1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 23

Konu: Macaristan'da Pilotaj Okumak ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Question Macaristan'da Pilotaj Okumak ?

Merhaba değerli kaptanlarım ve sevgili arkadaşlar,

Şu an Havacılık Yönetimi öğrenimi görmekteyim. Mezun olduktan sonra uçuş okuluna başlamayı düşünüyorum. Özellikle EASA tarafından tanınan bir bölgede almak istiyorum. Araştırdığımda özellikle Macaristan'da FlyCOOP , FlyTeam ve CAVOK Aviation'un tavsiye edildiğini görmekteyim. Bu uçuş okullarında daha önce eğitim almış , mezun olan veyahut şu anda öğrenim görmekte olan var ise kısaca olumlu ve olumsuz yönlerini anlatabilirse gerçekten müteşekkir olurum. İyi günler, emniyetli uçuşlar dilerim.

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bende aynı konu üzerine çalışıyorum bir haftadır. Bahsettiğin iki okulu düşünüyorum. Tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.
    Forumu henüz araştırmadım. Bu konuyla alakalı bayağı içerik olabilir. Araştırdığımda buraya link veririm.
    Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

FlyCoop'da eğitim almakta olan bir kişi ile görüştüm. Yer eğitimi olarak Türkiye'nin daha iyi olduğunu , uçuş eğitimi olarak oranın daha iyi olduğunu söyledi. Derslere kendin hazırlanıyormuşsun ve bu yüzden Türkiye sınıf dersleri olduğu için bir tık daha iyi olarak iletti. EASA tarafından tanınan bir okul olduğu için iyi bir tercih olduğunu , Macaristan'da ki diğer uçuş okullarından bir tık daha iyi olduğunu iletti fakat yine de diğer opsiyonları da araştırmak gerek. CPL ve ATPL için Polonya'nın daha iyi olduğunu ve şu anda oradan aldığını belirtti. Araştırdıkça ekleme yapacağım. Teşekkür ederim.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Macaristan2daki ucus okullariyla anlasmasi olup teorik egitimleri burada, ucus egitimlerini Macaristan'da olacak sekilde egitim veren ucus okulu var ulke icinde. Egitimi komple Macaristan'da almaktan cok daha uygun olur ekonomik olarak diye dusunuyorum. He ben genel olarak ucus okulu konusunu pek de mantikli bir yatirim olarak gormuyorum orasi ayri ama amac ozel ucus okulundan lisans almaksa bu soyledigimi de bir dusunun derim.

Hızlı üye Array TC-FTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4152

Flycoop, Flyteam, Skytaxi PPL için isabetli seçimler. PIC uçuşları için Skytaxi daha uygun. Cavok ve Rivair mantıklı bir seçim değil. IR CPL süreci için Polonya daha doğru.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

CAVOK ile görüşme sağladım. "B- EASA ULTIMATE : AIRLINE PILOT PROGRAM / ATPL – Frozen (CPL / MEP – IR + ATPL TEORİ+MCC+A320 JOT ) toplamda 300,50 saat uçuş" şeklinde bir programları varmış. Filolarında da epey farklı hava araçları yer alıyor: Technam , Diamond , Cessna , Piper , Viper , Aero, At-3, vs. Tabii yüzeysel olarak öğrenebildim, işin iç kısmını bilmiyorum. Cavok'un tercih edilmeme sebebi nedir hocam ?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı AtaberkG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CAVOK ile görüşme sağladım. "B- EASA ULTIMATE : AIRLINE PILOT PROGRAM / ATPL – Frozen (CPL / MEP – IR + ATPL TEORİ+MCC+A320 JOT ) toplamda 300,50 saat uçuş" şeklinde bir programları varmış. Filolarında da epey farklı hava araçları yer alıyor: Technam , Diamond , Cessna , Piper , Viper , Aero, At-3, vs. Tabii yüzeysel olarak öğrenebildim, işin iç kısmını bilmiyorum. Cavok'un tercih edilmeme sebebi nedir hocam ?
    Hocam uzunca bir program adi yazmissiniz oraya hersey dahil paket program 5 yildizli otel gibi olmus Yurtdisinda, ozellikle Macaristan'da pilotaj egitimine baslamayi dusunuyorsaniz bu sekilde paket egitimlerden kacinmanizi tavsiye ederim. Isler Turkiye'deki gibi yurumuyor, moduler yani her bir egitimi farkli bir okulda ya da ulkede almaniz sizin avantajiniza olacaktir. Her okulun belirli egitimleri tavsiye edilir, bu yuzden basladiginiz yerde sorunsuz ve mutlu bir sekilde egitimi tamamlamaniz pek olasi degil. Nacizane tavsiyem PPL egitimine baslamaniz ve sonrasini, PPL egitimi sirasinda planlamaniz olacaktir. Cavok bir donemin en populer ve yogun okulu fakat su sira pek bir yogunlugu kalmadi, bunun cesitli nedenleri var ama son senelerde 2-3 adet ölümlü kazasi olmasi bunlardan biri olabilir, fakat yogun olmadigindan dolayi egitimi cok kisa surede bitirebileceginizi dusunuyorum. Rivair'den kesinlikle uzak durmanizi oneririm kendilerini nitelikli dolandirici olarak goruyorum ben. Flycoop diger okullara gore biraz daha profesyonel yonetiliyor, fakat ucretler daha yuksek. Butun okullarin eksileri ve artilari var, en iyi feedbacki almis okula gitseniz de muhtemelen birtakim sorunlar yasayabilirsiniz ama bu isin dogasinda var ufak tefek puruzler. Yukarida da soyledigim gibi sadece PPL egitimi icin bir okulla anlasin ve sonrasini surec icinde planlayin, butun egitimin parasini tek bir okula baglamak ileride sorun yaratabilir.

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Modüler eğitim planlama konusunda arkadaşlarla hem fikirim. PPL eğitimş esnasında neyin en olduğu görülür ve duruma göre yol alınmalıdır.
    Polonyada ATPL edersleri sınıf ortamında mı veriliyormuş? Yahut sınıf ortamında bu 14 dersi veren bir okul mevcutmu oralarda?
    Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

2 hafta once Szeged de idim atpl sinavlari icin, insanlar flyteam den sikayetci idi, egitimi international havalimanlarinda veren baska okullar var , onlarada bir bakin, kazanacaginiz tecrube farkli olacaktir. Ppl icin 2 aydan fazla surmeyeceginin garantisini alin, hour building icin guney Afrikada sling 2 ucagini 60 euro ya verdiklerini duydum, onuda bir arastirin.Atpl sinavlari icin gercekten ground egitim veren okullari arastirin.

Hızlı üye Array TC-FTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    4152

Alıntı AtaberkG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cavok Türk öğrenciler tarafından ilk başlarda çok tercih edilmesine karşın artan yüksek taleple birlikte istikrarlı bir uçuş ve eğitim planlamasından yoksun duruma geldiğinden belirsiz bir sona doğru ilerlemektedir. Bir diğer husus Macaristan gibi coğrafi olarak epeyce düz bir coğrafyaya sahip olan bir ülkede Cavok' un bulunduğu Gödöllö kasabasında hayli fazla mania, ağaçlık alan ve elektrik hatları mevcut olup bana göre daha uygun yerler tercih edilmesi mantıklıdır.

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)