Pilotaj bölümüne ulaşmak için şifre kısmına "123456" yazarak giriş yapabilirsiniz
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 7 ve 7

Konu: Uçuşta pilotların sahip oldukları yetkiler

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    0

Standart Uçuşta pilotların sahip oldukları yetkiler

İyi günler, uçuşla ilgili bu konuyu çok merak ediyorum. Kaptan veya 2.pilotun, uçağı uçurmak dışında da görevleri ve yetkileri var mıdır? hostes olan bir yakınım bazı yolcuların rahatsız edici davranışları olduğunu söylemişti(ayrınıtısına girmek istemiyorum). bu tür durumlarda "müşteri her zaman haklıdır" deyip, o muameleyi yutmak zorunda kaldığınız oluyor mu?

Geçen ay da popüler bir oyuncunun servisle ilgili bir sebepten uçuş görevlilerine hakaret ettiğini okumuştum. bunlar istisna mıdır? bu tür durumlarda geliştirilen bir hareket tarzı var mı? bir de hakkınızda gelen şikayetler sonucunda şirketin hareket tarzı nedir? pilotuna/görevlisine sahip çıkıyor mu?

Teşekkür ederim

Üye Array altair121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Alıntı Eddgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler, uçuşla ilgili bu konuyu çok merak ediyorum. Kaptan veya 2.pilotun, uçağı uçurmak dışında da görevleri ve yetkileri var mıdır? hostes olan bir yakınım bazı yolcuların rahatsız edici davranışları olduğunu söylemişti(ayrınıtısına girmek istemiyorum). bu tür durumlarda "müşteri her zaman haklıdır" deyip, o muameleyi yutmak zorunda kaldığınız oluyor mu?

Geçen ay da popüler bir oyuncunun servisle ilgili bir sebepten uçuş görevlilerine hakaret ettiğini okumuştum. bunlar istisna mıdır? bu tür durumlarda geliştirilen bir hareket tarzı var mı? bir de hakkınızda gelen şikayetler sonucunda şirketin hareket tarzı nedir? pilotuna/görevlisine sahip çıkıyor mu?

Teşekkür ederim
    konuyu uzun süre sonra gündeme taşımış oluyorum ancak benim de merak ettiğim bir konuydu.bu hususta bilgisi veya tecrübesi olan büyüklerimize/arkadaşlara danışmak isterdim.

Yönetici Array hans345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    5000

Uçuş ekibinin görevi yolcuları A noktasından B noktasına güvenli bir şekilde ulaştırabilmektir. Yani pilotların yalnızca kokpit içerisinde teknik işleri halletme görevi yok. Uçuş güvenliğini tehdit eden bir unsur olduğunda kaptan pilot gerekli önlemleri alır. Örneğin uçuş sırasında kabin ekibine bağırıp sorun çıkaran bir yolcuya yönelik kuleden acil iniş talep edip uçağa polis çağırıp yolcuyu gözaltına aldırabilir. http://www.milliyet.com.tr/roma-ya-a...30/default.htm Kendini peygamber ilan ederek uçağın farklı bölümüne oturan yolcuya uçuş güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle yine uçağa polis çağrılarak gözaltına alınmasını sağlayabilir. http://www.haberturk.com/gundem/habe...di-1aya-oturdu Üstünü aratmayıp uçağa geçen yolcuya karşılık kaptan pilot uçağı yolcu üstünü aratmadan kaldırmama kararı alabilir. http://www.memurlar.net/haber/121227/3.sayfa (Gerçi bu konuda hakim haklı çünkü 2802 sayılı Hakim ve Savcılar kanununa göre ağır cezalık suç üstü halleri dışında hakim ve savcıların üstleri aranamaz, sorguya çekilemez.)

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Uçak havadayken vali yetkisi var diye biliyorum. Tabi valinin ne yetkisi var onu bilmiyorum.
    Bence pilotlara nikah kıyma yetkisi verilmeli.
    Endüstri Mühendisi

IELTS: 7 Speaking: 8

DLR1 : 3 Aralık 2015 (Passed)

DLR2: 28 Nisan 2016

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ne gerek var nikah kıyma yetkisine Kimisi papaz ister, kimisi imam ister.. Uçak sıkıcı olur hem

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Kimisi de havada evlenmek ister. Gemi kaptanının yetkisi varsa bence pilotun da olmalı. Hem öyle deme çok uzun uçuşlar var
    Endüstri Mühendisi

IELTS: 7 Speaking: 8

DLR1 : 3 Aralık 2015 (Passed)

DLR2: 28 Nisan 2016

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

kitabını yazmışlar bu tip soruların
    http://t24.com.tr/haber/havada-kalan...i-yemez,327173

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Paylaş

Paylaş