98. Sayfa - Toplam 99 Sayfa var BirinciBirinci ... 488896979899 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 971 ile 980 ve 989

Konu: İstanbul Üniversitesi Feedback Değerlendirme ve Tartışma Konusu

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı bulutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

8 Ocak'ta girdiğim CRM mülakatım bugün (09.01.2018) olumsuz sonuçlandı. Mülakatı 1 genç, 1 yaşlı bey yönetti, 65 dk sürdü, paylaşılanlardan farklı bir soru gelmedi, teknik hiç sorulmadı, uçak maketi sorulmadı, formdaki cevaplar üzerinden pek soru gelmedi.

Feedbackler:

1) İletişimde zaman yönetimi: Kısa ve net cevaplar vermek yerine, fazla detaylı cevaplar verdim, gereksiz ayrıntılara girdim. (Ör: Nuri Demirağ kimdir? sorusuna 2 dk cevap vermişimdir)

2) Stresle başa çıkma: Mülakat boyunca yüksek ses tonuyla konuştum, yeterince rahat olamadım. Stres sebebiyle bazen cümleleri iyi kuramadım, agresif bir vücut dilim vardı.

3) Çatışma yönetimi: Bu feedback'i neden aldığımı anlayamadım. Sizce aşağıdaki konuşmadan kaynaklanabilir mi?
    -Kaptan sigara yaktı ne yaparsın sorusuna, önce kuralları hatırlatarak sakince ikna (ikna olmuyorsa?), daha sert ikna (ikna olmuyorsa?), tamam kaptanım inince söz ben ısmarlayacağım beraber içeriz (ikna olmadı, indiniz naparsın?) yaptığınız uçuş güvenliğini riske atacak bir hareketti bu yüzden sizi raporlayacağım (bir daha uçar mısın aynı kaptanla?) firma bu şekilde planlama yaparsa uçarım.

*Re-test deneyeceğim, yukarıdaki 3 feedback'le ilgili kitap ve diğer önerilerinize açığım.

*CRM'e gireceklere tavsiyelerim:
    -Heyecanınızı kontrol edin (ben 1 ve 2 nolu feedbacki bu yüzden yedim). Arkadaşıyla konuşur gibi mülakat geçirebilen kişi bence maça 1-0 öde başlar.
    -Kendiniz olun, dürüst ve özgüvenli olun, aşırıya kaçmadan güler yüzlü olun, göz temasını kaybetmeyin.
    -Benim gibi gömülüp günde 10 saat teknik + kaza videoları çalışmayın (aşırı çalışma aşırı beklenti ve heyecan yaratabilir). Temel bilgileriniz olsun. Temel uçak parçaları, temel hava şartları ve etkileri, 5-10 tane kaza, kullanılan temel sistemleri bilin.

Hepinize başarılar!
    Bu sigara konusu çok geliyor. Verilen cevapların çok doğru olmadığını düşünüyorum.
    Verilen cevapların hepsi uçuş güvenliğini tehlikeye atacak nitelikte.
    Sigaramı içiyor. Sigaradan rahatsız olduğunuzu belirtirsiniz. Söndürmezse inince rapor edersiniz.
    F/O'nun görevi kokpitte sigara içmemesini sağlamak değildir.
    Bir kere uyarırım ikinci ye daha sert uyarırım üçüncüde rapor ederim gibi kokpitte tartışma yaratan cevaplar istenmiyor. Gerçekte işler zaten böyle yürümüyor bildiğim kadarı ile.

