1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 28

Konu: 0 dan başlayıp İELTS' DE 6 yı geçecek seviyeye ne kadar bir süre gerekir?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Post 0 dan başlayıp İELTS' DE 6 yı geçecek seviyeye ne kadar bir süre gerekir?

başlıktada yazdığı gibi lisede genel lise eğitimi almış üniversitede sadece zorunlu ingilizce dersini geçecek seviyede birisinin İelts' de Thy nin istediği barajı aşabilmek için ne kadar bir süre gerekir?

yada siz ne kadar bir süre de hallettiniz?

6 ay 1 sene 2 sene 3 sene...

tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Teşekkür Ederim

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Calismalarina bagli olaraktan 3-6 ay olabilir. Calismazsan bu sure 1-2 yilda olur.tamamiyle senin elinde

Üye Array phoenix34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Hakanturan02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başlıktada yazdığı gibi lisede genel lise eğitimi almış üniversitede sadece zorunlu ingilizce dersini geçecek seviyede birisinin İelts' de Thy nin istediği barajı aşabilmek için ne kadar bir süre gerekir?

yada siz ne kadar bir süre de hallettiniz?

6 ay 1 sene 2 sene 3 sene...

tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Teşekkür Ederim
    Öncelikle güvenilir bir kurumda seviye tespiti yaptır derim. Yapılan deneme sınavıyla seviyeni gör ve ona göre bir çalışma programı hazırla.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı phoenix34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle güvenilir bir kurumda seviye tespiti yaptır derim. Yapılan deneme sınavıyla seviyeni gör ve ona göre bir çalışma programı hazırla.
    hocam yaşadığım yerde bu imkanı sağlayacak bir kurum yoktur ben kendi çabalarımla birşeyler yapabilmem lazım şuan youtube'da Thecengizhoca kanalındaki hocanın videoların Pre-intermediate de ders videoları izliyorum birşeyler öğreniyorum ama bir bilene danışıp deneyimlerden faydalanmak lazım

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı BlueSixteen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Calismalarina bagli olaraktan 3-6 ay olabilir. Calismazsan bu sure 1-2 yilda olur.tamamiyle senin elinde
    Hocam siz nasıl bir süreçten geçtiniz kısaca anlatırmısınız?

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Forumda çok güzel tavsiyelerin olduğu bir başlık var, ingilizce kısmında aramanızı öneririm.

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Önce İngilizce'yi öğrenmeniz gerek sonra IELTS çalışmanız gerek tabii. Bütçeniz müsaitse bir kurumdan yardım almanızı tavsiye ederim. Seviyeniz belki de düşündüğünüzden daha iyidir. Kurumların 'Kur Eğitimi' dedikleri eğitimi tamamlayıp B1-B2 seviyesine geldiğinizde IELTS çalışmaya başlamanızı öneririm. Eğer bulunduğunuz yerde çok fazla dil okulu yoksa internette bu işi online olarak yapan kurumları araştırabilirsiniz. Biraz kendinizi geliştirdikten sonra özellikle konuşma becerinizi arttırmak için 'Engoo' veya 'Cambly' tarzı bir uygulamaya dahil olabilirsiniz. Dün akşam 'Busuu' diye bir uygulama dikkatimi çekmişti detaylarını bilmiyorum araştırabilirsiniz. Bu süreci tamamlayıp IELTS'e hazır bir hale gelmeniz 3 ayınızı da alabilir 1 senenizi de alabilir. 1 Seneden fazla süreceğini tahmin etmiyorum. Benim tavsiyem motivasyonunuzu arttırın ve hayatınızı İngilizce'ye çevirmeye çalışın. Farkında olmadan işlerinizi hızlandıracaktır. İmkanınız varsa belli bir seviyeye geldikten sonra bir yurt dışı tecrübesi edinin tek başınıza.
    Bu arada süreçteki ilk hatanızla başlayalım. Mesajınızda yer alan 'İelts' ibaresi doğru yazılış biçimi değil İngilizcede (küçük)'ı' ve (büyük)'İ' karakterleri kullanılmıyor. Süreçte başarılar
    29.09.2017 - THY Akademi Süreci [X]

Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı EErgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce İngilizce'yi öğrenmeniz gerek sonra IELTS çalışmanız gerek tabii. Bütçeniz müsaitse bir kurumdan yardım almanızı tavsiye ederim. Seviyeniz belki de düşündüğünüzden daha iyidir. Kurumların 'Kur Eğitimi' dedikleri eğitimi tamamlayıp B1-B2 seviyesine geldiğinizde IELTS çalışmaya başlamanızı öneririm. Eğer bulunduğunuz yerde çok fazla dil okulu yoksa internette bu işi online olarak yapan kurumları araştırabilirsiniz. Biraz kendinizi geliştirdikten sonra özellikle konuşma becerinizi arttırmak için 'Engoo' veya 'Cambly' tarzı bir uygulamaya dahil olabilirsiniz. Dün akşam 'Busuu' diye bir uygulama dikkatimi çekmişti detaylarını bilmiyorum araştırabilirsiniz. Bu süreci tamamlayıp IELTS'e hazır bir hale gelmeniz 3 ayınızı da alabilir 1 senenizi de alabilir. 1 Seneden fazla süreceğini tahmin etmiyorum. Benim tavsiyem motivasyonunuzu arttırın ve hayatınızı İngilizce'ye çevirmeye çalışın. Farkında olmadan işlerinizi hızlandıracaktır. İmkanınız varsa belli bir seviyeye geldikten sonra bir yurt dışı tecrübesi edinin tek başınıza.
    Bu arada süreçteki ilk hatanızla başlayalım. Mesajınızda yer alan 'İelts' ibaresi doğru yazılış biçimi değil İngilizcede (küçük)'ı' ve (büyük)'İ' karakterleri kullanılmıyor. Süreçte başarılar
    Hocam Ayrıntılı Cevabınız için Teşekkür Ederim

