2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 12 ve 12

Konu: 0 dan başlayıp İELTS' DE 6 yı geçecek seviyeye ne kadar bir süre gerekir?

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Hakanturan02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Ayrıntılı Cevabınız için Teşekkür Ederim

şuan pre intermediate videolarını bitirdim çok şükür

sizin bu sürece hazır olmanız ne kadar sürdü ?

birde kelime konusunda nasıl bir çalışma yapmalıyım rutin günlük belli sayıda kelimenin kaydını tutararak çalışma mı yapmalıyım ?

yoksa mesela şuan ingilizce gazetelerden çeviri yaparaktan birşeyler öğrenmeye çalışıyorum bu tarzda bir çalışmamı yürütmeliyim ? önerileriniz nelerdir ?

tekrardan teşekkür ederim !
    Yani eğitimci değiliz tabii ki ama kendi tecrübelrimize dayanarak tavsiye vermek gerekirse vaktin olduğu için her gün belli sayıda kelime ezberlemelisin diye şartlandırma yapmana gerek yok bence. Asıl önemli olan şu, öğrendiğin herhangi bir kelimeyi kalıcı olarak hafızana yerleştirmek ve kullanabilmek. Buna önem vermelisin. Uzun vadede hafızana nasıl yerleştirebilirsin kelimeleri bunu araştırmanı tavsiye ederim. Ben yapışkan not kağıtlarına yazıp çalışma masamın etrafına yapıştırıyordum ve her gün ya da gün aşırı bunları tekrar ediyordum. Bazen oturup cümle içinde hepsini kullanmaya çalışıyordum kendi kendime konuşarak. Gerçekten öğrendiğimden ve artık kalıcı olarak hafızama yerleştiğinden emin olduklarımı kaldırıp kenara koyuyordum(çöpe atmıyorum). mesela 10 gün sonra tüm bu kenara koyduklarımı tekrardan bir kontrol ediyordum hala hatırlıyormuyum diye. Eğer problem yaşadığım varsa içlerinde alıp onları tekrar göz önüne çıkartıp yapıştırıyordum. Karmaşık bir yöntem gibi gözüksede (ben öyle anlatsamda) işe yaradığını düşünüyorum denemelisin iyi çalışmalar
    28/06/2016 - BSc (Mechatronics Eng.) [✓]
    02/12/2016 - IELTS (S:7,5 & O:6,5) [✓]
    21/12/2016 - Online Application
    09/01/2017 - Paper Submission [✓]
    20/01/2017 - DLR1 Mail
    31/01/2017 - DLR1
    03/02/2017 - DLR1 Olumlu - Mülakat Daveti [✓]
    09/02/2017 - Kurul Mülakatı
    10/02/2017 - Olumsuz Mail (6 Ay Ceza) [X]

Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Diğer sorularını cevaplamayı unuttum kusura bakma. Pre intermediate seviyesini bitirdiysen çokta birşey kalmamış bence. Bir de bunu 15 gün önce yazdığını düşünürsek sona yaklaşıyorsun diyebiliriz. Artık yavaş yavaş IELTS hazırlıklarına da başlayabilirsin kanımca. Bana kalırsa 2-3 ay gibi bir süren var diye tahmin ediyorum IELTSi almayı denemek için. Daha etkili bir seviye tespiti için bir dil okuluna gitmeni ve IELTS eğitimi almak istediğini söylemeni tavsiye ederim. Bu durumda seni hemen 10 dakikalık bir sınava tabi tutuyorlar ücretsiz ve IELTSe hazırlanmak için müsait misin kontrol ediyorlar. B1, B2 seviyesine yakınsan örneğin uygun olduğunu söylüyorlar. Sonrasında fiyat tekliflerini değerlendireceğini söyleyip oradan ayrılabilirsin. Seviyeni öğrenmiş olabilirsin böylelikle. Eğer bütçen müsaitse gerçekten değerlendirebilirsin eğitim teklifini de tavsiye ederim 10-15 saatlik bir IELTS programı gerçekten yararlı olacaktır. (Fazlası bence gereksiz)
    Benim ne kadar sürdü diye düşünürsek benim durumum senden biraz daha farklı. Ben Uluslararası bir üniversitede ingilizce mühendislik eğitimi aldım ve gündelik hayatım içerisinde yabancı insanlarla, hocalarla muhattap olmak zorundaydım. Okulum bittikten sonra 2 ay IELTSe hazırlandım orta seviyeli bir tempo ile.
    Bahsettiğim yapışkan notlara yazdığım kelimeleri nereden buluyorum diye soracak olursan, senin gibi makaleler okurken (Özellikle IELTS reading makaleleri) dikkatimi çeken kelimeleri hemen araştırıp alıyordum listeye. Onun dışında ekstra bir kelime çalışmam olmadı. Hala çok iyi değilim tabii kelime konusunda IELTSi almış olsamda.
    28/06/2016 - BSc (Mechatronics Eng.) [✓]
    02/12/2016 - IELTS (S:7,5 & O:6,5) [✓]
    21/12/2016 - Online Application
    09/01/2017 - Paper Submission [✓]
    20/01/2017 - DLR1 Mail
    31/01/2017 - DLR1
    03/02/2017 - DLR1 Olumlu - Mülakat Daveti [✓]
    09/02/2017 - Kurul Mülakatı
    10/02/2017 - Olumsuz Mail (6 Ay Ceza) [X]

Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

2. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)