Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
3. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 30 ve 82

Konu: Söyle onlara sebastian ben 8 bin tl'ye çalışmam

Üye Array Steward34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı barann1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben burdan şunu çıkartıyorum sen bu işe sırf parası için gelmişssin hukukta para yokmu
    4 büyük üniversiteden birisinde okumuş hukuçu bile hakim olsa bile 4000 ile başlıyor unutmuşum avukatlık falan bilmem sen 8000 tl yi beğenmiyosun sende söylediklerinle aynı konuma düşüyosun
    Sen eğer benim yazılarımdan bunu anlıyorsan bence bol bol Türkçe kitabı okumalısın. Ben her mesleğin eğitimi, yorgunluğu gereği bir alt limit maaşı olduğunu söylüyorum. Bu alt limit maaştan aşağıya çalışılmaz diyorum. Okulumu da merak ediyorsan İstanbul Hukuk. Yani Türkiye'deki en iyi üniversitelerden! Ayrıca yeni zamla birlikte 23-24 yaşında yeni başlayan bir hâkim ya da cumhuriyet savcısının maaşı dört bin değil 5100 TL. Özel sektörde çalışan bir avukat da bu maaşın çok daha üstüne çıkar. Sana madem bölümümü öne sürdün bir örnek vereyim. Bir avukat baronun belirlediği alt limit tarifesini uygulamak zorundadır. Örneğin bir baro tarafından belirlenen tarife gereği boşanma davasının 5 bin TL altında alınması bir disiplin suçu oluşturur. Yani benim demek istediğim HER SEKTÖRÜN HER MESLEĞİN BİR ALT LİMİTİ VARDIR. Bunu anlamak çok mu zor? Adam kendi sektöründe o maaşları alamayacağından pilotluk için de en dip maaşı kabul ediyor. Neyse sen anlamamakta ısrar ettiğinden dolayı sana fazla cevap vermeyi gerek görmüyorum.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

ah be steward hala hayal dünyasındasın o 1000 tl lik son zam yapılmadı halen yapılacağıda mechul onumu katıyosun 5100 diye neyse tamam haklısın herkes ne istiyosa onu yapar sektöründe alır ya da alamaz bizi ilgilendirmez beni alakadar etmez ve ben şu kadar maaş alıyo diye kimseyide küçümsemem önyargılı yaklaşmam herkesin hayat şartları farklı
    eğer öyle bi noktadan gelip işinide doğru düzgün yapıyorsa tebrik ederim
    ben seni anlamamayı tercih ediyorum

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

ayrıca şirket maaşlarını havacılıkta bireyler değil şirketler belirler sana teklif sunar kabul edersen gelirsin etmezsen de fiyat falan yükselmez senin yerine adam bulurlar başka ülkeden merak etme gereken ceza neysede öderler bilmiyosun işte ben sana neyi anlatayım ki

İtibar Gücü
    0

ah be steward hala hayal dünyasındasın o 1000 tl lik son zam yapılmadı halen yapılacağıda mechul onumu katıyosun 5100 diye neyse tamam haklısın herkes ne istiyosa onu yapar sektöründe alır ya da alamaz bizi ilgilendirmez beni alakadar etmez ve ben şu kadar maaş alıyo diye kimseyide küçümsemem önyargılı yaklaşmam herkesin hayat şartları farklı
    eğer öyle bi noktadan gelip işinide doğru düzgün yapıyorsa tebrik ederim
    ben seni anlamamayı tercih ediyorum
    Sana cevap yazdığıma pişman oldum açıkçası. Çok çocuksu bir üslup kullanıyorsun. Zam genel kurul tarafından onaylandı bu arada. Kalkıp bordro mu göstereyim sana inan diye? Ha bu arada internetteyim kimse bulamaz beni diyorsan yanılıyorsun. Şahsıma yaptığın ve yapacağın haksız ithamlardan dolayı TCK 125'ten ötürü yasal hakkımı kullanmayı saklı tutuyorum.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Steward34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana cevap yazdığıma pişman oldum açıkçası. Çok çocuksu bir üslup kullanıyorsun. Zam genel kurul tarafından onaylandı bu arada. Kalkıp bordro mu göstereyim sana inan diye? Ha bu arada internetteyim kimse bulamaz beni diyorsan yanılıyorsun. Şahsıma yaptığın ve yapacağın haksız ithamlardan dolayı TCK 125'ten ötürü yasal hakkımı kullanmayı saklı tutuyorum.
    herşeyi yap ama güldürme beni tamammı çekilin ben doktorum der gibi
    senin şahsına hakaret edilmiş olsa eyvallah merak etme bizimde az çok hukuk bilgimiz vardır.sen lisansını bitirdiysen biz masterını yapıyo olabiliriz bunuda dikkate al tamammı hadi kal sağlıcakla