Üye Array aviationzone03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Aynı soru bana geldı gecen girdigim crm de bende bu soruya . Kaptana sıgaranın rahatsızlık verdıgını soyledım . İcmesiniz nasıl olur kokusu beni mafediyor dedim . Sonra roleplay dondu . Bana cevap verildi ama bitti bitti iki fırt daha cekeyim dedim kaptanım hepsini mi iceceksiniz bari yarısını iceydiniz dedim bende kendimi role play kaptırdım. Yav az kaldı iste bitiyor dedi bende oooo kaptanım öldüreceksiniz beni burda dedim güldüm ve gülerek cevap verdim. Karsılıklı ucusta ucuyorduk ve tamam peki inince ne yapacaksin dedim o anda tepki gostermedim ama sonucta ucus guvenligi ve sırket kural geregi raporlayacagım tabi ki dedim . Tamam denildi ve gecildi.
    Gear up, flaps up, shut up

08.2018 - Online Başvuru
    09.2018 - Dyned Davet Maili
    09.2018 - Dyned (2.2) ✓
    10.2018 - Dyned Olumlu
    09.2018 - DLR Çalışma linki
    10.2018 - IELTS General (Overall 5.5 / Speaking 5.5) X
    11.2018 - DLR ✓
    01.2019 - CRM ✓
    02.2019 - TOEFL ....
    XX.2019 - KURUL ....

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Baylar açık konuşmak istiyorum. Üç beş f/o tanıdığım var. Hepsinin söylediği, kaptan istiyorsa içer. Sen hiçbir şey yapamazsın. Çünkü o kaptan.
    Sanırım THY'de böyle bir kültür oturmuş. Yani mülakatta elbette bu şekilde söylenmez ama biraz hayal edilen ve gerçekte olan durumu söz konusu maalesef

Üye Array bulutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı aviationzone03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı soru bana geldı gecen girdigim crm de bende bu soruya . Kaptana sıgaranın rahatsızlık verdıgını soyledım . İcmesiniz nasıl olur kokusu beni mafediyor dedim . Sonra roleplay dondu . Bana cevap verildi ama bitti bitti iki fırt daha cekeyim dedim kaptanım hepsini mi iceceksiniz bari yarısını iceydiniz dedim bende kendimi role play kaptırdım. Yav az kaldı iste bitiyor dedi bende oooo kaptanım öldüreceksiniz beni burda dedim güldüm ve gülerek cevap verdim. Karsılıklı ucusta ucuyorduk ve tamam peki inince ne yapacaksin dedim o anda tepki gostermedim ama sonucta ucus guvenligi ve sırket kural geregi raporlayacagım tabi ki dedim . Tamam denildi ve gecildi.
    Senin cevabın daha iyi hocam. Çatışma Yönetimi Feedback'i almış mıydın? Kurulda bol bol şans diliyorum.
    Online Başvuru (26.07.2018)
    Dyned (15.08.2018 / 2.7) ✓
    IELTS General Sınavı (18.08.2018)
    IELTS General Sonucu (31.08.2018 / O:6 S:6) ✓
    DLR-1 Çalışma Linki (05.09.2018)
    DLR-1 Tarih Seçimi (22.10.2018)
    DLR-1 (13.11.2018)
    DLR-1 Sonucu (16.11.2018) ✓
    CRM Tarih Seçimi (07.12.2018)
    CRM (08.01.2019)
    CRM Olumsuz (09.01.2019) X

İtibar Gücü
    0

Alıntı bulutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin cevabın daha iyi hocam. Çatışma Yönetimi Feedback'i almış mıydın? Kurulda bol bol şans diliyorum.
    Hayır hocam almadım catısma yonetımı bı kacyerde eller kollar oynadı bende bazı sorularda tam sonunda bıtıs cumlesını yapamadım . Mısal bısey anlatırsın sonra aklına kelımegelmez ıste bunları yaptık bız dersın ya o tarz bı kac durum oldu 1-2 tane stresle basa cıkma fb geldı sadece ama cok sıkıntılı degıldı kı gecırdıler sanırım . Bununla ılgılı ne yapacagımı bılmıyorum tuhaf geldı sadece . Sıze de gecmıs olsun ama retest emınım gececeksınız . sızınle aynı fb almısız bu arada aynı kısıler ıle gırdık

08.2018 - Online Başvuru
    09.2018 - Dyned (2.2) ✓
    10.2018 - Dyned Olumlu
    11.2018 - DLR ✓
    01.2019 - CRM ✓
    02.2019 - TOEFL ....
    XX.2019 - KURUL ....

