55. Sayfa - Toplam 70 Sayfa var BirinciBirinci ... 545535455565765 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 541 ile 550 ve 694

Konu: THY Akademi sözleşme şartları

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Yüzlerce akadami mezunu yıllardır tabiri caizse bir tarafını yırtıyor kuru sabitlemek için kabul etmiyorlar. Borcu 2 katından fazla artan insanlar hala anlık kurdan ödüyorlar.Sizce başka dayanağa ihtiyaç var mı?

Kuru sabitlerler, yok euro daha da artmaz vs. gibi varsayımlarla girmeyin bu işe yoksa çok üzülürsünüz. Hesabınızı gerçeklere göre yapın, kuru sabitlerlese de mutlu olursunuz.

2008 haziran euro kuru 1.93
    2013 haziran euro kuru 2.50
    2018 haziran euro kuru 5.39

Son 5 senede kur %215 artmış
    Son 10 senede kur %279 artmış

şimdi oturup hesabınızı buna göre yapın. Şimdi aynı hesabı kendi borcunuza 5 ve 10 sene olarak yapıp bakın. Çıkan sonuç hala size mantıklı geliyorsa devam. Yok mantıklı gelmiyorsa.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Vay be zamanında Boğaziçi mühendislik mezunu olarak bu sürece başvurmuştum. O zamanlar sadece mühendisleri alıyorlardı. tüm aşamaları geçtim, naber nasılsın şeklinde ilerleyen bir mülakatla elendim. Görüyorum ki zamanında tüm aşamaları geçen insanları kaşının üzerinde gözü var diye sudan sebeplerle eleyen, birçok kişinin hakkını yiyen şirket, bugün pilot bulamadığı için şartları lise mezununa kadar çekmiş. Bu gidişle yakında "nefes alsın yeter"e kadar çekerler bu şartları. Zamanında 90 bin dolara fita'da eğitim veren şirket kendi akademisindeki eğitim için bugün neredeyse iki katı para istiyor. Artık pilota ne kadar ihtiyaçları varsa, mülakattan iki kere eledikleri adamları bile geri çağırıyorlar. Bunun meali şu:"biz sizi normalde almazdık iki kere elemişiz, ama pilota o kadar ihtiyacımız var ki mecburen alıyoruz" Hem artık yabancı tecrübesiz f/oları da almaya başlayacaklar. Türk f/oların pabucu dama atılacak. Ülkedeki tecrübesiz Türk f/olar iş bulma derdinin yanında artık yabancı tecrübesiz f/olarla da rekabet etmek zorunda kalacak. Çünkü yabancılara göre bu şirket saat tamamlamak için bulunmaz fırsat. Tamamla 1500-2000 saati, sonra ver elini körfez veya Çin. Bu şirket zamanında tüm aşamaları başarıyla geçmiş kalifiye adamların hakkını yemenin cezasını bugün çekiyor. Zamanında Boğaziçi itü mühendislik mezununu eleyen adamlar, bugün lise mezunlarını bile işe alıyor. İlahi adalet diye buna derim ben.

Üye Array TKorTVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

thy devletle birlikte hareket eder. sizin gibi kalifiye adamın pilot olmasını istememeleri için birçok sebep var. sizin gibi insanlar bu ülkeye lazım. yeni bir şey üretemeyeceğiniz ve 18 ay eğitim alan düzgün karakterli her insanın yapabileceği bir mesleğe sizi almak vatana ihanet gibi düşünmüş olabilirler. (zamanında birçok thy yetkilisinin böyle düşünce içinde olduğunu okudum belki hala öyleleri vardır)

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı TKorTVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    thy devletle birlikte hareket eder. sizin gibi kalifiye adamın pilot olmasını istememeleri için birçok sebep var. sizin gibi insanlar bu ülkeye lazım. yeni bir şey üretemeyeceğiniz ve 18 ay eğitim alan düzgün karakterli her insanın yapabileceği bir mesleğe sizi almak vatana ihanet gibi düşünmüş olabilirler. (zamanında birçok thy yetkilisinin böyle düşünce içinde olduğunu okudum belki hala öyleleri vardır)
    Haha bu dusunce dogru ise onlarin yaptigi vatana ihanet olmus hayatimda gordugum en sacma dusunce

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Thy academy her ay başı güncel kurdan borcunuzu günceller euro arttıkça borcunuz artar, kriz olduğu zaman ömrünüz borcunuzu ödemekle geçer, bilgi

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı TKorTVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Böyle bir şey yok. Yok öyle bir şey.

