekrar düşündüm ve “bilemiyorum, aklıma hiç gelmedi”. Demiştim. Bunun üzerine “mesela araba kullanırken telefonla uğraşmakta bir multitaskingdir” demişti. Şaşırmıştım. Ama amacı kesinlikle köşeye sıkıştırmak falan değildi. Zaten yüzünden, konuşmasından, hal ve tavırlarından bu çok net belli oluyordu. Sadece konuşuyorduk. Mülakattaki herkes bu şekildeydi. Herkes beyefendiydi.
    İK sizin sorunuz var mıydı? Diye sordu. Ben de yok dedim ve mülakat burada bitmişti. 32 dk sürmüştü. Bazı ailevi konulardan bahsedilmiştim. Lise yıllarımda yaşadığım bazı zorluklar hakkında konuşmuştuk. Kişisel konular. Bunlar biraz uzun tuttu mülakatı ama çok keyifliydi. 26 gün sonra olumlu sonuç geldi ve hayal rüyaya dönüştü.
    Yukarıda yazdığım gibi bu programdan yararlanmış 3 pilot da çok çok çok yardımcı oldular. Sağ olsunlar var olsunlar. İlk mülakattan ben olsam ben de kendimi geçirmezdim. Şimdi onlardan aldığım geri dönüşleri yazıp analiz edelim.
    İlk pilotla başlayalım.
    1) Her şeye onların formatında cevap vermeye çalıştığımı fark etmiş. Bana “her şeye onların formatında cavap vermek zorunda değilsin. Soruyu asist et.” Demişti. Bunu CRM de uyguladım. Şöyle ki psikologlardan bir tanesi “bir insana ne zaman saygısızlık yaparsınız?” demişti. Şimdi soruyu analiz edelim: Benim bu sorudan anladığım “Siz bazı durumlarda insanlara saygısızlık yapıyorsunuz. Nedir bu durumlar bizimle paylaşır mısınız?” Bu soruyu duyunca aklıma direk pilotun tavsiyesi geldi. “Soruyu asist et!!!” Ben de bunun üzerine “Bir insana saygısızlık yapmam. İnsan çok değerlidir.” Dedim. Gerçekten de yapmam. En kötü ihtimalle ortamı terk ederim, problemin büyümesine engel olurum. Ama mülakat ortamında, hele ki CRM’ de heyecan katsayısı artıyor. O yüzden “istenen formatta cevap vereceğim, kendimi beğendireceğim” psikolojisine giriyor aday. Bu nüansa dikkat edelim.
    2) Diğer pilotun bana söylediğine göre ise diğer bir hatam ilk mülakatta çok konuşmam ve gerçekleşmesi mümkün olmayan olasılıklar üzerinde durmam olmuş. “Her şeyi açıklama sadece senden istenen şeyi söyle. Sen çok açıklarsan onlarda çok sorar. ” demişti. CRM’ de psikologlardan bir tanesi “Havacılık ve Uzay Psikolojisini okuduğunuzu yazmışsınız. Ora da sizi en çok etkileyen olay nedir?” diye sormuştu. Ben de okuduğum bir kazadan bahsetmiştim. Kaptanın göz göre göre hata yaptığı ve uçuşun güvenliğini tehlikeye attığını ancak ikinci pilotun kaptanı uyarmadığını söylemiştim. Ardından gelen bir diğer soru “siz olsaydınız ne yapardınız?” olmuştu. Heyecanla cevap vermeye kalksaydım bütün her şeyi onlar sormadan tek seferde anlatırdım. Ama pilotun bana söylediğini yaptım ve şöyle cevap verdim. “Üslubumu çok dikkatli bir şekilde seçerdim ve kaptana bir noktayı atladığımızı söylerdim. Ama biz atlıyoruz, beraber yapıyoruz(ekip çalışmasına vurgu). Aksi takdirde kaptanı suçlamak olur, ki bu kokpitte istenmeyen bir durumdur. Üstelik birini bu şekilde suçlamak kaba bir davranış. Zaten uyarımdan sonra kaptan hatasını düzeltecektir.” Dedim. Düzeltmezse şöyle yaparım kontrolü alırım gibi olasılıkları sıralamadım. “Onlar ne sorduysa ona cevap ver ve soruyu asist et” prensibi. Onların “düzeltmezse ne yaparsınız?” sorusunu duyunca bir sonraki adıma geçtim ve cevap verdim. O soruyu bu şekilde cevapladım. Gereksiz konuşmadım.
    Onun haricinde bu mülakatta rahat bir şekilde “onu bilemiyorum maalesef” demiştim. İlkinde bilemediğimi söylerken bile kendi içimde diretiyordum bir cevap verebilmek için. Buda strese sebep olmuştu. Birde bununla alakalı olarak gerçekleşmesi mümkün olamayan ihtimaller var. İlk mülakatta kaptanın bir sorusu vardı. “Kaptanınız size ters bir şey söylediğinde ne yaparsınız” diye. Olmayan ihtimallerin üzerinde durdum. “Kaptan küfür ederse şöyle yaparım, hakaret ederse böyle yaparım, hakkında tutanak tutarım” diye. Konuştuğum pilotlardan birisi “kokpitte kimse kimseye bu şekilde davranmaz” demişti. (İlk mülakatta mevcut bu konuşmanın nasıl geçtiği)
    3) Diğer pilotun söylediği hatam ise sorulan bir soru üzerine ilk mülakatta bir yerde uykuyu 4 saate düşürdüğümü söylemem olmuştu. “Sağlığından feragat ettiğini söylemişsin. Bu istenmeyen bir durum. Kendisine dikkat eden insan arıyorlar, tehlikeye atan değil” demişti. Zaten mülakatta bir yerde sağlıktan konuşurken bahsedildi. Sağlığıma her şartta dikkat ettiğimi belirttim.
    Yukarıda yazdıklarım kesinlikle doğrudur demiyorum. Konuştuğum pilotlardan aldığım geri dönüşlere istinaden benim verdiğim cevaplar. Kesinlikle yanlış olduğunu bulduğunuz bir nokta varsa lütfen doğrusunu yazınki başkaları etkilenmesin.
    Eğer sorunuz olursa lütfen sorun. Sonuçta bana yardımcı olan insanlar vardı. Ben de elimden geldiğince başkalarına yardımcı olmak isterim.

