Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 ve 6

Konu: Miami Uçuş Okulu

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

ucak2 Miami Uçuş Okulu

Merhaba arkadaşlar.
    Bu yazımı pilot olmak isteyen arkadaşlar için yazıyorum. Ben 7 ay önce pilot olmaya karar verdim ve okul araştırmaya başladım. Türkiye'deki okullar malumunuz gereksiz pahalı. Bu yüzden yurt dışını araştırmaya başladım. En ucuz ve düzgün okulu Miami'de buldum. Toplam 34 bin dolarlık eğitim paketini seçip gerekli belgeleri ayarlayıp Miamiye gittim. Eğitimim yaklaşık 5 ay sürdü ve lisanslarımı aldım. Normalden daha kısa sürdüğü için 32 bin dolar civarı para ödedim. Okulu seçmemin diğer nedeniyse parayı taksitler halinde eğitim devam ederken ödemek. Aldığım lisans Ticari Pilot Lisansı ve havayollarında çalışmak için gereken lisanstır. ingilizcesi zayıf olan arkadaşlara okul ingilizce kursu da ayarlıyor ve eğitim devam ederken aynı anda ingilizce kursu da alıyorsunuz. Zaten etrafınızdaki herkes yabancı olduğu için ingilizceniz çok hızlı gelişiyor. Okulun Türkiye temsilcisi www.flyinmiami.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hiç bir ücret talep etmiyorlar tek işleri sizin kayıt işlerinizi, pasaport ve vize işlerinizde rehberlik yapmak . Sorusu olanlar sorabilir

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Genel olarak bilgi verebilir misiniz ? Mesala Türkiye okumakdan ücret hariç ne gibi farklar var şuan iş bulabilirmisiniz Türkiyede ,orada aldığınız eğitimle.Yoksa başka prosedürleri ayarlayıp mı yapıyosunuz.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Türkiyede kış mevsimi ve yağışlar dolayısıyla eğitim çok aksıyor 2 yılı aşıyor diyebilirim. Üstelik eğitim türkçe olduğundan ve havayolları ingilizce kullandığından dolayı çok büyük bi zararı var. Miami de dediğim okulda hem ücret çok ucuz hem eğitim çok hızlı ( ben 5 ay civarında bitirdim ) hemde ingilizce avantajınız mevcut.
    www.flyinmiami.com eğitim aldığım okulun türkiye temsilciliği. Burdan gerekli bilgileri alabilrsiniz. İletişim bölümünden kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz

Hızlı üye Array hans345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    1227

Hayırlı olsun ancak daha en az 6-7 ayın var önünde. Malum Türkiye ya da Avrupa ülkelerinde çalışacaksan mutlaka EASA/JAA conversion yapacaksın ve 14 dersi geçmek bu işin en önemli kısmı. Uçuş eğitimi bir şekilde bitiyor. Dean International'ı ben de PIC uçuşlarım için düşünüyordum ancak Pprune'da olumsuz yorumlar görünce tereddütte kaldım.
    EASA PPL
    EASA ATPL Theory

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Teşekkürler. Şuanda Australia tarafında çalışmayı düşünüyorum. Oradaki Atpl hakkında bilginiz var mı

Yeni Üye Array SalihAkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Öncelikle tebrik ederim. Konaklamayı kendiniz mi karşıladınız yoksa lojmanları var mı? Tahminen aylık ne kadar gideriniz oldu?
    05/07/2017 Matematik Bölümü +
    20/02/2018 Online Başvuru +
    15/03/2018 Dyned +
    30/03/2018 Evrak Teslimi +
    15/04/2018 IELTS ...
    25/04/2018 DLR ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)