şuan pre intermediate videolarını bitirdim çok şükür

sizin bu sürece hazır olmanız ne kadar sürdü ?

birde kelime konusunda nasıl bir çalışma yapmalıyım rutin günlük belli sayıda kelimenin kaydını tutararak çalışma mı yapmalıyım ?

yoksa mesela şuan ingilizce gazetelerden çeviri yaparaktan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum bu tarzda bir çalışmamı yürütmeliyim ? önerileriniz nelerdir ?

tekrardan teşekkür ederim !

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

hakan selam,

1-) Mumkun olduğunca okudugun, dinlediğin izlediğin şeyler ilgi alanınla ilgili olsun. Senin seviyende biri için bu çok önemli. İçeriğe ne kadar ilgi duyarsan motivasyonun, öğrenme isteğin okadar yüksek olur ve sıkılmazsın.

2-) Şunu kabullenme gerekiyor; ingilizce öğrenmeyi sınav odaklı yaptığın zaman başarısız olman ve dili yeterince öğrenememen çok olası bir sonuç. Bakış açını değiştir ilk önce. İeltsden 6 almayı değil gerçekten dili öğrenmek istediğin için yap tüm çalışmalarını. Sonra dönüp baktığında zaten sınavı verecek seviyeyi çoktan gelmiş olduğunu görüceksin.

3-) Basitten başla ve her gün düzenli olarak çalış. İstisnasız her gün çalış. Birden her şeyi öğrenmeye çalışma.

4-) Dili bir bütün olarak öğrenmeye çalış. Bir şeyler oku, bir şeyler dinle, bir şeyler izle. Sadece bir tarafa odaklanma.

5-) Kendine günlük hedefler koy ve ilerle. Örneğin ben kendime her gün 1 bölüm dizi izleyeceğim, yotubetan 10 ingilizce şarkıyı sözleriyle dinlerken tekrar edeceğim, her gün 3 farklı kelimeyi ve telafuzunu öğreneceğim gibi hedefler koyuyordum. Benzer hedefler koyabilirsin kendine.

6-) Anlamasanda dinle, dinle, dinle. Sürekli ingilizce bir şeyler dinle. Telefonuna, mp3 une internetten podcastler indirip bunları her boşluğunda dinle. Tek bir kelime anlamasanda dinle. Bunu alışkanlık haline getir. Yolda,işte, okulda, her boşluk senin için altın değerinde onları dinleyerek değerlendir ve bunu sürekli yap. Bir zaman gelicek o tek kelime anlamadığın konusmaların hepsini anlayacaksın.

7-) Basit hikaye kitaplarını al ve okumaya başla. Level 1 den başla ve kendine hedef koy. Her hafta 1 hikaye kitabı okuyacağım diye.

8-) Kısa vadelı hedefler koy, ulaşmaya çalış ve her gün istisnasız çalışmalarına devam et.

eğer gereken emeği verirsen geldiğin seviye seni bile şaşırtır, kolay gelsin.

Yeni Üye Array xxberkerxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Bak şimdi sıfırdan bu işe başlayacaksan eğer;
    Öncelikle Y ile başlayan şu malum video izleme sitesine gir.. Oraya "Daylight Genel İngilizce Eğitim Seti" yaz ve 1.videodan başla 60 video var. Evde çalışmak istiyorsan eğer bu sana sıfırdan başlayıp ingilizceyi öğrenmekte yardımcı olacak.. Bu 60 videoyu öğrenerek geç izledim bitti değil.
    Otur videoyu izle bi yandan kenara not al bütün gördüklerini ve bir defter hazırla kendine bu şekilde.
    Her videoyu izledikten sonra videodaki herşeyi komple baştan videyu açarak tekrar et ve mutlaka öğrenmiş ol sonra 2.videoya geç. Öylesine izledim geçeyim dersen hiçbişey öğrenemezsin.
    Ortalama en az 2-3 ayını almalı bu videolar senin. Bunların hepsini gerçekten öğrendiğini varsayalım şimdi. Bunlar bitince bana tekrar yaz sana ielts için çalışabileceğin linkler vereyim. Şimdi diyceksin ki sen ne konumdasın diye. Ben Bilgisayar Müh. okuduğum için biraz daha şanslıydım fakat ilk girişimde 5.5 de kaldım ieltsde. Şuan tekrar hazırlanıyorum ki Benim için bile 1-2 ay gerekli şu konumda. Umarım yardımı dokunmuştur.
    Biz bahriyeli değiliz ki her limanda sevgilimiz olsun biz jandarma değiliz ki sırtımızda çantamız olsun biz komando değiliz ki her dağda leşimiz olsun biz havacıyız bırakta göklerde adımız olsun....

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)