Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 82

Konu: Söyle onlara sebastian ben 8 bin tl'ye çalışmam

Hızlı üye Array __ucuc__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Standart Söyle onlara sebastian ben 8 bin tl'ye çalışmam

Nerden çıktı bu 8 bin tl diyenler de olacaktır bilenler de. Ama ben yeni karşılaştığım için şaşırdım.

http://kokpit.aero/thy-pilot-ariyor-2

Yukarıdaki adreste 8 bin tl diye bir ibare geçiyor. İnsan haliyle şaşırıyor. Yanlış yazmışlardır diye düşünüp başka kaynaklardan taradım aynı haber ve aynı rakam.

Bilenler bilmeyenleri aydınlatsın değerli abiler ablalar.

Saygılarla...

Aktif Üye Array Korkmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2304

Maaşlar hakkında pek bilgim yok ama normal şartlarda daha fazla maaş ödenmesi gerekirken çeşitli sebeplerden dolayı 8bin teklif ediyorlarsa, pilotların işsiz kalmayı göze alarak piyasayı düşürmemek için çalışmamalarını mantıklı buluyorum. Aksi takdirde maaşlar daha da düşebilir. Piyasada 4 sene okumuş birçok mühendisin 1300-1500 lira maaşla çalışmasının en büyük sebebi budur bence. Eğer herkes birlik olsa, hiç kimse o maaşlara çalışmayı kabul etmese, çalıştıracak kimseyi bulamayınca mecburen daha fazla maaş teklif edecekler. Aynı durumun pilotlukta da yaşanmaması için pilotlar işsiz kalsalar bile, olması gerekenden az maaş teklif edenleri kabul etmesinler. Sonunda karlı çıkan kendileri olacaktır.

Bir de şöyle bir durum var, belki o 8bin dediği eğitim masrafları maaşından kesilmeye başladıktan sonra sana kalan kısım olacaktır. Maaştan kesinti şeklinde bir geri ödemenin olacağını biliyoruz. Eğer öyleyse, borç temizlenene kadar 8 binle idare edeceksin

Üye Array darkmatter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Korkmaz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşlar hakkında pek bilgim yok ama normal şartlarda daha fazla maaş ödenmesi gerekirken çeşitli sebeplerden dolayı 8bin teklif ediyorlarsa, pilotların işsiz kalmayı göze alarak piyasayı düşürmemek için çalışmamalarını mantıklı buluyorum. Aksi takdirde maaşlar daha da düşebilir. Piyasada 4 sene okumuş birçok mühendisin 1300-1500 lira maaşla çalışmasının en büyük sebebi budur bence. Eğer herkes birlik olsa, hiç kimse o maaşlara çalışmayı kabul etmese, çalıştıracak kimseyi bulamayınca mecburen daha fazla maaş teklif edecekler. Aynı durumun pilotlukta da yaşanmaması için pilotlar işsiz kalsalar bile, olması gerekenden az maaş teklif edenleri kabul etmesinler. Sonunda karlı çıkan kendileri olacaktır.

Bir de şöyle bir durum var, belki o 8bin dediği eğitim masrafları maaşından kesilmeye başladıktan sonra sana kalan kısım olacaktır. Maaştan kesinti şeklinde bir geri ödemenin olacağını biliyoruz. Eğer öyleyse, borç temizlenene kadar 8 binle idare edeceksin
    Ney ney ney ney? Helal olsun vallahi kardeş daha dlr1 i geçmeden pilotların maaş sorununu çözmüşsün. Artık fo lar gönül rahatlığıyla uyuyabilir. Üniversitemi burası herkes düşük not alıp çanı düşürecek? Bankaya var 150bin tl uçuş okulu borcun, THY olmazsa tipi dışardan alırım diyip ufak ufak para biriktiriyorsun, 2 yıldır zaten işsizsin yabancı pilot alımları had safhada, ekmek aslanın ağzında, cepte 5 kuruş para kalmamış ve sen diyorsun ki pilotlar 8 bin tl yi reddecekte maaş yükselecek ha? ahahahahahahahahahahahahahhahahahahahhaha . Eve gelen haciz memuruna ne denecek ? Banka, taksitleri ödemediğimiz için arayınca ne denecek? Anaya babaya eşe dosta ne denecek hangisinden borç istenecek keşke bunları da yazsaydın önümüzü görürdük.

8 bin tl yi de nasıl az buluyorsunuz anlamadım. Normalde 8 bin tl den fazla maaş alanlar hiç lafım yok tabiki. Ancak 5 sene uni okuyup 1500tl maaşla çalışan sen ben gibi yığınla insan var türkiyede. 8 bin tl ye burun kıvırmak komik duruyor sanki önceki işinde multinet kartını yokluktan son kuruşuna kadar kullanan sen/ben değilmişiz, ayda 10 kağıt maaşımız varmış gibi.