Üye Array unknown81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı sxscpt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay be zamanında Boğaziçi mühendislik mezunu olarak bu sürece başvurmuştum. O zamanlar sadece mühendisleri alıyorlardı. tüm aşamaları geçtim, naber nasılsın şeklinde ilerleyen bir mülakatla elendim. Görüyorum ki zamanında tüm aşamaları geçen insanları kaşının üzerinde gözü var diye sudan sebeplerle eleyen, birçok kişinin hakkını yiyen şirket, bugün pilot bulamadığı için şartları lise mezununa kadar çekmiş. Bu gidişle yakında "nefes alsın yeter"e kadar çekerler bu şartları. Zamanında 90 bin dolara fita'da eğitim veren şirket kendi akademisindeki eğitim için bugün neredeyse iki katı para istiyor. Artık pilota ne kadar ihtiyaçları varsa, mülakattan iki kere eledikleri adamları bile geri çağırıyorlar. Bunun meali şu:"biz sizi normalde almazdık iki kere elemişiz, ama pilota o kadar ihtiyacımız var ki mecburen alıyoruz" Hem artık yabancı tecrübesiz f/oları da almaya başlayacaklar. Türk f/oların pabucu dama atılacak. Ülkedeki tecrübesiz Türk f/olar iş bulma derdinin yanında artık yabancı tecrübesiz f/olarla da rekabet etmek zorunda kalacak. Çünkü yabancılara göre bu şirket saat tamamlamak için bulunmaz fırsat. Tamamla 1500-2000 saati, sonra ver elini körfez veya Çin. Bu şirket zamanında tüm aşamaları başarıyla geçmiş kalifiye adamların hakkını yemenin cezasını bugün çekiyor. Zamanında Boğaziçi itü mühendislik mezununu eleyen adamlar, bugün lise mezunlarını bile işe alıyor. İlahi adalet diye buna derim ben.

Sen neden elendiğini hiç uzaklarda arama arkadaşım yorumunu okudum da içten içe kin kusuyorsun. Sokaktan geçen adamı alıyorlar dediğin adam kapı gibi ATPL lisansını almış dünya kadar paralar yatırmış bankadan ipotekle kredi çekmiş bu kadar riski göğüslemiş + DLR gibi psikomotor sınavlarından başarılı olmuşsa THY bu adamı şirketine dahil etmiş suç mu? Bu neyin hazımsızlığı ITU mühendislik mezunu olabilirsin bak buna saygı duyarım fakat o uçağı da bilek uçuruyor bunu da bilmeni istiyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki Lise mezunu değilim. Yazıktır yapmayın etmeyin hep kendinizi değil bu işe maddi manevi çok ihtiyacı olan vatan evlatlarını da düşünün.

Üye Array unknown81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Senin burada ne işin var, okuduğun o güzel mesleği ifa et.

Üye Array TKorTVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı buggytheclown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir şey yok. Yok öyle bir şey.
    böyle bir şey var. var böyle bir şey.

cem kozlu - bulutların üstüne tırmanırken kitabında yazıyor.

ayrıca, büyük bir şirketin insan kaynakları müdürüyle görüşmüştüm. pilotluk hakkında değildi, genel iş hayatıyla ilgiliydi. kendisinin söylediği cümleyi aynen söylüyorum: "akademik olarak çok başarılı olanları bazen özellikle almayabiliyoruz. çünkü onları eğittikten sonra başka şirketlere kaçma ihtimalleri çok yüksek oluyor ve biz yatırım yaptığımız elemanımızı kaçırmayı asla istemeyiz" dedi.

yani, dayanağı olmadan "BOŞ" bir şekilde karşı çıkıp yalanlamayın insanların anlatmak istediği ama size karşı olan şeyleri. bunu beceremiyorsanız özelden yazın bana, sırf bunu yapabilmenizi sağlayacak benim de okuduğum çok yararlı üç tane kitap oneririm size merak etmeyin.

saygılar.

Yönetici Array hans345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Normalde cevap vermeyecektim ancak nickinde Sunexpress'in ICAO Kodu olduğundan ve cpt yazdığından belki sektördensin diye yazmak istedim. Eğer Sunexpress'te çalışıyorsan yazdığın yazı bayağı bir ironik olmuş. Yabancıları işe alıp saat yaptırma konusunda Sunexpress'in eline kimse su dökemez. Sunexpress nasıl bir şirkettir?

Lise mezunu, uçuş okulundan yeni mezun sıfır kilometre Hollandalıları bünyesinde istihdam edip 1500 saat sonra başka şirketlere kaptıran bir şirkettir.

50 küsür uçağı olan ve agresif bir büyüme içinde olmadığı halde kariyer sitelerinde yıl boyu kaptan arayan bir şirkettir.

Açtığı cadet programında milletten sınav ücreti adı altında 300 € isteyen bir şirkettir.

Cadet programından mezun olan Türk f/o'ları kesintiden sonra 8-9 bin liraya pilotluk yaptıran bir şirkettir.

Cadet programındakileri Hollanda'nın çok da bilinmeyen bir uçuş okulunda MPL programıyla eğitim aldırıp insanlara 190-200 bin € maliyet tablosu sunan bir şirkettir.

Hollandalı lise mezunu biricik f/o adaylarının aksine uçuş okulundan yeni mezun Türklerden TOEFL'dan en az 85 isteyerek çifte standart uygulayan bir şirkettir.

2018 yılında THY, ACT, Corendon ve hatta Pegasus bile tip ücreti istemeyip maaştan keserken milletten 30 bin € cash type rating parası isteyen bir şirkettir.

Şirkete girdikten sonra eğitimde farklı zaman aralıklarında iki kere kopya çekip yakalandığından atılan bir kişiyi seçim süreçlerinde iyi analiz edememiş bir şirkettir.

Eğer Sunexpress'te çalışıyorsanız, başka şirketlere üzülmeyi bırakıp şirketinizde THY hostes maaşıyla çalışan cadet programı mezunu f/o'ları dert edinmenizi tavsiye ederim. İstanbul gibi büyük bir ilde yaşayıp bu maaşla pilotluk yapmak insanı bir yerden sonra yıpratacaktır.

55. Sayfa - Toplam 70 Sayfa var BirinciBirinci ... 545535455565765 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)