Gösterilen sonuçlar: 1 ile 4 ve 4

Konu: THY bence 3. sınıf havayolundan bile kötüdür.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart THY bence 3. sınıf havayolundan bile kötüdür.

19 Nisan da Muş-İstanbul (Atatürk) 17:30 biletini aldım. Onay No. T8MITB Bilet No.: 2352344988872 Uçak rüzgar nedeniyle piste inemediği için iptal oldu. Daha sonra aynı varış noktasına 3 gün sonrası için bilet olduğunu ve bu süreçteki konaklama masraflarını karşılamayacaklarını, THY nin konaklama masraflarını karşılama ve transport hizmeti diye bir uygulamasının olmadığını belirttiler. Çalışanlara kanunları yönergeleri biz söyledik ama sanırım eğitimsiz oldukları için bunların kendilerini bağlamadığını belirttiler. Bir sıkıntın varsa şikayet et dediler. Orada okuma yazması olmayan, bir yakını tarafından bırakılmış ve İstanbulda karşılanacak olan Türkçe dahi bilmeyen yolcular da vardı ve THY hiçbir şekilde bu yolculara yardımcı olmadı. Orada bir annenin bebeğine mama yapması için sıcak su istediğini ancak THY çalışanları bunu reddedince şiddetli tartışma yaşandığına birçok kez şahit oldum. Muş Havaalanını bilen bilir. Kuş uçmaz kervan geçmez. Ulaşımı da THY servisleriyledir. Ayrıca geceleyin de kapanır. Kapandığı için bizi dışarı atacaklardı. Bize aynı gece Elazığ-İstanbul uçağı bileti verdiler Elazığ'a da kendi imkanlarımızla gitmemizi istediler. Konaklama ve transport hizmetleri olmayan Türk havayolları, bizi elazığ-İstanbul uçağını bindirmeye zorladı ve biz de bindik. Elazığ yolculuğunda 10 aylık bebek ve bir anneyle beraber seyahat ettik. THY çalışanları sıcak su temin etmediği için bebeğin tam 8 saat aç kaldığına şahit oldum. Thy diğer havayolu şirketlerinin 2 katı ücret alırken ben hep müşteri hizmetleri iyi olduğu içindir diye düşünmüştüm. İlk defa böyle bir olay yaşadım ve bu olanlar bende travma etkisi yarattı. Dönüşte 24 saat sürse de otobüsle geldim. Sivil havacılık Genel Müdürlüğü Yolcu Hakları Yönetmeliğine göre THY ağır suç işlemiştir. Herhangi bir havayolu şirketinin uçuşu iptal olduysa yolcularına konaklama, transport, yiyecek ve iletişim hakkını sağlamak zorundadır. bu konu ile ilgili 4 kere mail attım ama sonuçsuz kaldı. Rüzgar nedeniyle iptal olan uçaklar(bu arada Sivil havacılık Genel Müdürlüğü Yolcu Hakları Yönetmeliğine göre ohal durumlarını havayolu şirketi kanıtlamak zorundadır. ama 3 kere yazmama rağmen kanıtlamadılar.) ohal durumuymuş ve hiçbir şekilde havayolu haksız çıkamazmış, tazminat ödemezmiş. ohal durumunda konaklama, yiyecek, transport, iletişim hakları verilmezmiş. bunlar thy nin söyledikleri. ama kanunlar öyle demiyor ve thy çok açık bir şekilde kanunları çiğniyor ve yolcularını çok ağır mağdur ediyor.
    Ben yaşadım, siz yaşamayın...
    THY dünya markası değil, 3. sınıf havayolu markası bile olamaz.

Yeni Üye Array mhmtkz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Burasi THY'nin sikayet sayfasi degil. Forumu yanlış anlamışsın?
    TOEFL: Ok
    Başvuru: 26/08/2017
    Evrak Teslim: 18/09/2017
    DLR1: 10/10/2017 - Fail (MIC)
    DLR1: 16/04/2018 - OK
    CRM: 29/05/2018 - OK
    Kurul: 07/06/2018 - OK
    Sağlık Raporu: 13/07/2018 - ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Doğru yere yazmışsın forumda. Ama bu başlıkla hiçbir yere varamazsın. Muhtemelen Thy iletişim merkeziyle de bu üslupla konuştuğun için bir çözüme ulaşamamışsındır. Ben de zamanında sorun yaşamıştım. Problemim çözüldüğü gibi bilet iadesi de yapmışlardı.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında THY sorunuma çözüm getirmediği için uslubum sertleşti. Aradan 1 ay geçmesine rağmen hala travmayı atlatabilmis değilim.
    Mhmtkz arkadaşımıza cevaben, "şikayet" formunda 'thy ye sikayet' yazısını yazmamin nesi yanlış?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)