Ne güzel forum burası yahu sektör hakkında yorum yapanlar komple sektör dışından. Boy kiloyu geçen kendini ekonomi uzmanı dlr2 yi geçen kendini psikolog ilan ediyor
    DLR1 Fail
    Waitin' until 23.06.2015

Para para para....

Hızlı üye Array __ucuc__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Masraflar düştükten sonra 8.000 veriliyorsa ki bunun daha ikramiyesi filan var normal karşılanabilir. Hali hazırda aylık 6.500-7.000 gibi maaş olmazsa 8.000 çooook iyi görünür.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye Array Steward34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Boş beleş üniversitelerin boş beleş bölümlerinden mezun kişiler için yeterli gelebilir ama ben yeterli görmüyorum. Hiçbir zaman kendi mesleklerinde 8 bin TL alamayacaklar ya da mesleğinde 15-20 yıl sonra ancak o miktara ulaşacağı için hemen atlayan olabilir o maaşa ama bu kadar sınavdan geçip 2-2,5 sene yeniden üniversite okuyorcasına tüm düzeni bozarak eğitim alıp 8 bin TL'ye çalışmak komik olur. Zaten THY İnsan Kaynakları Başkanı bizzat belirtmişti geçenlerde, THY Akademiyi bitirip yeni başlayan II. Pilot maaşı 15.000 TL diye. İK başkanına güvenmiyorsanız bilmem tabii. Bu arada sektörde bırakın maaşı beğenmemeyi üstüne para teklif edip bana 1000 saat tecrübe yaptırın havayolunuzda diyen bile mevcut.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Olaya sadece para gözüyle bakmayın arkadaşlar, para önemsiz değil tabiki ama mutlu olmak için malesef para yeterli değil.
    DLR1'den önce istenilen 10 soru var biliyorsunuz, ilk sorusu 'neden bu pozisyona başvuruyorsunuz' ; oraya yazdığım cevabı paylaşayım sizinle.

"If you can turn your hobby into a professional career, you don't have to work rest of your life"

Bu mesleğe yüksek maaş ya da mesleğin karizması için bakanlara da saygı duyuyorum, hatta belki böyle ince hesaplar yaparak daha doğru olanı yapıyor olabilirler.
    Fakat tırnak içinde düşük maaşla çalışmayı kabul edenlere, piyasayı düşürüyorlar, hesap kitap yapmayı bilmiyorlar şeklinde bakmayın.

PS: iyi bir üniversitenin iyi bir bölümünden mezun oldum, yukarıda bahsi geçen rakama yakın bir maaşım var. THY'de pilot olmak için boş kağıda imza atmaya hazırım.

Aktif Üye Array air_psycho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5043

8000 tl maaş aşağı yukarı 3000euro net maaşa denk gelir; ki birçok şirketin yeni başlayan F/O ya teklif ettiği base maaştır. Üstüne overtime, ulaşım ve yemek ücretleri, varsa ikramiye...vs eklenir. Yılın çeşitli dönemlerine bağlı olarak maaşınız 10000tlye yaklaşabilir. Yaklaşabilir diyorum olur demiyorum...Çoğunuzun gözünde tek şirket THY olduğu için bu rakam az görünebilir. Ama diğer şirketlerde bundan iyisini zor bulursunuz.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Steward34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boş beleş üniversitelerin boş beleş bölümlerinden mezun kişiler için yeterli gelebilir ama ben yeterli görmüyorum. Hiçbir zaman kendi mesleklerinde 8 bin TL alamayacaklar ya da mesleğinde 15-20 yıl sonra ancak o miktara ulaşacağı için hemen atlayan olabilir o maaşa ama bu kadar sınavdan geçip 2-2,5 sene yeniden üniversite okuyorcasına tüm düzeni bozarak eğitim alıp 8 bin TL'ye çalışmak komik olur. Zaten THY İnsan Kaynakları Başkanı bizzat belirtmişti geçenlerde, THY Akademiyi bitirip yeni başlayan II. Pilot maaşı 15.000 TL diye. İK başkanına güvenmiyorsanız bilmem tabii. Bu arada sektörde bırakın maaşı beğenmemeyi üstüne para teklif edip bana 1000 saat tecrübe yaptırın havayolunuzda diyen bile mevcut.
    ya sen türkiye de yaşamıyosun ya da hayal dünyanda yaşıyosun 8.000 tl yi beğenmemek tıp okumuş doktor bile 5000 i zor görüyor
    KARDEŞLERİM YENİ BAŞLAYAN ÇÖMLER BU İŞ PARASI İÇİN YAPILMAZ , 2010 DAN BERİ BEN BU AKADEMİYİ ŞAŞ KAZA KAZANANLARA RAST GELDİM HAYATLARINDAN BİN PİŞMANLAR
    PARA İÇİN O EĞİTİMLERİ BÜNYENİZ KALDIRMAZ 2YIL +3 YIL DA TİP + f/O ÇÖMEZLİĞİ İLE GEÇECEK EĞİTİM SÜRESİ ( geceniz gündüzünüz ders çalışmak olacak)
    MESLEĞE GEÇTİNİZ O DÜZENSİZLİĞİ YİNE ŞİKAYET EDER DURURSUNUZ
    AYRICA HAYAT BOYU EĞİTİM HİÇ BİTMEZ
    BUNLARIN BİLİNCİNDE OLUN
    ne yaptığınızın farkında olun
    adam derki abi ben bu mesleği seviyorum dibine kadar da giderim işte o adam mutlu olur bu meslek hayatında

