1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 15

Konu: Girne Amerikan Universitesi Pilotaj

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Girne Amerikan Universitesi Pilotaj

herkese merhaba, 23 yasindayim. bir ortadogu ulkesinde universite bitirdim. ama okudugum universitenin turkiye'de denkligi ne yazik ki yok. 18 yasindaki toy akilla anlik olarak vermis oldugum bir karardi iste... simdilerde o kadar pismanimki... neyse mazide kaldi artik. bu sene yks sinavina girip esit agirlik ogrencisi olmama ragmen ailemin de destegiyle girne amerikan universitesi pilotaj bolumunde okumak istiyorum. sizce bu universitede pilotaj okumak dogru bir karar olur mu? sundugu imkanlar, is olanaklari vb. gibi konularda nasil bir universitedir? ayrica ingilizce bilgim de pek fazla yok. haliyle universite oncesi 1 yil da ingilizce hazirlik okuyacagim ardindan universiteye gectigim zaman da butun dersler %100 ingilizce olacak zaten. bu sayede bir sekilde bu dil problemini hallederim diye dusunuyorum. ama esas sorun su ki pilotajdan mezun oldugumda yasim yaklasik 28-29 civarinda olacak. sizce bu yaslarda pilot olmak bir sorun teskil eder mi?

Üye Array
    İtibar Gücü
    2125

Alıntı mynature Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba, 23 yasindayim. bir ortadogu ulkesinde universite bitirdim. ama okudugum universitenin turkiye'de denkligi ne yazik ki yok. 18 yasindaki toy akilla anlik olarak vermis oldugum bir karardi iste... simdilerde o kadar pismanimki... neyse mazide kaldi artik. bu sene yks sinavina girip esit agirlik ogrencisi olmama ragmen ailemin de destegiyle girne amerikan universitesi pilotaj bolumunde okumak istiyorum. sizce bu universitede pilotaj okumak dogru bir karar olur mu? sundugu imkanlar, is olanaklari vb. gibi konularda nasil bir universitedir? ayrica ingilizce bilgim de pek fazla yok. haliyle universite oncesi 1 yil da ingilizce hazirlik okuyacagim ardindan universiteye gectigim zaman da butun dersler %100 ingilizce olacak zaten. bu sayede bir sekilde bu dil problemini hallederim diye dusunuyorum. ama esas sorun su ki pilotajdan mezun oldugumda yasim yaklasik 28-29 civarinda olacak. sizce bu yaslarda pilot olmak bir sorun teskil eder mi?
    etmez kolaylıkla olabilirsiniz. 6 senede mi bitirmeyi hedefliyorsunuz yaşınız 29 olsun, 27 yaşında mezun olabilirsiniz bu şartlar altında.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

şu an yaş 23 ingilizce bilmediğimden dolayı üniversite öncesi bir yıl zorunlu olarak ingilizce hazırlık kursuna tâbi tutulacağım. ardından da nasipse 4 yıllık fakülte... yani en asgari 5 yıllık bir süre söz konusu. bu da yaklaşık 28 29 yaşlarıma denk geliyor.

Üye Array
    İtibar Gücü
    2125

merak etmeyin o yaşlarda da rahatlıkla olabilirsiniz ki bahsettiğiniz yaşlar zaten en ideal yaşlar bu mesleğe başlamak için. endişe etmeden çalışmalarınıza kararlı bir şekilde başlayın. umarım hayallerinize kavuşursunuz.

Yönetici Array hans345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

28-29 geç değil ama ideal yaş da değil. Bu mesleğe başlamak için en ideal yaşlar 22-23'tür. Özyeğin ve Anadolu her sene yaklaşık 50-55 kişi mezun ediyor. Bu arkadaşların THY sonrası başvurduğu ilk şirketler tip ücreti istemeyen ve/veya iş garantili şirketler (Sunexpress - Corendon - Freebird gibi) oluyor. Bu özel şirketler de genellikle genç arkadaşları daha çok tercih ediyor. Bu nedenle ailene type rating ücretlerinden bahsetmeni tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra her ihtimale karşı 35 bin euro kadar tip ücretine ihtiyacın olabilir.