Bir gün aynı kokpiti paylaşmak dileğiyle……………………….

Üye Array b&f_A350 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Dostum küllerinden doğmuşsun resmen Hayırlı olsun. Retest hazırlığında gösterdiğin kararlılığı pilotaj eğitimin sırasında da gösterip iyi yetişmiş bir first officer olarak sol koltukta yerini alırsın umarım.

Aktif Üye Array MertMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Adınıza sevindim gerçekten, ilk mülakatınızı da okudum cidden kritik hatalar yapmışsınız ama önemli olan süreci başarıyla bitirebilmeniz.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı b&f_A350 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum küllerinden doğmuşsun resmen Hayırlı olsun. Retest hazırlığında gösterdiğin kararlılığı pilotaj eğitimin sırasında da gösterip iyi yetişmiş bir first officer olarak sol koltukta yerini alırsın umarım.
    teşekkürler....................................... ............

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı MertMe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adınıza sevindim gerçekten, ilk mülakatınızı da okudum cidden kritik hatalar yapmışsınız ama önemli olan süreci başarıyla bitirebilmeniz.
    teşekkürler....................................... ..........

Administrator Array rtalhaustun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Adınıza çok sevindim. Azminiz takdire şayan.
    Forum.. Forum.. Forum.. Kurul mülakatını görebilirsem eğer ben de 'Admin kurulda nasıl haşlandı' adlı bir yazı yazacağım. Bu forumda sürece dahil olmuş tek admin benim bildiğim kadarıyla, herşeyin acısı benden çıkacak.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı rtalhaustun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adınıza çok sevindim. Azminiz takdire şayan.
    Forum.. Forum.. Forum.. Kurul mülakatını görebilirsem eğer ben de 'Admin kurulda nasıl haşlandı' adlı bir yazı yazacağım. Bu forumda sürece dahil olmuş tek admin benim bildiğim kadarıyla, herşeyin acısı benden çıkacak.
    teşekkürler ve başarılar....................................... ..........

Yeni Üye Array agizem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Çok sevindim adınıza, tebrik ediyorum. Önceki deneyiminizle karşılaştırarak okuyunca gerçekten güzel ipuçları yakalanıyor, hafrika paylaşım.
    Let your dreams take the flight.BigJetPlane

13.04.2018 : Online Başvuru
    04.05.2018 : Evrak Teslim & Ölçüm & Çalışma Linki
    08.06.2018 : DLR-1 tarih seçim maili & Seçilen tarihin iptali.
    17.08.2018 : DLR-1

Üye Array Flieger 777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Tebirkler, çok güzel bir yazı olmuş. Eğitimde başarılar
    THY SÜREÇ-

09.09.2017 IELTS: O:7 S:7,5
    25.09.2017 Online Başvuru
    02.10.2017 Evrak Teslimi & Boy-Kilo Ölçümü
    30.10.2017 DLR1 X

01.12.2017 Evrak Teslimi
    15.05.2018 DLR1 Re-Test
    16.07.2018 CRM

15.08.2018 Kurul Mülakatı

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

teşekkürler....................................... ..........

1. Sayfa - Toplam 4 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)