Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 ve 3

Konu: Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğrencisiyim

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Red face Necmettin Erbakan Üniversitesi Havacılık Yönetimi Öğrencisiyim

Cümleten Merhaba Airporthaber ailesi.

Ben başlıkta da belirtmiş olduğum üzere Havacılık Yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim. 2015 yılında zorunlu hazırlığı tamamlayıp EVS projesiyle yurtdışına bir yıllığına gittim.
    Okulumu dondurmuştum şimdi de tekrardan açtırdım. 1. sınıfta bu sene itibari ile devam edeceğim.

Belirlemiş olduğum hayat planım doğrultusunda yapacağım işlerin başında şuan için havayolları yer hizmetlerinde staj maiyetinde çalışmak istiyorum. Hem işi öğrenmem, hem de piyasayı yakında tanıma fırsatı bulmak istiyorum. Konya Havalimanın yer hizmetleri Havaş'a ait online iş başvurusu yaptım fakat ne olumlu ne de olumsuz bir dönüş yapıldı.

Ben havacılığa gönül vermiş bir kardeşiniz olarak yazıyorum.İlk önce okulum bitirip güzel bir işte çalışmak ve ülkeme hizmet etmek istiyorum fakat asıl amacım pilotaj okumak ve bu planımdan da hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğim.Kendimi geliştirmek istiyorum fakat Konya Havalimanı'ndan başka pratik yapabileceğim bir yer bulunmuyor malesef.

İngilizce seviyem resmi olarak İngilizce Zorunlu Hazırlık Bölüm Sene Sonu Ortalamam (78 - B1 Seviyesi) Ortalamam 86 idi kaza geçirdikten sonra 1 ay hastanede yattım ve ders çalışamadım. İngilizce dizi ve filmleri altyazı olmadan izleyip anlayabiliyorum. Şuan ise aktif oyun çevirmenliği yapıyorum. Macarcam ise A1 seviyesinde.

Size sormak istediğim bana bir yol göstermeniz.Sizce ne yapmalıyım?

Nerelere başvurmalıyım? Hangi yolları izlemeliyim? Hangi sınavlara girmeliyim? İngilizcemim ne seviyede olması gerekir?

Forumda yeniyim; yanlış yere ve ya yanlış bir kelime yazdıysam lütfen beni uyarın.
    Teşekkürler

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Hoşgeldin ve geçmiş olsun kaza geçirmişsin. Nacizane fikirlerimi paylaşayım
    Pilotaj eğitimi hedefinle bir havalimanında staj planını doğrudan bağdaştırmana gerek yok. Tabii ki havacılık adına birşeyler yapmak yararına olacaktır fakat o iş olmazsa çok şey kaybettiğini düşünme. Başka yollardan da havacılık bilgini geliştirebilir tecrübe edinebilirsin. Ne olmak istediğine tam olarak karar vermeni tavsiye ediyorum. Havacılık yönetimi eğitimi alırken Yer hizmetlerinde staj yaparken pilot olma kararı vermek kafanın biraz bulanmasına sebep olabilir aman dikkat. Bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var maalesef pilot olmaya çalışırken kendini operasyonel departmanda mühendis olarak çalışırken buldu.
    İngilizce seviyen fena değil. Bu seviyeye kendin getirdiysen zaten işi biliyorsun doğru yoldasın demektir. Ne seviyede ingilizcem olmalı? diye düşünmene gerek yok mümkün olan en iyi seviyede olmalı tabii ki İngilizcen.
    Üniversite eğitimin boyunca İngilizcene ağırlık verip hobi olarak havacılıkla ilgilenmeni, havacılık faaliyetlerine katılmanı tavsiye ederim. THK'nın gençkanatlar programına dahil olarak başlayabilirsin. THK İnönü Eğt. Merkezinde alacağın bir havacılık eğitimi sana teorik ve pratik çok şey katacaktır ve motivasyonunu arttıracaktır emin ol.
    Eğitiminde başarılar dilerim.
    29.09.2017 - THY Akademi Süreci [X]

Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı EErgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin ve geçmiş olsun kaza geçirmişsin. Nacizane fikirlerimi paylaşayım
    Pilotaj eğitimi hedefinle bir havalimanında staj planını doğrudan bağdaştırmana gerek yok. Tabii ki havacılık adına birşeyler yapmak yararına olacaktır fakat o iş olmazsa çok şey kaybettiğini düşünme. Başka yollardan da havacılık bilgini geliştirebilir tecrübe edinebilirsin. Ne olmak istediğine tam olarak karar vermeni tavsiye ediyorum. Havacılık yönetimi eğitimi alırken Yer hizmetlerinde staj yaparken pilot olma kararı vermek kafanın biraz bulanmasına sebep olabilir aman dikkat. Bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var maalesef pilot olmaya çalışırken kendini operasyonel departmanda mühendis olarak çalışırken buldu.
    İngilizce seviyen fena değil. Bu seviyeye kendin getirdiysen zaten işi biliyorsun doğru yoldasın demektir. Ne seviyede ingilizcem olmalı? diye düşünmene gerek yok mümkün olan en iyi seviyede olmalı tabii ki İngilizcen.
    Üniversite eğitimin boyunca İngilizcene ağırlık verip hobi olarak havacılıkla ilgilenmeni, havacılık faaliyetlerine katılmanı tavsiye ederim. THK'nın gençkanatlar programına dahil olarak başlayabilirsin. THK İnönü Eğt. Merkezinde alacağın bir havacılık eğitimi sana teorik ve pratik çok şey katacaktır ve motivasyonunu arttıracaktır emin ol.
    Eğitiminde başarılar dilerim.
    Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Havacılığı hayatımın her anında yaşayacağım ve kendimi buna adayacağım.
    Hayırlı forumlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)