Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: Arkadaşlar lütfen bana bir akıl verin :(

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Arkadaşlar lütfen bana bir akıl verin :(

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Ben 24 yaşında lise mezunu bi benzin istasyonun marketinde kasiyerlik yapan bi arkadaşınız kardeşinizim herneyse.Lise eğitimimi ailesinin yönlendirmesiyle Endüstri Meslek lisesinde Metal bölümünde 5 senede bitirmiş birisiyim.Tabiri caizse başarısız ve haylaz bir öğrenciydim.Lise hayatımdan sonrada okuyup ne olucak yaa mantığıyla hemen şuanki işyerimde çalışmaya başladım.Askerlik sebebiyle işimden ayrılıp usta birliğime teslim olmak için uçak bileti almıştım ve bindiğim uçuştan inanılmaz derecede haz aldım ve benimde içimde havacılık aşkı o an itibariyle başladıydı.Askerdeyken çok yerden araştırdım ettim ve edindiğim bilgiler sonucunda bu sektörde lisans mezunu ve ingilizce olmazsa olmaz.Buna istinaden askerden sonra 24 yaşımda üniversiteye giriş sınavlarına girdim ve sonuçlar açıklandı.Pek çalışamamıştım ve iyide bir sonuç alamadım.

Aldığım puanlarla İstanbulda yani yaşadığım şehirde Nişantaşı üniversitesinde %75 burslu uçak elektrik-elektroniği ve uçak motor bakım bölümleri tutuyor.Yıllık ücreti 8.000 TL.Ben bunu part time çalışıp ödiyebileceğimi düşünüyorum.

Öteki türlü Bolu,kırklareli,Aksaray,Niğde gibi şehirlerde Bankacılık,Pazarlama,Muhasebe gibi bölümler okuyup evimden ailemden uzaklaşıcam ama ücretsiz okuyacağım.

THY yetiştirilmek üzere II.Pilotluk ilanına başvurucam ve bunun için 4 sene boyunca DLR mülakatlarına hazırlanıp ingilizcemi geliştireceğim.

Benim kararsız kaldığım kafamı içimi kemiren tam olarak şu;

Bir tarafım ''Oğlum Aykut kal istanbulda git Nişantaşında 4 sene oku,Hem uçaklarla ilgili ilgin ve merakında azalmamış bitmemiş olur hemde ailenden kopmazsın''diyor.

Öteki türlü ''La oğlum git boluya kırklareline bedavaya oku işte diyor.

Arkadaşlar farkındayım çok karmaşık oldu ama madde madde sorularımı sıralıyorum

-Nişantaşı üniversitesinde okumanın yarın bir gün THY yetiştirilmek üzere II.Pilot mülakatlarında bir dezavantajı olurmu ? Hani şöyle ''Aaa bu düşük puan almış basmış parayı özelde okumuş,Hemde gitmiş en dandik vakıf üniversite olan nişantaşında okumuş,kesin gerizekalıdır bu'' gibisinden bir izlenim yaratıp beni ikinci üçüncü plana atarmı yoksa hangi üniversiteden nerde ne zaman nasıl mezun olduğunun bir önemi yokmudur onlar için ??

-Nişantaşında Uçak elektrik-elektronik yada Uçak motor bakım bölümünü okuyup olurda Pilotluk olmazsa eğer bu meslek üzerinden ilerlemem çok zormudur ? Yoksa burdada torpilemi bakıyor herşey ?

-Bu bölümler kaba taslak çok zor bölümlermidir ? sınıf tekrarı yapmak istemiyorum

-Bu bölümlerin bana pilotluk yolunca bir artısı eksisi olurmu ?

-son olarak sizin tavsiyeniz nelerdir ? ''-Aykut kardeşim git boluda devlet üniversitesinde oku Nişantaşında okuycağına hem paran cebinde kalır hemde gerizekalı üniversite mezunu damgası yemezsin'' gibisinden ..

Yazım çok uzun oldu vaktinizi ayırıp değerli görüş ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum ve son olarak başlığı doğru yere açtığımı tahmin ediyorum.Olaki yanlış yere açtıysam eğer değerli site yöneticileri başlığımı silmeyip uygun konuya taşırlarsa çok memnun olurum..

Saygı sevgi ve selametle teşekkürlerimi sunuyorum

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

boluya gittiğinde bedava nasıl okuyacaksın dostum belli bir taktik var mı ? orada kalacaksın yiyeceksin edeceksin emin ol il dışında okuduğun zaman yılda o özel okula verdiğin paranın 2-2.5 katını ve belki daha fazlasını harcayacaksın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)