İtibar Gücü
    0

herşeyi yap ama güldürme beni tamammı çekilin ben doktorum der gibi
    senin şahsına hakaret edilmiş olsa eyvallah merak etme bizimde az çok hukuk bilgimiz vardır.sen lisansını bitirdiysen biz masterını yapıyo olabiliriz bunuda dikkate al tamammı hadi kal sağlıcakla
    Sen ilk önce de, da bağlaçlarını sana zahmet ayrı yaz da o bize yeter açıkçası. Ha bu arada yazdığım kanun numaralarını da google'dan sorgulayıp hukuk bilgim var ayakları yapma bana. Senin yüzünden konu mahvoldu ikili tartışmaya dönüştü. Yönetimden mesajların silinmesini talep edeceğim.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

burası forum isteyen istediği uslupla ya da dil bilgisiyle yazar bıkmışız zaten üniversite hayatı yüksek lisans falan derken buradadamı ciddiyet sıkıyo anladınmı
    benim google bakmama gerek yok bıktım o işlerden çünkü zamanında çok baktık mevzuat.gov.tr kanunlara kanun numaralarına anlamışsındır umarım o işler kapandı benim için eski meslektaşım
    hadi kal sağlıcakla diyorum ve konuyu kapatıyorum artık ders çalışmam gerek eğitim varda

Aktif Üye Array santacruznor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2747

Ya bu haberlere inanan var mı hala,en kötü geri ödeme bitince uçuş saatinizde uygunsa şirketi değiştirirsiniz.Unutmayın siz profesyonelsiniz,hiçbir şirket sizden değerli değil..Ayrıca 7 ayda 15 ten 8 e düşen maaş ilk defa gördüm

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Askari ücretle ülke standartlarıyla herhangi bir mesleğin piyasasını kıyaslamak doğru değil. İstanbulda özel sektörde çalışan insanlar 7-8k maaşlar alıyorlar bu doğru. Hatta piyasası atıyorum 7k olan bir işe başvurduğunuzda 5k para isterseniz sizin için kimse mütevazi adam askari ücretle çalışanları düşünüyor azla yetiniyor demez; direk bu adam işten anlamıyor der.

Fakat şuan karıştırmamamız gereken birşey var. Bizler pilot değiliz ve THY bizi zorla çağırmıyor. Burada bulunan insanların çok büyük bir çoğunluğunun bu eğitimi kendi imkanlarıyla alma şansı da yok. O yüzden bu şartları beğenmeyenler istediği yerde eğitimini alıp, istediği maaşı talep etmekte özgür. Kimsenin kimseyi okuduğu bölümle ya da şimdiki maaşıyla hor görüp az paraya çalışmaya hazır olup da piyasayı düşürmekle falan suçlamaya hakkı yok. Özel sektör bu; sen farkını koy ortaya herkes 8000 alırken sana 15000 versinler.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaslar 8bini opun basiniza koyun bu ulkede first officeri asgari ucretle calistiran sirketler var anlayan anlamistir

3. Sayfa - Toplam 9 Sayfa var BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)