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı aviationzone03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır hocam almadım catısma yonetımı bı kacyerde eller kollar oynadı bende bazı sorularda tam sonunda bıtıs cumlesını yapamadım . Mısal bısey anlatırsın sonra aklına kelımegelmez ıste bunları yaptık bız dersın ya o tarz bı kac durum oldu 1-2 tane stresle basa cıkma fb geldı sadece ama cok sıkıntılı degıldı kı gecırdıler sanırım . Bununla ılgılı ne yapacagımı bılmıyorum tuhaf geldı sadece . Sıze de gecmıs olsun ama retest emınım gececeksınız . sızınle aynı fb almısız bu arada aynı kısıler ıle gırdık
    https://www.dr.com.tr/Kitap/Stres-Yo...yABEgLJUPD_BwE

İtibar Gücü
    0

Alıntı keskinhavacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler hocam ıncelıyorum simdi

08.2018 - Online Başvuru
    09.2018 - Dyned (2.2) ✓
    10.2018 - Dyned Olumlu
    11.2018 - DLR ✓
    01.2019 - CRM ✓
    02.2019 - TOEFL ....
    XX.2019 - KURUL ....

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Su sigara konusunda THY dahil bir takim Havayolu sirketlerinin kokpitte icilmesine musade ettigini duymustum. Sahsen ben sigaradan da kokusundan da dumanindan da nefret ederim ama bir de soyle bir durum var. Daha once calistigim yerlerden ve askerlikten hatirliyorum sigara icemeyince agresiflesen, panik yapmaya baslayan bin tane insan gordum. Ilkokul mezunu adam da var boyle 20 bin TL maasli mudur de var.

Ee simdi biz havadayken sigara muptelasi kaptana sigarayi icirmedik diyelim adam sonra uzun ucuslarda bahsettigim etkileri gormeye baslamasin?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı breeze34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. CRM için gönderilen 12 soruluk formu incelerken daha önce THY'de başka bir pozisyona başvuruda bulunup bulunmadığımıza dair bir soru bulunduğunu gördüm. Ben 2014 yılında kabin memurluğu ilanına öylesine başvurmuş ancak ingilizce sınavına katılım dahi sağlamamıştım. Esasında gayriciddi bir başvuru idi. Benzer bir durumu olup form cevaplanırken, bu durumu formda belirtmiş ya da belirtmemiş ve mülakatta bu durum karşısına çıkmış/çıkmamış olan kimse var ise bilgisini paylaşabilir mi? Teşekkürler.
    Selamlar, bende de ayni durum var. Oylesine basvurup herhangi bir surecine katilmamistim. Amacim bir sekildr havada olmakti ancak o donem erasmusa gittigim icin surece katilamadim. Pek te hedef olarak gormemistim aslinda kabin memurlugunu.forma basvurdugumuzu yazsak mi yazmaska mi? Olumsuz olabilecek birsey mi yoksa ilgiyi mi gosterir acaba?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Okuduğum CRM tecrübesi yazılarından birinde (hangisinde olduğunu hatırlamıyorum) formda yazan bir arkadaş vardı. Aslında onun da çok umurunda değilmiş önceden başvurduğu ilan ve ailesinden birinin sağlık durumu ile ilgilenmek zorunda kaldığı için sınava girememiş ancak mülakatta umurumda değil demek yerine sağlık daha önemlidir tarzında bir şey söylemiş ve olumsuz almıştı sanırım yani önemli değilse önemli değil demek ve dürüst olmak bence daha mantıklı. Benim sormak istediğim mülakata hastayken girip de başarılı olan var mı acaba? 4 gün kala hasta oldum ve sesimde küçük bir değişim var biraz gerildim.
    02.08.2018 Online Başvuru OK
    25.08.2018 Dyned Sınavı OK
    10.09.2018 DLR çalışma Linki
    25.10.2018 Tarih Seçim Maili
    06.11.2018 Dlr Sınavı OK
    15.01.2019 CRM...

98. Sayfa - Toplam 99 Sayfa var BirinciBirinci ... 488896979899 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (3 üye ve 2 misafir)

1. Erdemer,
  2. toshix,
  3. xlogicx