rsz_img_0348
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 ve 5

Konu: top air flight academy

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart top air flight academy

aradım nette detaylı bişey bulamadım. okul nasıldır bilgisi olan ? bu konuda herhangi birşey paylaşmak isteyen lütfen yazabilir mi ? diğer okullardan 10 bin euro ucuz olması avantaj filosunda 11 uçağı var başka ?

Üye Array Steward34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    1583

Merhaba, ben normalda THY Akademi sürecine hazırlanıyorum fakat yine de ben de bu okulu merak ettiğimden internet sitelerinde belirtilen numaralarından kendilerine ulaştım. Telefondaki beyefendi kendisini soru yağmuruna tuttuğum halde sabırla ve iyi niyetle tüm sorularımı cevapladı. Yanlış hatırlamıyorsam kendisi baş yer dersi öğretmeniymiş. Yer dersi eğitimlerinin Beylikdüzü'nde yapıldığını, uçuşların ise Çorlu havalimanında gerçekleştirildiğini belirtti. ATPL eğitiminden önce adaylara kendi bünyeleri tarafından bir test uygulayacaklarını ve o testi başarıyla geçenlerin eğitime alınacağını söyledi. Testin içeriğini sormadım. Kendisine ATPL eğitimini tamamlayıp hali hazırda uçuş okullarında görev yapan mezun öğrencilerinin olup olmadığını sordum. Daha öncesinde PPL odaklı eğitim verdiklerini ATPL eğitimi vermeye yeni başladıklarını söyledi. PPL eğitimini bizde tamamlayıp ATPL eğitimine başka yerde devam edip havayolunda çalışan çok pilot öğrencimiz var artık ATPL eğitimini de veriyoruz şeklinde açıklama yaptı. Toplam eğitim süresini sorduğumda 14-16 ay gibi bir sürede tamamlanacağını ve bu sürecin 2 ayı Yunanistan'da olacağını söyledi. Yunanistan'da konaklama masraflarını kendileri karşılayacağını belirtti. Eğitim ücretleriniz diğer okullara göre uygun dediğimde de yeni başladığımız için böyle, ilerleyen dönemlerde artabilir dedi.

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Arkadaşlar ben de şu an uçuş okulu arayış sürecindeyim, her ne kadar thy'ye başvurmuş olsam da mat ve fizik yetersizliğinden eleneceğimi düşünüyorum, bu sebeple en mantıklı okulu aramaya başladım. Edindiğim bilgilere göre slovenyadaki adria air eskiden çok iyiymiş fakat küçülmeye ve değişime gitmiş. Şu anki hali ile tercihlerim arasına girmedi. İber tur hakeza aynı durumda çok iyi bir seçenek değil. Afrikada bu işlerin çok ucuz olduğunu öğrendim fakat verdikleri lisans hakkında hala araştırma yapıyorum. Amerikadan lisans alıp avrupada çevirip kullanılabileceğini öğrendim fakat fiyatlar türkiyedeki ile aynı oluyor veya daha da artıyor. Benim de şu an için yönlendirilmeye ihtiyacım var, siz de deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Önümüzdeki 5 aylık süreç içerisinde bir tane uçuş okulu seçip başlayacağımı düşünüyorum.
    Saygılar sevgiler...

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

selamlar,

bu okul hakkında bilgisi olan var mıdır? diğer okullara göre daha uygun fiyatlar sunuyorlar. eğitimde olan arkadaşlar varsa çok memnun oluruz

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Top Air eski topair değil artık. burda eğitimlerime 2017 yılında başladım. herşey güzel ve hızlı devam ediyordu. Kasım 2017 tarihinden itibaren okulda bi çok değişiklik oldu. okul genel müdürü ve ortaklar değişti, satış ve pazarlama müdürü işini bıraktı. uçakların uçuşları shgm tarafından durduruldu. öğretmenler maaş alamadıkları için okulu bıraktılar. malesef son 6 ayda bir çok çalışan işten ayrıldı ve uçuşlar çok yavaş ilerliyor artık. kapanacak diye bekliyoruz ama umarım herşey daha güzel olur. kredi çekip okula toplu para ödediğim için çok pişmanım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)