DUYURU: Değerli üyelerimiz, şifreli olan konu başlıklarına Forum_Airporthaber yazarak erişim sağlayabilirsiniz
1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 43

Konu: Toefl / Ielts / Toeic ?

Üye Array FlyinShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    0

Standart Toefl / Ielts / Toeic ?

Selamlar;
    Atpl frozen lisansımı henüz yeni aldım. fakat iş başvurularında bildiğiniz üzere Toefl / Ielts / Toeic istiyorlar.
    Türk Hava Yolları için Toefl Ibt veya IELTS gerekli. Pgs ve sunex Toeic kabul ediyor diye biliyorum.
    İngilizcem teknik olarak iyi fakat ingilizce dil yeterlilik sınavları için yeterli olmadığını düşünüyorum.
    Sizlerden bu sınavlara hazırlanan arkadaşlar var mı? Hangi dökümanları tavsiye edersiniz?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

Hızlı üye Array ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    2287

TOEFL hem SXS hem de THY için geçerli bir dil belgesi olduğundan Türkiye'deki en yaygın dil sınavı olan TOEFL 'ı tavsiye ederim.
    Fakat şunu da belirtmem gerekir ki TOEIC daha kolaydır (özellikle Reading&Writing bölümlerinde ve SXS tarafından istenilen puanlara baktığımda).
    Daha önce IETLS, TOEFL ve "TOEIC Speaking&Writing" e girmiş biri olarak kısaca bunu söylemek isterim.
    TOEFL 'ın speaking kısmı için Youtube'dan "Notefull" programlarını izleyebilirsin. Ayrıca sınava girmeden önce birkaç deneme yapmanı tavsiye ederim.

Hızlı üye Array
    İtibar Gücü
    2078

ielts kursu için istanbul ielts kursu denen yere giden arkadaş var mı?

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

merhaba arkadaşlar toeic herkes kolay demiş evet listenin banada kolay geliyordu en güvendiğim yerdi bruce rogerc kitabını bitirdi iki denemede ilk 67 sonta 69 doğru yaptım sonra 3 adet barron deneme çözdüm sırasıyla 87-83-85 doğru yaptım buda 450 civarı bir puana denk geliyor. dananın kuyruğunun koptuğu yer readingti burada ortalam 50 ila 65 arasında değişti. yani anlamadığım sorularda bir sıkılma sallama durumu oluşuyo bende hayır gerçekten inglizce altyapım var tamam evet grammerde biraz kuruduk anladım. ama bugün sınava girdim resmen tabiri caizsse güme gittim 70 civarı listening beklerken redin 50 civarı tahmin ediyorum kısacası güme gittim. şimdi öyle bi yerdeyim ki ne yapsam bilemedim. daha önce toefldan 68 aldım speaking 22 writing 18 gibi skorlarım var. ama çaresiz bir durumdayım özel dersmi alsam birebir kursa mı gitsem ama onlarada güvenmiyorum 10 günde toeic alabilirmiyim bugün güme gitti önümüzde ki maçlar ne gösterecek bilemedim. hayır yaparım diyip bu hale gelmek koyuyo. özel ders gerçekten hakkıyla veren birini bulsam alıcam ama yok güvenemiyorum heryer timsar kendimde grammerde eksikler var biraz trik biraz şans bilemedim çaresiz hissettim moral bozuk..

Üye Array
    İtibar Gücü
    0

bu sınavlar yuzunden bu kurumlara ödenen fahiş, kazık paralara bi çare bulunsa keşke

Hızlı üye Array emrah_dg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    3369

Alıntı on_air Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sınavlar yuzunden bu kurumlara ödenen fahiş, kazık paralara bi çare bulunsa keşke
    Sınav paraları yaktı bizi. Hele ki kısıtlı zamanda birden fazla sınavlar batırdı...
    Makine Mühendisi -------> Tamam
    Askerlik ----------------> Tamam
    Başvuru (26.06.2012) ------> Tamam
    Evrak Teslimi(06.08.2012) -> Tamam
    Boy-Kilo Ölçümü ------------> Tamam
    TOEFL (26.11.2012)--------> Tamam
    CRM (13.12.2012-13:30)---> Tamam
    DLR --------------------------->

__________________________________________________ __________________________
    no moment without fLying

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Ben istanbul ielts kursuna gitmiştim ve ielts den overall 6.5, speaking 6.5 almıştım.

Yeni Üye Array
    İtibar Gücü
    0

Sınavın kağıt üstünde olması ve konuşma sınavının yüzyüze bir hoca ile yapılması nedeniyle IELTS bana daha cazip gelmişti. Oldum olası bilgisayardan birşey çalışmayı sevmem.

Aktif Üye Array Korkmaz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtibar Gücü
    1951

Alıntı VCH-HRKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınavın kağıt üstünde olması ve konuşma sınavının yüzyüze bir hoca ile yapılması nedeniyle IELTS bana daha cazip gelmişti. Oldum olası bilgisayardan birşey çalışmayı sevmem.
    Ben de speaking kısmında karşımızda bir hoca olması sebebiyle IELTS seçmiştim. Ayrıca herkes tek tek giriyor speakinge. TOEFL'da herkesin bilgisayar karşısında aynı anda konuştuğu söyleniyordu.

Şöyle bir durum da var, eğer o kadar çalışıp para verip bir sınava gireceksem bunu THY dışında da kullanmak istiyorum derseniz ÖSYM malesef IELTS için YDS denklik puanı vermiyor. Herhangi bir yüksek lisans/doktora başvurusunda işinize yaramaz ancak birçok iş yeri IELTS kabul etmekte.

Üye Array
    İtibar Gücü
    2054

Bende toefl mı ielts mi diye çok düşünerek toefl a girmiştim ve istediğim puanı alamadım. Çözmeye başladığım ielts örneklerinde daha başarılı olduğumu gördüm ve şimdi ieltse gireceğim. Sample ları toefla kıyasla bana daha kolay geliyor.
    ER-AH ALUMNI / FO

1. Sayfa - Toplam 5 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Paylaş

Paylaş