4. Sayfa - Toplam 14 Sayfa var BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 31 ile 40 ve 131

Konu: 2018 THY Süreç Değişikliği DLR2 Kalktı mı?

Üye Array Tamer Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

25252525252525252525252525252

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bizlere Mülakat öncesi 2018 ortalarında kaldırırız muhtemelen ama hiç belli olmaz belki 2018de kalkmaz denilmişti.
    Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Aralık ayının son haftasında kurul mülakatından olumlu cevap aldım ama henüz sonraki aşama ile ilgili bir bilgi verilmedi. Olumlu cevap sırasında "süreciniz DLR-2 ve İstanbul Üniversitesi Mülakatı ile devam edecektir." diyordu ama bunun o dönem için taslak mesaj olduğunu düşünüyorum, yani herkese kopyala yapıştır. Yeni adaylara gelen maillerde DLR-2'den bahsedilmemesi ve uzun süredir yeni planlama yapılmaması bana da değişiklik izlenimi uyandırdı.

Konuyla ilgili olarak sanırım geçen yılın son vakitlerinde başarılı olan adaylara kalkacağı konusunda bir konuşma yapılmış ve İstanbul Üniversitesi için feedback istenmiş. Benim kafamda üç ihtimal uyanıyor. Ya komple bir değişikliğe gidilecek ve çok acele olacak, adaylar bilgisiz olacak süreç hakkında ve ufak çaplı bir kaos yaşanacak. Ya da tarih verme konusu biraz daha askıya alınacak ve yeni bir süreç üzerinde çalışmalar tamamlanacak bu sürede de bizler bekleyeceğiz maalesef. Son olarak halihazırda DLR-2 ile paralel gitmeye çalışan İstanbul Üniversitesi'nin devam etmesi -ki yeni bir süreç gelecekse o süreç planlanana kadar da İÜ devam edebilir, süreçleri devam ettirmek adına.-

Neden bilmiyorum ben İstanbul Üniversitesi ile devam edeceğini düşünüyorum sürecin. Ama neden araya bu kadar zaman girdi o soru işareti oluşturuyor. Eğer DLR-2 yerine yepyeni bir süreç gelirse bence bizler açısından dezavantaj çünkü süreç hakkında oldukça bilgisiz olacağız. Rayına oturması zaman alacaktır. Ama İstanbul Üniversitesi ile devam edilirse avantajlı olduğumuzu düşünüyorum DLR-2'ye göre çünkü anadilimizde kendimizi ifade edebilmemiz, kişiliğimizi aktarmamız daha kolay olacaktır.

Tarih bekleyenler arasından mail atıp süreç ile ilgili veya ne zaman tarih geleceği ile ilgili olarak bilgi isteyen oldu mu?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

"Sayın Adayımız,

Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı işe alım süreci kapsamında katılmış olduğunuz Kurul Mülakatı olumlu sonuçlanmıştır.

Süreciniz CRM değerlendirmesi ile devam edecektir."

Hiçbir zaman DLR-2 veya istanbul üniversitesi denmedi maillerde. Bu mail dün geldi, 6 ay öncede CRM ile devam edilecektir deniyordu şimdide öyle.

Üye Array ismail.on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı yakupisler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Sayın Adayımız,

Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Aday Adayı işe alım süreci kapsamında katılmış olduğunuz Kurul Mülakatı olumlu sonuçlanmıştır.

Hiçbir zaman DLR-2 veya istanbul üniversitesi denmedi maillerde. Bu mail dün geldi, 6 ay öncede CRM ile devam edilecektir deniyordu şimdide öyle.
    Sayın Adayımız,
    Süreciniz CRM değerlendirmesi(DLR-2 ve İstabul Üniversitesi Mülakatı) ile devam edecektir.
    Başarılar dileriz.

bana gelen mail böyleydi hiçbir zaman dlr2 veya iü yazmıyordu demek doğru olmuyor.

Saygılarımızla,
    09.09.2017 IELTS: S:6 O:6
    23.09.2017 Online Başvuru
    02.10.2017 Evrak Teslimi
    30.10.2017 DLR1
    09.11.2017 DLR olumlu
    22.11.2017 Kurul Mülakatı
    24.11.2017 Kurul Mülakatı olumlu
    12.12.2017 İstanbul Üniversitesi
    14.12.2017 DLR2 ( İngilizce Erteleme)
    27.03.2018 İstanbul Üniversitesi
    29.03.2018 Crm olumsuz
    29.06.2018 Online Başvuru
    23.07.2018 Boy-Kilo ölçümü
    14.09.2018 Crm
    17.09.2018 Crm olumsuz