Yine beş yıl uzun bir süre. Özellikle THY'nin akademi kapasitesini 450-500'e çıkarıp Emirates - Qatar gibi tecrübesiz f/o'larını tamamen akademiden istihdam etme gibi bir planı var ileriye yönelik. Eğer bu planı gerçekleştirmeyi başarırsa senin zamanına tecrübesiz f/o alımı olmaz ve mecburen işe girmek için özel şirketlerin kucağına düşmüş olursun.

Administrator Array Kosmonavt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Alıntı hans345 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28-29 geç değil ama ideal yaş da değil. Bu mesleğe başlamak için en ideal yaşlar 22-23'tür. Özyeğin ve Anadolu her sene yaklaşık 50-55 kişi mezun ediyor. Bu arkadaşların THY sonrası başvurduğu ilk şirketler tip ücreti istemeyen ve/veya iş garantili şirketler (Sunexpress - Corendon - Freebird gibi) oluyor. Bu özel şirketler de genellikle genç arkadaşları daha çok tercih ediyor. Bu nedenle ailene type rating ücretlerinden bahsetmeni tavsiye ederim. Mezun olduktan sonra her ihtimale karşı 35 bin euro kadar tip ücretine ihtiyacın olabilir.

Yine beş yıl uzun bir süre. Özellikle THY'nin akademi kapasitesini 450-500'e çıkarıp Emirates - Qatar gibi tecrübesiz f/o'larını tamamen akademiden istihdam etme gibi bir planı var ileriye yönelik. Eğer bu planı gerçekleştirmeyi başarırsa senin zamanına tecrübesiz f/o alımı olmaz ve mecburen işe girmek için özel şirketlerin kucağına düşmüş olursun.
    Mantıklı ve yerinde bir öngörü.
    THY Yetiştirilmek üzere pilot aday adaylığı sürecim:22.09.2017 TOEFL IBT O:82 S:18
    31.01.2018 Mak. Müh.
    12.06.2018 Başv.
    02.07.2018 Boy-Kilo (Belge teslimi yok.)
    07.09.2018 DLR-1 | Sonuç: 13.09.2018
    24.10.2018 CRM| Sonuç: 31.10.2018
    22.11.2018 Kurul| BELİRSİZ (OLUMSUZLAR 11.11.'de gitti.)

Azim ve dürüst olmanın elinden kurtulabilecek bir unsur yok.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

onceilikle cevap icin cok tesekkur ederim. bu 'tip' denilen husus tam olarak ne oluyor peki hocam?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Bu kadar radikal bir karar almadan iyice bir arastirmabiz sizin icin daha faydali olur
    16.12.17 ielts AC (O:5.5 S:5)
    29.12.17 Online başvuru
    06.02.18 Dyned (2.0)
    19.02.18 Evrak teslimi
    20.03.18 DLR 1 (olumlu)
    07.04.18 ielts GN (O:5.5 S:6.5)
    17.04.18 CRM
    21.04.18 Ielts AC (O:6 S:6)
    24.04.18 CRM olumsuz

Aktif Üye Array MertMe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    564

Alıntı mynature Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onceilikle cevap icin cok tesekkur ederim. bu 'tip' denilen husus tam olarak ne oluyor peki hocam?
    Tip, uçak modellerine özel eğitim oluyor. Örneğin b737 a320 b777 a330 aileleri ayrı ayrı type rating istiyor. Yanlışım varsa düzeltin.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı hamulo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar radikal bir karar almadan iyice bir arastirmabiz sizin icin daha faydali olur
    genel olarak aratirdim arastirmaya da devam ediyorum. havacilik benim icin bir tutku.

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)