Üye Array Steward34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı barann1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sen türkiye de yaşamıyosun ya da hayal dünyanda yaşıyosun 8.000 tl yi beğenmemek tıp okumuş doktor bile 5000 i zor görüyor
    KARDEŞLERİM YENİ BAŞLAYAN ÇÖMLER BU İŞ PARASI İÇİN YAPILMAZ , 2010 DAN BERİ BEN BU AKADEMİYİ ŞAŞ KAZA KAZANANLARA RAST GELDİM HAYATLARINDAN BİN PİŞMANLAR
    PARA İÇİN O EĞİTİMLERİ BÜNYENİZ KALDIRMAZ 2YIL +3 YIL DA TİP + f/O ÇÖMEZLİĞİ İLE GEÇECEK EĞİTİM SÜRESİ ( geceniz gündüzünüz ders çalışmak olacak)
    MESLEĞE GEÇTİNİZ O DÜZENSİZLİĞİ YİNE ŞİKAYET EDER DURURSUNUZ
    AYRICA HAYAT BOYU EĞİTİM HİÇ BİTMEZ
    BUNLARIN BİLİNCİNDE OLUN
    ne yaptığınızın farkında olun
    adam derki abi ben bu mesleği seviyorum dibine kadar da giderim işte o adam mutlu olur bu meslek hayatında
    Benim eleştirdiğim husus kendi sektöründe hiçbir zaman o maaşlara ulaşamayacağını bilenlerin havacılık sektöründe az maaşa bile tamah etmesi. Bölümümü merak ediyorsan hukukçuyum. Advanced seviyede İngilizce biliyorum. Ayrıca doktorlar 5 bini zor mu görüyor? İki kuzenim doktor, birisi aile hekimi ki yeni mezun oldu sayılır ve şu an 9 bin tl ye yakın maaş alıyor diğeri 112'de çalışıyor yine pratisyen hekim ve ayda 8 gün çalışarak 6 bin tl alıyor döner sermaye ile birlikte. Yaşı 26'dan küçük hava trafik kontrolörü arkadaşım ek tazminatlarla birlikte ayda 6.500 TL maaş alıyor. TOEFL 100 üstü olan avukat kuzenim özel sektörde bir şirkette çalışıyor 4 yıllık avukat ve aldığı maaş 8 bin tl civarında. Yine çok yakın bir arkadaşım Boğaziçi Ekonomi mezunu ve şu an özel bir bankada Müfettiş Yardımcısı ve aldığı maaş ek getirileriyle beraber 7-8 bin tl civarında ki yaşı 26 nın altında. Hepsi de TÜRKİYE'de çalışıyor. ATPL eğitimi almak demek yeni bir sürece başlamak demek, yeni bir düzen kurmak demek. 2-2,5 yıl boyunca yeniden üniversite okuyorcasına ders çalışmak demek. Senin havacılık sektöründeki maaşlar hakkında bilgin var mı? 8 bin tl Türkiye'de havacılıkta pilotlara en düşük ödenen maaştır. Bu kadar aşamadan geçmiş bir insanın işe başladıktan sonra 8 bin tl alması çok komik kaçar. Zaten maaşlar da THY'de 8 bin tl değil. Ayrıca bugün Pegasus olsun başka özel şirketler olsun birçok pilot THY ilan açsa da hemen geçiş yapsak diye dört gözle bekliyor. Çünkü bu iş 7-8 bin tl ye yapılacak bir iş değil, bunu anlamanız lazım.

1. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)