Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

Konu: THY ile Ankaradan Kıbrısa Masaüstü bilgisayar Götürme Konsunda Yardım

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Question THY ile Ankaradan Kıbrısa Masaüstü bilgisayar Götürme Konsunda Yardım

Herkese merhaba. Yakın tarihte kibrisa öğrenci olduğum için kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayarı götüreceğim. Fakat kafama takılan şey monitor oldu. Kasayı hard case valize koyup gotururum bir sekilde fakat monitörün kutusu beklediğimden büyük çıktı. Havayolu firmasının izin verdiği el bagaji ölcülerinden en boy ve yükseklik olarak her birisi yaklaşık 2 5 ve 7cm daha büyük. Ağırlık ise tam 8kg kutu ile birlikte. Sizce bunu yanımda götürmenin bir sakıncası var mı izin verirler mi? Gelirken kabin ekibine sormuştum eğer ucakta yer olursa problem.yaşamazsın demişlerdi. Yanıma alabilme şansım varmış sanırım. Bu konuda beni aydınlatır misiniz lütfen. Birde bu uçağa yüklenen bagajlar için kirilacak eşya diye belirtmemizin bir faydası olur mu? Genelde hep aynı muamele yapılıyor diyorlar ama birde sizlere sormak istedim, bilgili kişilerden fikir almak daha doğru olur diye.
    Esenboğa havaalanından ercan a yapılacak uçuş.

Üye Array EErgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Ercana sabiha gökçenden 100 kere falan uçtum. Bende Kıbrısta öğrenciydim. Ayrı eşya nakliyelerini bende yaptım zamanında
    THY sorun çıkartırmı bilmiyorum. Kurallara göre uygun değilim sanırsam fakat ben 52 ekran TV taşıdığımı da hatırlıyorum Esenboğa havalimanı gümrüğü problem çıkartmazsa uçakta yardımcı olurlar. Başüstü dolabına sığmasa dahi paketin, kabin ekibi bir çaresini bulur. Tabi unutma ki hakkın olmayan bir şeyi yapıyorsun ve kabin ekibi tamamen iyi niyetli olduğundan sana yardım ediyor. Ben koca koca bavulunu yerleştirecek yer bulamayan kabin ekibine çıkışan yolcular görüyorum bazen. O koca bavulu senin uçağa el bagajı diye sokman yasak zaten. Lütfen bu şekilde bir yaklaşımda bulunma sende görevlilere bence.
    Velhasıl al kolunun altına götür monitörünü. Zorluk çıkarmazlar diye tahmin ediyorum. İyi yolculuklar ve iyi dersler sana
    Kırılacak eşya diye yazsan da hiç bir faydası olmaz doğrudur. O daha çok havalimanı personelinin vicdanına kalmış bir durum. Genelde de atılıp kakılırlar. Ercanda çok yoğunluk olmadığı için çok sert şeyler yapılmasa da esenboğada zarar görebilir her zaman aklında olsun.
    29.09.2017 - THY Akademi Süreci [X]

Do not go where the path may lead but go where there is no path and leave a trail...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)