Merhaba ben üniversitede 2. sınıf Havacılık Yönetimi okuyorum. Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. Lisede sayısal çıkışlı birisiydim ama havacılık aşığı birisiydim. Ondan ötürü havacılık yönetimi bölümüne girdim ( bölüm eşit ağırlık çıkışlı olmasına rağmen sınava girip yüksek puan alarak girebildim buraya ) . Bir özel üniversiteye gittim tam burslu şekilde okuyorum. Ama gerek havacılık hakkında gelen yorumlar,gerek de okuldan ötürü bölümden baya soğudum. Puanım okul puanlarına göre çok çok yüksek yani benden düşük seviyede insanlar var ( bunu ego olarak algılamayın. üniversite sınavında çok çok yüksek puan alsanız gidip düşük yerde okuyup sizden düşük profilli insanlarla okumak ister miydiniz? ingilizce bilgileri yok,derslerde başarısızlar,muhabbetleri hep para pul ) Şimdi sene sonu kesin olaraktan okul değiştireceğim. Ama bölüm konusunda şüphelerim var. Havacılığı sevdiğimi söylemiştim ama maaşların düşük olduğu,torpilin bol olduğu,işin çok çok zor olduğu söyleniyor. Diğer okumayı düşündüğüm bölüm ise elektrik elektronik mühendisliği. Eğer bu bölümü okursam gene gelip havacılık alanında çalışabilir miyim? ( bir diğer bölümden soğuma sebebim de bu. havacılık okuyan okumayan herkes bu mesleği yapabiliyor ) . yardımcı olursanız çok sevinirim