Üye Array 35aviator35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

https://resimyukle.xyz/resim/IBWOWS

Evvelce attığım ilgili resmin tam metin halindeki şekli. Görenler olmuştur belki görmeyenler için. Bu email içeriğinde belirttiği gibi dyneddan geçemeyen ve sınava giremeyenlere atılmış. Kurul sonucunu yeni olumlu alanlara da CRM deniyor. kokpitistihdam bu konuda atılan emaillere de bir cevap dönmedi. Ortada bir değişim ve belirsizlik olduğu aşikar. Yoksa hayır efendim DLR2 kalkmadı demek çok da zor olmasa gerektir. Bakalım içeriği ne olacak yeni ilanla göreceğiz.
    Online Application : 31.10.17
    [IELTS:7 S:6.5] [OK]
    Evrak Teslim [OK]
    DLR-1 [OK]
    Kurul [OK]
    CRM [OK]
    Health Check [OK]

Tecrübe Yazılarım
    DLR-1
    Kurul
    CRM

Özel Ders: adaypilot@gmail.com
    A mile of highway will take you just one mile but a mile of runway will take you anywhere...

Üye Array Tamer Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı nedenolmasin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili olarak sanırım geçen yılın son vakitlerinde başarılı olan adaylara kalkacağı konusunda bir konuşma yapılmış ve İstanbul Üniversitesi için feedback istenmiş.
    dostum selamlar bu söylediğin çok önemli bir şey. kaynağını sorabilir miyim? bir de başarılı olan dediğin nedir. DLR2si olumlu olup İU'deki durumu mu sorulmuş? ya da DLR2 olumsuz alıp IU olumlu miye sorulmuş. bununla ilgili bir açıklama yaparsan çok müteşekkir olurum.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı yakupisler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Sayın Adayımız,

Hemen altınızdaki mesajda İsmail Bey'in de ifade ettiği gibi bana da gelen mailde "CRM Değerlendirmesi (DLR-2 ve İstanbul Üniversitesi)" diye belirtilmişti. Hatta süreç ile ilgili yapılan beyanda da yine bu ifadeye yer verilmişti. Bu bir fark yaratır mı, 6 ay veya daha önce nasıldı bilemiyorum. Yalnızca referans olması açısından yazıyorum, fikir paylaşıyorum.

Alıntı Tamer Bey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum selamlar bu söylediğin çok önemli bir şey. kaynağını sorabilir miyim? bir de başarılı olan dediğin nedir. DLR2si olumlu olup İU'deki durumu mu sorulmuş? ya da DLR2 olumsuz alıp IU olumlu miye sorulmuş. bununla ilgili bir açıklama yaparsan çok müteşekkir olurum.

Süreç tamamen olumlu olduktan sonra filosu belli olanlar ile toplantı ya da briefing tarzı bir şey yapılıyor. Süreçte tanıştığım ve filosu Ayjet'e çıkan birinden aldım bu bilgiyi. İÜ ile ilgili feedback istenmiş o konuşmalardan birinde (muhabbet gibi, ne kadar resmi bilmiyorum) ve DLR-2'nin kalkmasıyla ilgili konuşulmuş. Yine aynı şekilde 3. sayada "firstdestroyer" nickli üyenin yorumu (kendisi Aydın'daki filoda eğitime başlamış imzasına göre) da aynı şeyi ifade ediyor. Kaynağım iki farklı eğitim yerine atanmış süreci başarılı tamamlayan adaylar yani. Ama tabii ki bu bir kesinlik oluşturmuyor. Bir ihtimal üzerinden görüşleri alınmış olabilir.

Üye Array 35aviator35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar Selam, twitter'dan Bilal Ekşi'yi takip edenleriniz vardır eminim. Bugün attığı tweette Özyeğin Üniversitesi ile Pilotaj bölümü için anlaşma yapıldığını açıkladı. Bir yandan A350 B787 anlaşmaları bir yandan yeni pilotaj okulu anlaşmaları şirketin yakın vadedeki pilot ihtiyacına parmak basıyor. Süreçteki muhtemel değişim de bütünün bir parçası olacaktır bu anlamda. Hepimiz için hayırlısı olsun...
    Online Application : 31.10.17
    [IELTS:7 S:6.5] [OK]
    Evrak Teslim [OK]
    DLR-1 [OK]
    Kurul [OK]
    CRM [OK]
    Health Check [OK]

Tecrübe Yazılarım
    DLR-1
    Kurul
    CRM

Özel Ders: adaypilot@gmail.com
    A mile of highway will take you just one mile but a mile of runway will take you anywhere...

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Az önce İü Crm için aradılar beni 6 şubat dediler ama dlr 2 hakkında bi bilgi vermediler detaylı bilgi mail ile bildirelecek dendi.Bekliyorum...

4. Sayfa - Toplam 14 Sayfa var BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)